Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezeljem a helyzetet?...

Hogyan kezeljem a helyzetet? Anyósék távol laknak tőlünk de mindig mikor jönnek vagy mi megyünk hozzájuk, ránk tukmálnak dolgokat állándóan be akarják rendezni a lakást. Már házasok vagyunk a férjem lakásában lakunk az anyja folyamatosan rendezkedik

Figyelt kérdés
A történethez hozzátartozik, hogy mindketten dolgozunk megvan mindenünk, gépesített, bútorozott a lakás viszont nincs túl nagy helyünk kb. 50 nm ². Többszőr meg lett kérve, hogy ne vegyen a megkérdezésünk nélkül dolgokat. Legutóbb egy óriás, giccses képet akart a falra tettetni. Annyira felbosszantott, hogy nem ért a szép szóból, hogy miután elmentek mindent kacatot összepkoltam és zsákba betettem a garazsunkba.Folyamatosan giccses dekorációkat ad nekünk művirág, olyan tárgyak, amik csak porfogok vagy nem tetszenek. A férjem beszélt vele de figyelmen kivul hagyja. Engem már nagyon bosszant, hogy ennyire makacs valaki. A mi családunkban ez nem volt jellemző az állandó agresszív tukmálás. Már most látom, hogy mennyire bele akar avatkozni az életünkbe és gondolom ez csak rosszabb lesz. Már szorongok, ha hozzájuk kell mennem annyira dühít ez a helyzet. Ha nem fogadunk el vmit akkor megsértődik játsza a mártírt.

#Anyós vásárlás
2023. okt. 31. 17:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 dolgot csinálnék:


- én is elkezdnék neki ronda dekorációkat adni, hátha érti a célzást


- vagy elfogadnám egy szó nélkül majd sosem használnám ezeket, amiket kapok tőle

2023. okt. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
Ha valamit nem akartok, akkor megmondjátok, hogy nem és kész! Ha megsértődik meg mártírkodik, az az ő problémája, neked azzal nincs dolgod, ő hogy reagál mikor te nemet mondasz, vagy meghúzod a határaidat. Egy érett felnőttnek el kell tudnia viselni, ha nemet mondanak neki. Nektek meg önbizalmat kell fejleszteni.
2023. okt. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Igen az utobbit csináltam csak en ugy érzem ez többről szól, bele kúszik az életünkben minket meg nem tisztel.Átlép hatarokat és ez nagyon nem tetszik. 30 évesek vagyunk mar nem gyerekek, hogy iranyótani kellene.
2023. okt. 31. 17:40
 4/26 A kérdező kommentje:
Aggódom,mert éppen babát tervezünk és felek, hogy a gyereknevelesnel.is ez lesz.
2023. okt. 31. 17:41
 5/26 anonim ***** válasza:
98%

Azok a ronda dekorációk neki valószínűleg tetszenek, azért is akarja őket a kérdezőékre tukmálni.

Egyik megoldás lehet a konfrontálódás. Férjed beszéljen vele újra, vagy beszéljetek vele ketten. Határozottan. Adjátok tudtára, hogy nem fogjátok használni az adományokat, mert ti magatok szeretnétek berendezni a saját otthonotokat a saját ízléseteknek megfelelő dolgokkal, elvégre ti laktok ott. Ha megsértődik, így járt.

Ha pedig gonoszak akartok lenni, akkor adjátok el a kacatokat és az árukból ruházzatok be olyasmire, amit ti szeretnétek.

2023. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%
Visszaadnam neki karacsonyra az osszes szart.
2023. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Nemet mondasz.
2023. okt. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

"megsértődik játsza a mártírt"

. És akkor mi van?

2023. okt. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
6os, pont ezt akartam írni. Esetleg egy olyan megjegyzéssel: "Már nem tudom, kitől kaptuk, nekünk nem tetszik, de gondoltuk, neked még jó lesz, te szereted ezeket a giccses vackokat."
2023. okt. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen dolgot vagy az elején meg tudod oldani, vagy a fejedre nő a néni.
2023. okt. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!