Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósoknak gyakran elmegy az...

Anyósoknak gyakran elmegy az eszük?

Figyelt kérdés
A babám 2 hetes volt mikor szinte sértődötten megkérdezte hogy miért nem megyünk már el hozzá ebédre, mert ő babázni akar. Hozzáteszem 70 km-re lakik tőlünk. Most 2,5 hónapos a babám és mondtam menjünk, mert már elegem van a nyavajgásából. 2 hete le volt beszélve, hogy gyereknapkor megyünk hozzá, és elmondtam neki hagymás, nagyon fűszeres dolgot, valamint epret stb. nem ehetek, mert szoptatok. Mondta, hogy persze tudja, majd olyat csinál. Mit ad isten eperlevest csinált. Ok mondom majd eszek második félét. Közben felébredt a babám is és elmentem szoptatni. 2 órakor már kopogó szemekkel mentem ki ebédelni, de mint kiderült nem sokat ehettem, mert hagymás krumplit hagytak bőven, de a hagyma nélkülit, ami elvileg nekem készült jól megeszegették a rántotthússal egyetemben. A saláta jó fokhagymás volt így azt is csak nézegethettem. De megvígasztalt hogy csinált tortát... Persze epreset. Tudom hogy nem direkt csinálta, alapjáraton ilyen buta az anyósom. Na de igazán az unokája miatt odafigyelhetett volna, hisz neki abból lesz tej amit én eszek... Ja és ezer éve ki nem mosott ágytakaróval volt leterítve az ágy is amin szoptattam.

2023. júl. 23. 08:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
A férjed miért nem tett neked félre? Ő nyilván tudja, mit ehetsz/nem ehetsz.
2023. júl. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
A férjedet és a többieket, akik tettek rád magasról, és nem érdekelte őket, hogy azt falják fel, amiből te ehetnél, miért nem becsmérled?
2023. júl. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg kellemetlen helyzet :-( Sokan azt esznek szoptatás alatt, amit akarnak. Talán anyósod is így volt, ezért nem vette komolyan amit kértél.


A férjedben mondjuk lehetett volna annyi, hogy félretesz neked egy adag kaját.


Legközelebb hívjátok át ti őket.

2023. júl. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk ugyanez volt, kéthetente egyszer hozott valamit, és azt mondta ő főz ránk. Megcsinálta a töltött káposztát, és mikor átadta, röhögve mondta, hogy Jaaaj, hát te ilyet nem is ehetsz! Egyszer megkérdezte, mit főzzön, paprikás krumplit mondtam, mire telerakta csípőssel. Ha mentek, vigyél magaddal számodra ehetőt vagy rendelj. Ha szól, megmondod, hogy olyat nem ehetsz, amit készített, és a baba érdekében nem ennél belőle.
2023. júl. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%

Ez nagyon ismerős sztori. :)


Allergiás vagyok a dió-és mogyorófélékre, előre szóltunk, erre csinált diós sütit.


Elsőre én is legyintettem, mikor anyós ezt eljátszotta, hogy biztos elfelejtette...


Megszületett a babánk, tudta, hogy szoptatom, mentünk látogatni, csinált székelykáposztát.


Aztán mikor másodszor is kizárólag olyan ételeket főzött, amiből én nem ehetek, már gyanús volt a dolog. (Babot, stb. Ezt már 30 éve se javasolták a védőnők, csak úgy szólok, tehát ő is tudja, hogy szoptatós kismama nem eheti.)


Aztán jött az, hogy micsoda hül.yeség, hogy a baba nem ehet semmit 4 hónaposan, nekiállt megetetni babgulyással.


Akkor borítottam bilit, mikor kiderült, hogy mogyoró- és diófélékre ő is allergiás, és külön kértem, hogy ne adjon a kicsinek semmit, ami ilyet tartalmaz. De majd ő jobban tudja, ez is csak divat, régen bezzeg nem volt, megint csak vele akarok kiba.szni.


Aztán megetette a gyereket mogyorós csokival, mi meg rohantunk vele kórházba, szerencsére nem lett tragédia.


De ahogy a válaszolókat elnézem, ebben az esetben is én vagyok a hisztis meny, aki ok nélkül utálja a szegény anyósát.



Mihez tartás végett, mikor nálunk vannak vendégek, én fejből tudom, melyik családtag mire allergiás, ki vegetáriánus, ki mit nem szeret, és ennek megfelelően főzök úgy, hogy mindenki ehessen bátran, és jusson mindenből.


Anyóspajtást most sem kötelezte senki, hogy pont epres kajákat csináljon, meg hagymás krumplit, főzhetett volna sima krumplipürét mindenkinek, ha azt jobban szereti a család, de neeeem...


Mert érdekes, azt se tudja, hogy a saját fia és a férje a hagymás krumplit nem szereti, csak a krumplipürét... hát hogyne!


Nem baj, ha egyedül maradok a véleményemmel, de nekem ez akkor is olyan kiba.szás-szagú történet.


Kérdező: legközelebb tüntetőleg vigyél magadnak ételt, saját innivalót, tiszta törölközőt, és ha besértődik, elmagyarázod, hogy legutóbb is előre szóltál, és akkor se volt értelme.

2023. júl. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
34%
Címre reagálva:....ahányszor a menyeknek!
2023. júl. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
43%
Én kívülállóként tudok hozzászólni, mivel ne, vagyok és nem is leszek házas. Sokkal több ostoba, akaratos és primitív menyet ismerek, mint anyóst
2023. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
12%
nem feltétlen az anyósnak...
2023. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
43%

Azert meg szoptataz meg ehesz normalisan.

Az epertol ja te eszed meg semmi baja mem lesz a gyereknek ahogy hagymas krumplitol sem.

🤣

2023. júl. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%

Epernél a magjai csinálnak problémát az arra érzékenyeknél a bélrendszerben (a rajta lévő apró szőrök irritálhatják a bélhártyát), ezért elvileg szoptatás alatt ehető. De nálunk is az első gyerek mindenre érzékeny volt, nem ihattam szénsavasat, rostos gyümölcslevet, enni se babfélélt, se paradicsomot nem volt szabad, mert hamarosan jött a hasfájás, a vörös fejű vígasztalhatatlan sírás.

Mivel más gyerekét nem ismeri és elvileg a szeretteit várta ebédre a nagymama a minimum lett volna hogy legalább egy tányérnyi ehető ételt készít.

Jut eszembe: amikor szoptattam anyám minden alkalommal zöldbablevest készített, amit amúgy is utálok.

2023. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!