Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom utál, hogy tehetnék...

Anyósom utál, hogy tehetnék rá jobb benyomást?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell, hogy nem egy kedves teremtés alapból sem.

75 éves, az élete során 5 férjet fogyasztott (mentségére legyen, hogy az utolsó kettő elhunyt, nem elvált tőle). Még aktívan dolgozik a saját cégénél, a munkavállalók szintén tartanak tőle, kiállhatatlan a természete.


A fia (párom) is csak havi 1-2 alkalommal beszél/találkozik vele, azt mondja, hogy az ingerküszöb nála ennyi, ez is inkább muszájból, mert hát csak az anyja, ő van neki csak már...

Engem is bemutatott neki nemrég, finoman szólva sem kedvelt meg.

Első kérdése az volt, hogy én vagyok-e egyáltalán már 18 éves, hiába mondtam, hogy 22 vagyok, utolsó évemet kezdem az egyetemen, folyamatosan "kislányként" hivatkozik rám azóta is.

Az első találkozásunk olyan volt, mintha vallatáson lennék, hová valósi vagyok, kik a szüleim, ők mivel foglalkoznak, van-e testvérem, miért nincs testvérem, mit tanulok, miért azt tanulom stb. Azóta pedig nem vesz rólam tudomást. Rám sem néz, hozzám sem szól, kb. mintha nem lennék ott, levegőnek néz.


Párom szerint ez még a jobbik verzió, mert legalább nem szól be, nem kritizál, nem szemétkedik... De basszus, nem ártottam neki semmit, kedvesen, udvariasan viselkedek mindig, mosolygok stb.

Az emberek nem szoktak így viselkedni velem, hát az egyetemen még a leggonoszabb professzorok, oktatók is viszonylag normálisan állnak hozzám.


Nem szeretnék vele rossz viszonyt, mégis csak a párom anyja.


2023. szept. 11. 11:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%

"Azt tudni kell, hogy nem egy kedves teremtés alapból sem." - akkor mi a kérdés? :D


"Párom szerint ez még a jobbik verzió, mert legalább nem szól be, nem kritizál, nem szemétkedik... De basszus, nem ártottam neki semmit, kedvesen, udvariasan viselkedek mindig, mosolygok stb." - a párodnak igaza van, minek akarod erőltetni hogy bírjon?


"Az emberek nem szoktak így viselkedni velem" - én is így voltam, aztán bekerültem egy mérgező környezetbe. Ezt meg kell tanulni kezelni.

Ha ő így áll hozzád, ne akard megkedveltetni magad. A nő magával sem elégedett, hogyan fogadna el akkor másokat? Engedd ezt el, a párkapcsolatod épsége érdekében!

2023. szept. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell pajtiskodni vele. Ha a párod sem tart vele szoros kapcsolatot, akkor meg pláne nem. 22 évesen ideje lenne már annyira felnőni, hogy tudd, nem fog mindenki szeretni. Még csak kedvelni sem. Oka sem kell hogy legyen. Mindenkinek vannak akik szimpatikusak, meg vannak akik nem. Ami elvárható anyóstól valóban annyi, hogy ne g_ciskedjen, ne áskálódjon, de tettetnie sem kell, hogy kedvel, ha egyszer nem. Nem csak utálni vagy szeretni lehet másokat, nyugodtan célozz be egy semleges viszonyt.
2023. szept. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván eleve zavarja a korkülönbség.

Számoljunk!

A leendő anyósod 75 éves. Párod akkor vélhetőleg 40-50 év között lehet. Te meg 22 éves vagy. Gyakorlatilag a párod lánya lehetnél. Így az öregasszony első gondolata az, hogy ki akarod használni a fiát anyagilag.


Hogy hogyan tehetnél rá jobb benyomást? Egyik napról a másikra természetesen sehogy. Hosszú távon, ha állandóan kedves vagy vele, ill. érzi, hogy a fiát önzetlenül szereted, gyereket szülsz neki, akkor lehet. Ill. a párod biztos tud több tanácsot adni, hisz ő ismeri az anyját.

2023. szept. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
31%
A hármas baromságokat beszél. Akit eleve nem kedvel az anyósa, tehet az illető bármit, sosem fogja kedvelni! Nem kell gyereket szülni, sem bizonyítani neki!
2023. szept. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
80%
Na 3-as megelőzött. Nekem is az jutott eszembe, hogy valószínűleg látott már elég hozzád hasonló kis pipit a drága kisfia mellett. Érthető, hogy nincs kedve mindnek megjegyezni a nevét, mert nem soká úgyis jön a frissebb modell.
2023. szept. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
97%

Sehogy. Ne akarj már teperni olyannak, akivel kölcsönösen nem vagytok egymásnak szimpatikusak! Nem vagy már kislány. ;)

Ez a viszony egyébként nem rossz, hiszen nincs is köztetek konfliktus.

Létezik ennél sokkal rosszabb is, olyan, aki ok nélkül mindenféle rosszat feltételez rólad, vagy ártalmatlan tulajdonságaidat kiáltja ki elviselhetetlennek, és minimum sértő megjegyzéseket tesz folyton. Te tényleg nem találkoztál még senkivel, aki azért nem kedvel különösebben, mert csak?

Örülj, hogy nem áll beléd, meg nem is akaszkodik rátok, mindkét verzió sokkal rosszabb ennél. Jó'van ez.

2023. szept. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

A drága kisfia 21 év házasság után vált el, azóta én vagyok az első nő, akit az bemutatott az anyjának.

Megjegyezném, hogy a volt feleség ugyanannyi idős volt, mint a párom, mégis utálta, és 20+ év alatt sem sikerült megbékélnie.

2023. szept. 11. 12:16
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

sajnos igaza van a többieknek :).

a parod 35 felett van...40-50 között inkabb ahogy olvasom.


Elvezd vele az idot, jol teszed, hivjon meg jo helyekre fiatal vagy szep vagy..de a nyanya nem az anyosod es valoszinuleg nem is lesz.

Remelem van annyi eszed hogy nem mesz majd öreg emberhez felesegul ;)


Kit erdekel a nyanyi..gondolom max havonta 1x latod...nem kell megfelelni ilyeneknek.

2023. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
33%
Aztán ha a sugardaddyje? Közöd?
2023. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

De nem az.

Együtt élünk, jegyesek vagyunk, esküvőt tervezünk.

Az én szüleim, családom ismerik kb. a komolyabb találkozgatásaink óta, teljesen elfogadta a családom.


Igen, nem az egyetemi csoporttársak közül választottam párt magamnak, hát istenem, de nagy dolog.

2023. szept. 11. 12:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!