Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kéne megértetni anyóssal,...

Hogy kéne megértetni anyóssal, hogy fejezze be végre?

Figyelt kérdés

Van egy bizonyos téma, ami engem érzékenyen érint, olyan szinten, hogyha szóbakerül, akkor a következő pár napban sokat sírok, ingerült leszek. Nem írom le, mi az, nem lényeges és nem is szeretnék felismerhető lenni.


Anyósom viszont nem érti meg, hogy ne beszéljen a témáról. Párom minden alkalommal, amikor találkozunk megkéri, hogy ne hozza szóba. Azt mondja, oké, de 5 percig bírja. Múltkor voltunk nála és párom elment valahova, negyed órán belül 3x hozta nekem fel a témát. A legutóbb amikor ilyen történt, akkor párom szólt, hogy ne beszéljen már erről, amire az volt a válasz, hogy "miért, az miért baj ha megemlítem?" Úgy érzem, nem tisztel, nem érdekli, hogy érzem magam, bár talán ezt az utólagos sírás sorozatot lehet nem tudja.


Már kb pánikolok, mielőtt találkozunk, egy ideje nem is mentem, csak ha ünnep volt. Ő meg mindig mondja a páromnak, hogy vigyen engem is.


Már azon vagyok, hogy direkt előtte elsírom magam, hátha akkor leesik, hogy ez igenis nagy probléma nekem és fejezze be.


Mit tudnék tenni? Párom már nem tud többet, minden alkalommal szól és soha nem érdemes...


2023. aug. 1. 10:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
22%
A kérdező ugyanúgy elmenekült innen, mint a pszichológustól. Nem csoda, hogy nem jött rendbe.
2023. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
80%

Ez kb ugyanez, mint egy barátnőmnél... 5 éve házasodtak, nagyon szeretnének gyereket már egy ideje, de nem jön össze.. már lombikoztak is 2x sikertelenül. Persze ezt nem tudja mindenki, csak 2-3 ember. Neki nagyon szar, amikor elkezdik piszkálni, hogy 35 évesen már jó lenne szülni, meg hol van az unoka. Elvileg mindketten egészségesek, neki a férje nagymamája aki nagyon oda tud szúrni, nem is mondják mi van, mert akkor az lenne, hogy biztos vele van a baj, meg hogy ő megmondta, hogy nem ezt a kis cafkát kéne elvenni, mert szülni se képes...stb stb Igaz anyós is hasonló volt, amíg egyszer le nem ültették 6 szem közt és nem mutatták meg neki mindent, hogy mennyi mindent megpróbáltak már, de a lelkére kötötték, hogy a családi béke érdekében fogja be a száját.

Gondolom itt is hasonló lehet a gond.

2023. aug. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%
22-es, de látod a barátnőd példájánál is attól változott meg az anyós, hogy elmondták neki őszintén, hogy akarnának ők gyereket, csak nem jön össze. Óriási öngól, hogy a nagymama előtt továbbra is titkolóznak - ő meg teljesen logikusan gondol arra, hogy azért nincs gyerekük, mert "ezek a mai fiatal nők nem akarnak szülni, nem érték nekik a gyerek, csak magukkal vannak elfoglalva, meg, hogy az alakjuk ne változzon meg". El nem tudom képzelni, mi a jó a titkolózásban. Nem a középkorban élünk, amikor a nő bűne volt, ha nem tudott szülni vagy fiút szülni a férjének. Arról nem is beszélve, hogy jobb a barátnődnek azt hallgatnia a férje nagymamájától, hogy miért nem akar szülni, mikor kezét-lábát törné, hogy szülhessen?
2023. aug. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
60%

Nem mindegy, hogy milyen téma, és milyen módon nem beszélhet róla anyós. Tegyük fel például, hogy az a fájó pontod, hogy nem tudsz teherbe esni, vagy mindig elvetélsz. Anyósnak pedig a másik gyerekétől nemrég született unokája, és mivel ez az ő életében fontos, fel-felhozza, hogy itt volt a kisbaba, ő ment a babához, ilyen a kisbaba, ezt csinálta a kisbaba. Te viszont attól is kiborulsz, ha egyáltalán gyerekszületésről, kisbabáról hallasz (olvastam már ilyet a Gyakorin). Ezért anyósnak előtted tabuként kéne kezelnie az unokáját, és úgy tenni, mintha nem létezne; ha benne van egy történetben, kihagyni belőle; ha fényképe van róla, elrejteni. Ez túlzás lenne, és maximum annyi volna elvárható anyóstól, hogy a huzamosabb ömlengést mellőzze.

De ha ugyanilyen helyzetben nem unokát emleget, hanem mindenáron az utcabeli ismerőse lányának a sorozatosan kudarcba fulladó teherbeesési kísérleteit akarja mindenáron elmesélni nektek, akkor teljesen érthető kérés lenne, hogy pont ezzel a témával hagyjon már titeket békén.

2023. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
89%

A ferjem nővérét bantja a nagymamaja az baba kerdessel. A mamája pár hónapja az intenzíven volt és nem ment el a nővére meglatogatni. 4.lombik sikerült,de a 20.heten elvetelt.

Vannak ilyen nagymamak. Én is át tudom érezni,mert az egyedüli elő mama ilyen és évek óta nem járok,mert örökké belém állt valamivel.

2023. aug. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
76%

De eleve miért kellene bárkinek magyarázkodni?


NEM beszélek róla, okkal, pont, téma lezárva.


Engem pl erőszakoltak meg, az egész témát gyűlölöm, mert bárhol szóba kerül - nem az engem ért, hanem általánosságban - legalább egy tuskó biztosan lesz, aki "de hámé meno oda" és "bisztos krvásan őtözött" bullsh-tel jön.

Ami nem kicsit lövi a vérnyomásomat az egekbe.


Ezért nem beszélek róla, egyszerűen mert felbsz az emberi sötétség.


Emellett nem lehet gyerekem. Elfogadtam, nem zavar, berendezkedtem a gy.mentes életre, DE ha fájó pont volna, mint sok nőnél és valaki állandóan ezzel jönne, én sem volnék boldog.

2023. aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
74%
Férjed feláll, rábsz egy nagyot az asztalra és elkiáltja magát, hogy "n érted hogy kerüld a témát??" Azzal megfogja a karodat és kivezet onnan Téged, egyenesen ki az ajtón és fél évig nem mentek. Aztán lehet újra próbálkozni, de ha nem jön be már 1 évig nem mentek, és így tovább.
2023. aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
85%

Ha világosan el lett neki mondva, és csak azért is nyomja azt a bizonyos dolgot akkor már sehogy.

egész egyszerűen lezárnám a kapcsolattartást az anyóssal és soha többet nem mennék oda ahol ő van, és hozzánk sem hívnánk meg többet. Családi eseményre sem mennék. Amúgy is csak a férjem miatt szoktam néha. Telefonon/közösségi oldalon is letiltanám. Ennyire egyszerű. Emellett természetesen a férjem akkor megy hozzá amikor akar...ha van türelme hallgatni😂 ez az ő döntése.

2023. aug. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
81%
A 25-ös válaszoló vagyok. Egyébként az én férjem anyja az esküvő előtt azért sértődött be rám, mert amikor 2 napig nem voltunk itthon, zokon vette, amiért én szólni mertem, hogy a konyhában az edényeket majd én elkapolom, amikor oda jutok és egyébként is nem kell a házban ide-oda rakosgatni a dolgokat, ha nem vagyunk itthon. Ezek ellenére karácsonykor voltunk náluk, de nem szólt hozzám az anyja. Ez nagy suttyóság. Itthon mondtam, hogy én innentől nem fogok menni. A saját lánya sem oszt meg vele szerintem semmi komolyat, a vetélésről sem akar vele beszélni. Vannak ilyen hülye és tuskó emberek.
2023. aug. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
81%

Így van, 27-nél a pont.


Nálam sokkal kisebb dolog volt, apu egyszerűen nem bírta ki, hogy ne pofázzon bele abba, hogy vezetek.


"Nem kell ilyen gyorsan menni" - ő főúton 60-al közlekedik, én a normál 90-100 közötti tempót lövöm be.

"Miért kell ilyen későn fékezni", "Miért nem inkább amarra megyünk"


Megkértem szépen - "ő csak segíteni akar".


Aztán egyszer egy ilyennél félreálltam, odafordultam hozzá, és megmondtam, hogy most még nem kell kiszállnia, csak azért álltam meg, hogy a szemébe nézve mondhassam ezt el, hogy biztosan rám figyeljen. Ha viszont még egyszer kéretlenül bármilyen megjegyzést tesz arra, hogy hogyan vezetek - nyilván a túl meleg/túl hideg van, hangos a zene az nem ez a kategória -, akkor bárhol vagyunk, az első buszmegállóban kirakom, és nem érdekel, hogy csak másnap reggel jár arra busz.


Ezt kellene tennie a férjednek is.

Ha az anyja felhozza, akkor akár még megszólalni sem kell, csak felöltözni és elmenni.

2023. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!