Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan viselkednétek ebben a...

Hogyan viselkednétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Apósom lenéz engem mert szerinte nem vagyok “elég okos” / “elég jó” a fiához. Soha nem mondta ezt így ki, de mindig érezteti velem (velem nem beszél, a párjának a lányával viszont mindig beszélget és kb isteníti hogy ő milyen sikeres meg mennyit dolgozik…nekem is van munkám) Már 5 éve vagyunk együtt a párommal, egy éve vagyunk házasok és három hónapja született meg az első kisbabánk és most fognak kijönni apósomék látogatóba egy hétre. A terhességem alatt sose kaptam egyetlen dicséretet sem, egyetlen biztatást sem tőle. Szülés után nem kaptam egy “hogy vagy” kérdést sem (igen, ezek rosszul estek, mondtam is páromnak és azt mondta rá, hogy “biztos hogy szeretnek engem is, csak apa túl izgatott az unokája miatt”…szóval ennyivel le is volt zárva ez a beszélgetés). Most, hogy így kijönnek hozzánk kicsit görcsben van a gyomrom mert 1, félek attól hogy beszólok neki/nekik ha elkezdenek “beleokoskodni” hogy mit hogy kell(ene) csinálni a babával 2, engem levegőnek fognak nézni (ezt úgy értem ha valami kérdésük lesz a babával kapcsolatban akkor a páromat kérdezik majd helyettem…volt már ilyenre példa, nyilván más szituációban de teljesen olyan érzés van bennem ilyenkor amikor ezt csinálják, mintha én nem tudnám a választ vagy hazugság lenne a válaszom (nem, nem volt erre példa hogy hazudtam volna nekik…csak nekik az az “igaz” és “hihető” amit a párom mond). De ha tetszik nekik ha nem, én vagyok a kisbabánknak az anyja és csak azért mert a nagyapja és eljönnek hozzánk hogy találkozzanak a babánkkal (nem, nem kértem/kértük) nem fogok a háttérbe szorulni és hagyni hogy egész nap csak ők legyenek a babámmal míg én megcsinálom nekik a reggelit, ebédet és vacsorát (nem szeretnek egy ételt kétszer enni, szóval minden nap újat kell főzni). Igen, tudom, hogy ő a nagyapja a babámnak meg hogy “joga” van látni/fogni a babámat és hogy ebbe a két hétbe nem fogok belehalni stb stb de a gonoszabbik felem (bocsánat, nem vagyok szent) meg úgy van ezzel, hogy nem kaptam semmi kedves szót terhesség alatt, szülés után se (szülés előtt meg folyton éreztetve volt velem hogy kevés vagyok az ő sikeres fiához) úgyhogy a babámmal kapcsolatban az lesz amit én mondok. Ha valakinek nem kell engedélyt kérnie hogy megfoghassam a babámat amikor akarom az én vagyok. Úgyhogy nem akarom magamat a saját otthonomban úgy érezni mint akinek “nincs itt semmi keresnivalóm”. Az, hogy ők itt lesznek meg nem jelent semmi könnyebbséget, inkább csak plusz terhet (mi van hogy akár háromszor is eszünk egy kajából)

. Zárásul annyit, hogy én teljesen boldog vagyok magammal és az életemmel és harmóniában vagyok magammal (szóval én nem tartom magam kevesebbnek a páromnál csak azért mert neki sokkal jobban fizető munkája van). Ti mit csinálnátok a helyemben?



2023. júl. 15. 17:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

1. az tuti, hogy nem főznék mindennap újat. Esetleg megengedem, hogy ők főzzenek az én konyhámban.

2. Ha nem akarsz valamit, tenulj meg határozottan nemet mondani. Jól fog jönni életed során ez a tudás.

2023. júl. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Főzne a fszom nekik minden nap baba mellett. Menjenek étterembe.
2023. júl. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

"megcsinálom nekik a reggelit, ebédet és vacsorát "


Nincs kezük-lábuk vagy szellemi fogyatékosok hogy nem bírnak megmozdulni?

2023. júl. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Most akkor 1 vagy 2 hétre mennek? elírtad.

De tök mindegy mert pár nap is sok. Rátok másznak miközben pihenned kéne. Eszüknél vannak? Gyermekágyas időszakban másznak rátok... Persze nem akkor mikor az 1 éves után kell rohanni 🤣 szerencsétlenek.

Főzzenek meg maguknak nyugodtan. Nehogy megfőzz nekik, meg ne próbáld!!!!!!!!! Nem tehetsz úgyyse a kedvükre. A babát meg hagyják békén. Ha a szobátokban van a kiságy akkor meg másszanak kifelé h pihenhess. Egyébként mit akarnak egy pár hetes csecsemővel? Szopizik meg eszik, talán ha 10 percet fent van két alvás közt...

Én nem laknék senkivel.

2023. júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

*szopizik meg alszik, elírtam bocsi :D

Nyugodtam vállald fel majd a konfliktust, jól teszed h határozott vagy. Tanulják meg a bunkóságuk következményeit

2023. júl. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Én nem csinálnék, hanem meg is csináltam, nem kell a "jópofizás, meg a nem vagyok elég jó", meg úgy egyáltalán, mi az, hogy a gyereketek megszülöd és a te véleményed a fosadék szerint nem számit, hátha te vagy az anyja és te szülted, nehogy már a fiát kérdezze ki,mi a jó, mert ha már gyereket szülsz a fiának is,te ennél többet érdemelsz, ha nem így érzi tűnjön el!
2023. júl. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%

“ félek attól hogy beszólok neki/nekik ha elkezdenek “beleokoskodni” hogy mit hogy kell(ene) csinálni a babával”


Nem kell felni. Szolj be nyugodtan. Tudod ki fozne egy ilyen szemetre, soha az 5 ev alatt egy jo szot nem kaptal tole, miert ugralnad korbe? A parod miert nem tette meg helyre az apjat?

2023. júl. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
98%

A férjed elnézné hogy ugrál két egészséges felnőtt körül a baba mellett? Vegyen ki két hét szabit és pesztrálgassa a szüleit.

A baba ágya ha eddig nem ott volt most legyen a szobátokban, az ajtót pedig szépen zárd be ha szoptatsz vagy egyszerűen pihennél.

2023. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%
*ugrálsz
2023. júl. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
98%
A férjednek kellene itt kiosztani a barom szüleit, nem neked. Kellett volna, mas évek óta.
2023. júl. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!