Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi várható el egy nagyszülőtől?

Mi várható el egy nagyszülőtől?

Figyelt kérdés

3 kisgyermekünk van, mind a ketten 8 órában dolgozunk a férjemmel. Átlagos család vagyunk, 4 nagyszülővel. Soha nem kérünk szívességet, mindent megoldunk magunk, inkább mi segítjük a nagyszülőket bevásárlással, fűnyírással stb. Idén nyárra már annyira drágák lettek a táborok, hogy nem szeretnénk és nem is tudunk hetente 120-150 ezreket kifizetni, ügyeletbe adni pedig sajnálnám a gyerekeket. Kértem a mamákat, hogy a nyáron 2-2 hetet bevállalnának- e úgy, hogy itt vannak nálunk, főzök előre, mindent odakészítek, csak hétköznap figyelni kéne a gyerekekre (5, 8, 12 évesek). Önállóak, jólneveltek, tényleg semmi gond nincs velük, tisztelettel vannak a nagyszüleik felé is, tehát nem egy horror munkáról lenne szó, ráadásul kertesházban élünk, van hinta, homokozó, ellehet lenni… kb. 7-16-ig nem vagyunk otthon, addig kéne jobban figyelni, de pl a nagylányunk nagy segítség, megtálal, ebédet melegít, nagyon ügyes.

Ilyen feltételek mellett azt kaptuk, hogy van ügyelet, ott jobb nekik, egy-egy napra, ha muszáj, kijönnek.

Nagyon rosszul esett, azóta is azon agyalunk, hogy oldjuk meg a szünetet, mert idegent nem szívesen engednénk be, de most jött el a pillanat, hogy tanácstalanok vagyunk.



2023. máj. 19. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
12%

Jézus!nekem 2 éves és 2 hetes a babám simán vigyáznak rá órákat a mamák..altatnak fürdetnek stbstbstb

Mondjuk az sem kind1 hány évesek a nagyszülők,de szerinten simán elkéne vállalniuk..

Nrm is szoktak rájuk vigyázni?

Sajnos muszály leszel akkor keresni valakit bébiszitternek..

Vannak azok a nagyszülők akik nem annak valók sajnos.

2023. máj. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 A kérdező kommentje:
Nem szoktak, ők csak vendégségbe jönnek hozzánk, akkor is a férjemmel felváltva szolgáljuk ki őket. 73, 75 évesek, jól vannak. Arra is gondoltunk, hogy félnek a felelősségtől, nyáron sokszor történik baleset, vagy akár tragédia, talán attól tartanak.
2023. máj. 19. 08:49
 3/81 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk tényleg jónak tünik az ügyelet.

A kolléganőm lánya minden évbe megy, és szereti, a suliban.

Oviba kértem az ügyeletet, és a csoport 80% a.

Nem értem, hogy gondolják hogy 3 hónapig az ember hová teszi a gyereket.

Én is annyit segítenék amennyit a nagyszülők, ha hívnak hogy nagy a fű, mondanám vigyázom a gyerekeimre.

2023. máj. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
83%

"Mi várható el egy nagyszülőtől?"


Semmi nem várható el.


Megkérdeztétek, ők csak napokat vállalnak. A többit nektek kell megoldani.

2023. máj. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
91%

Most erre hiába mondunk bármit, ha nálatok ilyenek a nagyszülők.


Nálunk csak a férjem szülei vannak, ők biztos bevállalnák, ha oda jutunk, most is szoktak vigyàzni a gyerekekre (kisebbek még).


De ők nagyon szeretik az unokáikat.

2023. máj. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
38%
Ha így, hát így. Tőled se várjanak sokat ezentúl. Menjetek ti is vendégségbe. Ezentúl biztos, hogy nem erőltetném meg magam az érdekükben.
2023. máj. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
84%

Én annyit szeretnék megjegyezni, hogy szerintem nagyobb szerencséd lenne, ha a két kicsit próbálnád csak átadni a nagyszülőknek és náluk. (A nagy talán már át tudja hívni a barátnőit, ha van egy lazább szülős barinője.)


Legalábbis a saját nagyszüleimből kiindulva, meg magamból.


Anyósom ilyen pl. Megkérdezi, hogyha ho-ban vagyunk, akkor tudnánk-e vigyázni a kutyákra, amit persze nagyon szívesen megteszünk.


Aztán kitalálja, hogy de ne itthon, hanem náluk. Ismeretlen a konyha, meg nyilván nem nyúlkálok úgy a hűtőbe, mint itthon. Ha egy hétig ott vagyok napközben, akkor hétvégén kell takarítanom, esténként itthon főznöm és átvinnem. Közben jön a GLS, amiatt haza kell ugranom.


Nekem sokkal-sokkal bonyolultabb ott vigyázni a kutyákra, főleg heteket.

2023. máj. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
56%

Jajj értem.elég idősek .

Sajnos ők már tényleg nem éppen a gyerekek felvigyázására valók,elalszanak már csak úgy pl

2023. máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
85%

Meg kell érteni, hogy a mostani nagyszülők már nem az a 20-30 évvel ezelőtti, nyugdíjas, süti sütögetős korosztály, akiknek tényleg egy égi ajándék az unoka. Nincs még gyerekem, de ha a saját anyámból indulok ki, szerinte napszúrást kellene kapnom, hogy egyáltalán felmerüljön bennem, hogy ő majd akár 1 hétre is csak úgy félredob mindent, hogy bébicsőszködjön.

Én elhiszem, hogy nagyon nagy segítség lenne, én is emlékszem, hogy anno nagyon sokat voltam a nagyszüleimnél, de sajnos vagy nem sajnos sokat változott a világ.

2023. máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
26%

Minden nap haza tudnak menni a nagyszülők vagy ott kellene aludniuk?


Panelosok vagy családi házban élnek?

2023. máj. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!