Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kéne megértetni anyóssal,...

Hogy kéne megértetni anyóssal, hogy fejezze be végre?

Figyelt kérdés

Van egy bizonyos téma, ami engem érzékenyen érint, olyan szinten, hogyha szóbakerül, akkor a következő pár napban sokat sírok, ingerült leszek. Nem írom le, mi az, nem lényeges és nem is szeretnék felismerhető lenni.


Anyósom viszont nem érti meg, hogy ne beszéljen a témáról. Párom minden alkalommal, amikor találkozunk megkéri, hogy ne hozza szóba. Azt mondja, oké, de 5 percig bírja. Múltkor voltunk nála és párom elment valahova, negyed órán belül 3x hozta nekem fel a témát. A legutóbb amikor ilyen történt, akkor párom szólt, hogy ne beszéljen már erről, amire az volt a válasz, hogy "miért, az miért baj ha megemlítem?" Úgy érzem, nem tisztel, nem érdekli, hogy érzem magam, bár talán ezt az utólagos sírás sorozatot lehet nem tudja.


Már kb pánikolok, mielőtt találkozunk, egy ideje nem is mentem, csak ha ünnep volt. Ő meg mindig mondja a páromnak, hogy vigyen engem is.


Már azon vagyok, hogy direkt előtte elsírom magam, hátha akkor leesik, hogy ez igenis nagy probléma nekem és fejezze be.


Mit tudnék tenni? Párom már nem tud többet, minden alkalommal szól és soha nem érdemes...


2023. aug. 1. 10:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Felállsz, és ott hagyod. Ennyi. Bármikor, bárhol ha szóba hozza, felallsz és ott hagyod, vagy leteszed a telefont. Jó esetben a párod is ugyanezt teszi, így anyosnak gyorsan le fog esni, hogy mégsem kellene arról a témáról említést tennie
2023. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%
Amit nem értek, ha tudod, hogy nem képes megállni, hogy ne hozza szóba a témát, miért mégy oda hozzá????
2023. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
39%

"Párom minden alkalommal, amikor találkozunk megkéri, hogy ne hozza szóba"


Tehát bemenetek és a párod azzal kezdi, hogy "Anyu, légyszíves ne beszélj a fehér elefantrol"?


Ha így van, nincs min csodálkozni

2023. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

2. Nem megyek már. Csak ha valakinek szülinapja van akkor találkozunk.


3. Úgy szokott lenni, hogy megemlíti már az első egy órában, és félrehívja, hogy légyszi többet ne beszélj róla xy (én) előtt. Meg egyszer telefonon is szólt mielőtt mentünk.

2023. aug. 1. 10:42
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor marad az, amit leirtam az első kommentemben: felallsz és ott hagyod. Jó lenne ha a párod ebben partner lenne és ő is ott hagyná
2023. aug. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Jó ötlet
2023. aug. 1. 10:51
 7/31 anonim ***** válasza:
67%
Amíg azt látja, hogy tégefád ez a téma érzékenyen érint, úgy sem hagyja abba. Ez pont olyan, mint mikor a gyerek egy csúnya szót tanul. Amíg azt látja, hogy a szülei reagálnak rá, ismétli. Amint figyelmen kívül kezdik hagyni, leszok róla.
2023. aug. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
96%

Eleve nem kell odajárni, szülinapokra sem.


Én nem megyek olyan helyre, ahol a minimális tiszteletet sem kapom meg, akkor sem, ha az a saját családom vagy a barátomé.


Vagy tiszteletben tartják a kérésemet vagy felejtsenek el. Ennyi a nagy helyzet.

2023. aug. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
98%

Legközelebb a párod nélküled menjen. Biztos megkérdezik (elsőnek anyós :D), hogy miért nem mentél. A párod meg mondja meg, hogy azért, mert már elege van abból, hogy ezt a témát mindig felhozod. Ezt kéne csinálni 2-3 évig, aztán utána megmondani anyósnak, hogy ha nagyon akarja, most eljön a menye, de ha megint nem bír lakatot tenni a szájára, akkor megint évekig nem fog jönni.

Ja, és más rokonok előtt se kell titkot csinálni abból, hogy emiatt nem mész családi ünnepekre hozzájuk.

2023. aug. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
97%
Annyit kell mondani, akkor viszlát, aztán pár alkalom után rájön hogy ha nem akarja hogy ez elgyen akkor visszafogja amgát.
2023. aug. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!