Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezeljem a helyzetet?...

Hogyan kezeljem a helyzetet? Anyósék távol laknak tőlünk de mindig mikor jönnek vagy mi megyünk hozzájuk, ránk tukmálnak dolgokat állándóan be akarják rendezni a lakást. Már házasok vagyunk a férjem lakásában lakunk az anyja folyamatosan rendezkedik

Figyelt kérdés
A történethez hozzátartozik, hogy mindketten dolgozunk megvan mindenünk, gépesített, bútorozott a lakás viszont nincs túl nagy helyünk kb. 50 nm ². Többszőr meg lett kérve, hogy ne vegyen a megkérdezésünk nélkül dolgokat. Legutóbb egy óriás, giccses képet akart a falra tettetni. Annyira felbosszantott, hogy nem ért a szép szóból, hogy miután elmentek mindent kacatot összepkoltam és zsákba betettem a garazsunkba.Folyamatosan giccses dekorációkat ad nekünk művirág, olyan tárgyak, amik csak porfogok vagy nem tetszenek. A férjem beszélt vele de figyelmen kivul hagyja. Engem már nagyon bosszant, hogy ennyire makacs valaki. A mi családunkban ez nem volt jellemző az állandó agresszív tukmálás. Már most látom, hogy mennyire bele akar avatkozni az életünkbe és gondolom ez csak rosszabb lesz. Már szorongok, ha hozzájuk kell mennem annyira dühít ez a helyzet. Ha nem fogadunk el vmit akkor megsértődik játsza a mártírt.

#Anyós vásárlás
2023. okt. 31. 17:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%
Én megpróbálnám eladni, ha nem ért a szóból és vennék olyat ami nekem tetszik.Amúgy nem tűnt még fel neki, hogy nincsenek kirakva a cuccok?
2023. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%
Az én anyósom hasonló, csak ő ruhákat vesz nekem, pedig ezerszer megmondtam, hogy ne tegye. Ami a legszebb, hogy gőze nincs a méreteimről, csak megveszi mert tetszik neki. Kaptam már 43-as platformos szandált, xs-es párduc mintás miniruhát, síoverált, ami a férjemre is nagy volt stb. Már meg se nézem, teszem ki a kuka mellé. Nem ért semmiből.
2023. okt. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
3%
Bezzeg a saját anyucikátoktól örömmel veszitek ugyanezt, és a férjetektől is elvárjátok, hogy hálás legyen neki, de az ő anyja kussoljon!
2023. okt. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
96%
13, pont nem, de saját anyukámnak sértődés nélkül meg lehet mondani, ha valami nem kell, nem tetszik. Mondjuk az én családomban anyósnak is. Nem kéne általánosítani.
2023. okt. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy olyan dolog,aminek a megoldását nem hárítanám csak a férjemre. Hiszen abban a lakásban ketten lakunk. Szólnék neki 3 alkalommal még frissiben mikor adja a kacatokat,hogy nekem ez nem kell,mert...nem tetszik,nem ilyen az ízlésem stb.... És ha ennyiből nem ért,akkor eladnám,vagy elajándékoznám.
2023. okt. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%
Oooh biztos lehetsz benne, hogy mikor jön a gyerek, ez csak rosszabb lesz... Akkor majd neki veszi kéretlenül/kérés ellenére a vackokat, és még legyél is érte hálás. Ez már nem az ajándékról szól, hanem hogy megmutassa, akkor is ő irányít..
2023. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon egyszerű, ha náluk vagytok nem hozzátok el, ha ők hozzák, vagy vigyék vissza magukkal, vagy még akkor kidobnám a kukába amikor ott vabnak.
2023. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
87%
Meg kell neki mondani, hogy ne csinálják ezt, egyenesen.
2023. okt. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
92%

Add vissza, vagy át se vedd a nektek szánt berendezési tárgyat és mondd meg, hogy nem kéred, te nem ezt/ilyet fogsz kitenni a lakásba. Ha sértődés lesz belőle, legalább valamennyire megérti, hogy nem kell a sok kacat. Nekünk másfél szobás lakásba akartak nagy, állványos kréta táblát adni a gyereknek. Hozzá sem értünk, úgy mondtuk hogy ez szuper cucc, de biztosan nem visszük el, mert nincs hely. A válasz: Dehát ő hova tegye? Nagyon nagy!

Végül ott maradt, ahogy jó pár más is.

Nagy levegő, mondj németes fapofával hallgasd végig a kiborulást, majd mindenki menjen haza.

2023. okt. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ igyekezni fogok kezelni a helyzetet
2023. nov. 1. 08:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!