Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kéne megértetni anyóssal,...

Hogy kéne megértetni anyóssal, hogy fejezze be végre?

Figyelt kérdés

Van egy bizonyos téma, ami engem érzékenyen érint, olyan szinten, hogyha szóbakerül, akkor a következő pár napban sokat sírok, ingerült leszek. Nem írom le, mi az, nem lényeges és nem is szeretnék felismerhető lenni.


Anyósom viszont nem érti meg, hogy ne beszéljen a témáról. Párom minden alkalommal, amikor találkozunk megkéri, hogy ne hozza szóba. Azt mondja, oké, de 5 percig bírja. Múltkor voltunk nála és párom elment valahova, negyed órán belül 3x hozta nekem fel a témát. A legutóbb amikor ilyen történt, akkor párom szólt, hogy ne beszéljen már erről, amire az volt a válasz, hogy "miért, az miért baj ha megemlítem?" Úgy érzem, nem tisztel, nem érdekli, hogy érzem magam, bár talán ezt az utólagos sírás sorozatot lehet nem tudja.


Már kb pánikolok, mielőtt találkozunk, egy ideje nem is mentem, csak ha ünnep volt. Ő meg mindig mondja a páromnak, hogy vigyen engem is.


Már azon vagyok, hogy direkt előtte elsírom magam, hátha akkor leesik, hogy ez igenis nagy probléma nekem és fejezze be.


Mit tudnék tenni? Párom már nem tud többet, minden alkalommal szól és soha nem érdemes...


2023. aug. 1. 10:35
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a mamám volt ilyen, sehogy nem tudtam erről leszoktatni. Még azzal sem, hogy már a végén egyáltalán nem beszéltem vele semmiről.


Hiába kértem előtte 100 ezerszer, hogy ne meséljen arról, ami nekem volt kényes téma, mindig amikor hazalátogattam, röhögve elkezdett ezekről mesélni. Hiába mondtam el minden egyes alkalommal, hogy ne csinálja ezt. Hiába kérdeztem tőle, hogy ugye tudja, hogy én ezt nem akarom hallani? Tudja. Akkor miért mondja el mégis? Hát csak úgy. Kérdeztem, hogy akkor csodálkozol, hogy nem akarok veled beszélgetni? (Neki lett volna rá igénye.) Erre csend volt. De a következő találkozásnál, hazalátogatásomnál ugyanott folytatta, ahol abbahagyta. Végül úgy halt meg, hogy már hónapok óta nem beszéltem vele, nem vettem fel neki a telefont a hívott. De biztos megérte neki értetlennek lenni és azzal szórakozni, hogy szándékosan kiakaszt a témával.

2023. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
71%

A knofliktusra mar ajanlottak megoldast.


Viszont gondolom erzed hogy a te reakciod se eppen normalis. Muszaj lenne beszelned errol egy pszichologussal. Neked is jot tenne ha fel tudnad dolgozni a traimaid vagy barmit ami ezt okozza es vegre rendes eletet elni.

2023. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
12. Már megjártam a pszichológust, fél évig toltam de csak rosszabb lett tőle és már nem csak ezen hanem minden téren...
2023. aug. 1. 11:49
 14/31 anonim ***** válasza:
54%

Na, akkor áruld már el, mi az a téma, amire ilyen érzékeny vagy!


Vetélésed volt, abortuszod volt, megerőszakoltak?


Mert ezekről nem is kéne beszámolnod egy kotnyeles anyósnak.

2023. aug. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
85%

jarsz emiatt kezelesre egyebkent? nem megoldas amit csinalsz hogy nem szabad beszelni rola.

Amig ilyen rossz neked evvel a temaval en felallnek az asztaltol ennyi.

2023. aug. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
81%

Oké hát ami logikusan ilyen reakciót vált ki az olyan trauma mint abortusz, vetélés, halál, erőszak, durva baleset stb stb


De mégis ki az aki ilyesmiről beszél folyamat? Anyósod baromira fura.


Vagy neked van valami elképesztő kattanásod és teljesen kiakadsz ha megemlítik hogy mittudomén "de meleg van, eshetne már egy kis eső".


Ez esetben te vagy baromira fura mert ilyen szinten irracionális válaszreakciód van egy amúgy általános témára.


Ha a második opció az igaz akkor benne van a pakliban hogy anyós bunkó paraszt módjára ugyan de próbálja felhívni a figyelmet arra hogy problémád van azzal hogy direkt triggerel. Lehet úgy van vele ha eleget piszkál majd elmész újra dokihoz vagy legalább a párodnak feltűnik hogy mennyire gáz ez az egész. Az öregek hajlamosak ilyen előember módjára kommunikálni, de végtére is, ezesetben igaza lenne.

2023. aug. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
84%
Hát ez csakis gyerek-téma lehet.
2023. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
72%
16-os nagyon helyesen látja a dolgot!
2023. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem a kérdező vagyok, hanem a 11-es, elmondom, hogy mi az én témám, hátha segít egyeseknek megérteni, hogy miért lehet kiakadni pusztán egy témáról való beszélésről. A témám, amivel a mamám állandóan kiakasztott: állatok szenvedése, halála.


Ez nyilván csak azoknál működik, akik szeretik az állatokat, ti képzeljétek el, hogy minden egyes alkalommal, amikor találkoztok egy konkrét személlyel, elkezd állatok szenvedéséről, megöléséről, haláláról, kínjairól beszélni. Minden-egyes-alkalommal. Lehet, hogy túl szenzitív vagyok, de én kiborulok a témától és leépítem a kapcsolatot azzal, aki engem ezzel szándékosan kínoz.

2023. aug. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
87%
Az egyáltalán nem baj, hogy a pszichológustól kiborultál. Az azt jelenti, hogy működik. A dolgot, ami ennyire zavar, piszkálni kell és rendbehozni. Szélsőségesen nincs önbizalmad. Például ha nem lehet gyereked, abban neked nincs semmilyen felelősséged, nem a te hibád. Menj el újra egy pszichológushoz. Nem sétagalopp, hanem munka önmagadon. Az anyóssal pedig egyáltalán ne állj szóba. 5 méternél közelebb ne kerülj hozzá társaságban sem, hozzájuk pedig egyáltalán ne menj.
2023. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!