Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy viselkednél ilyen helyzet...

Hogy viselkednél ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Férjem húgával nagyon összevesztünk tavaly november végén. Én hülye jótanácsot akartam adni, de ő totál berágott, mit szólok bele a dolgába (csak segíteni akartam... nem kellett volna) és nagyon durván kiosztott, olyanokat vágott a fejemhez, amikből sütött a régesrég halmozódó, felém táplált gyűlölet. Mindenféle dolgot belekevert az írásába, szörnyű volt. Nagyon meglepődtem. Azóta nem kerestem és kerülöm anyósék házát, mert sokat van ott és látni sem bírnám (hisz ő mondta, hogy olyan ritkán találkozunk, pont azért ne írogassak neki! És miért írtam néha, kb. 1-2 hetente neki ? Mert egy jóbarátom sincs a városban és szerettem volna barátkozni, de ő ezt zaklatásnak vette és végül kerek perec elhajtott).

Holnapra invitálnak férjem szülei grillezni. Már hajlok rá, hogy esetleg megyünk, de biztos ott lesznek és nem tudom, hogyan viselkedjek.

Ti mennétek?

Ha igen, hogyan viselkednétek?

A gyerekeink biztos elkezdenek játszani, így kerülni nem tudom.


2018. ápr. 21. 18:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja nem itt nőttem fel, hanem más városban.
2018. ápr. 21. 18:56
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Attol meg, hogy a gyerekeitek jatszanak, nektek nem kell beszelgetni. Amugy ha van kedved elmenni, max bocsanatot kersz, hogy beleszoltal a dolgaiba. En is kiosztotanek akarkit, akivel addig max par szot valtottunk neha, es nekiall nekem magyarazni.
2018. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az túlzás, hogy csak pár szót váltottunk.... Anno, évekkel ezelőtt még buliztumk is együtz. Ő amúgy mindenen és mindenkin berág, háta mögött kibeszéli, mindent jobban tud. Én kértem már sűrűn és többször is bocsánatot már mástól, de tőle nem tudok, mert olyan durva volt a reakcjója.
2018. ápr. 21. 19:41
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem mennék el.

A férjed Menjen el a gyerekekkel ha szeretne

2018. ápr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Hány embert várnak anyósodék a grillezésre? Kisebb társaságnál lehet, hogy nem mennék, viszont ha nagyobb összejövetel lesz, valószínűleg igen, meg amúgy sem igazságos anyósékkal szemben, hogy hanyagolod őket, csak azért, mert a sógornővel konfliktus van, erről nyilván nem ők tehetnek. A nagy társaságban biztos találnál olyanokat, akikkel kedvelitek egymást, el tudnál lenni. A sógornővel meg nem muszáj beszélni, szerintem legyél udvarias, de lehet tartani a pár lépés távolságot. Ha esetleg úgy jön ki, megpróbálhatnál békülni, megalázkodni nem kell, de elmondhatod neki, hogy sajnálod a múltkorit, nem kellett volna beleszólnod az ő dolgába, nem akartál rosszat. Ha ő nem nyitott erre, nem kell erőltetni, tudsz másokkal beszélgetni. Ha úgy tűnik, jól fogadja, én utána sem lennék vele olyan közvetlen, magamtól nem keresném, nekem elég lenne, ha nem fújnánk egymásra a családi összejöveteleken és egyfajta udvariasság kialakulna köztünk. A férjed egyébként mit mond, ő hogy áll ehhez?
2018. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem mindenképp menj el. Ha ő nem kér bocsánatot akkor azt ajánlom neked, hogy menj oda és mond neki,hogy sajnálod ahogyan viselkedtél és reméled minden rendben van köztetek. (Még ha ez nem is igaz) Hidd el meg kell tenned különben előbb utóbb a kínos érzések újabb vitát szőnek, azok pedig valószínűleg még az előzőnél is nagyobbak lesznek. A viták pedig az egész családra kihatnak a gyerekeket is beleértve, akiknek pedig szükségük van a nagymamájukra, nagynénjükre, unokatesókra.

Tudom, hogy ez lehet úgy tűnket, hogy most te vesztettél a vitában, mert bocsánatot kértél, de ez koránsincs van így. Az általad leírtakból te tényleg jót szerettél volna és ezt ő túlreagálta és erre lehet, hogy már ő is rájött.

Remélem minden rendben lesz, sok szerencsét és kitartást kívánok! :)

2018. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

"Mindenféle dolgot belekevert az ÍRÁSÁBA, szörnyű volt."


Kezdek elszomorodni, hogy már a családi ármánykodás is Facebookon folyik a mai világban. Hol vannak már a jó öreg családi veszekedések.

2018. ápr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy ettől függetlenül elmennék, attól hogy nem vagytok jóban, még lehet egy sima semleges viszony és el lehet tölteni egy napot. Ráadásul én alapból feleslegesnek látom a folyamatos haragtartást.
2018. ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Férjem akkor szintúgy megorrolt őrá, vagyis kiállt mellettem.

El fogunk menni. Kevesen leszünk ott. Kivárok előbb szerintem, meglátom, hogy viszonyul hozzám.

Nem Facebookon történt, hanem más társalgó programban, ha ez bármi különbséget jelent :)

2018. ápr. 21. 21:07
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj, én is el tudom küldeni a halálba azt - mégha szeretem is -, aki beleugat az dolgaimba.


Türelmes vagyok és barátságos mindenkivel, de nem tűröm, hogy más a saját élte helyett az enyémben rendezkedjen, főleg, ha nem is kértem meg rá.


Megérdemled, hogy kiosztott, mert pontosan NULLA közöd van hozzá, én is küldtem már el a fxba rokont, aki okoskodott tök feleslegesen. Persze még ő sértődött meg.

2018. ápr. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!