Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire érthető ha nem...

Mennyire érthető ha nem akarok a barátnőm szüleivel nyaralni menni?

Figyelt kérdés

Semmi bajom egyikükkel sem, rendesek, kedvesek, segítenek sokat, jóba vagyunk szerintem.

Bár még nem vagyunk házasok, de komoly a kapcsolat és tervben van.Viszont a barátnőmnek ez a mániája, hogy vigyük mindenhová a szüleit is, bárhová megyünk nyaralni.

Egyszer-kétszer még oké volt, meg hiába nem egy épületben vagyunk a nyaralás alatt, mindig mindenhol ott vannak napközben.


Amikor gyerek volt elváltak a szülei, de aztán x év után újra összejöttek, csak annyi hogy msot már nem házasok de 5-6 éve együtt vannak újra. Valahogy az az érzésem hogy neki ez arról szól, hogy összetartsa őket, és azért szervezi így...vagy nem tudom, próbálom megmagyarázni, vagy megérteni.


Most a szülei szerveznek nekünk nyaralást, de persze jönnek ők is, én meg mondtam hogy nincs kedvem menni, és nem értik.

Nem akartam megmondani hogy a 'szom se kíváncsi arra hogy 0-24-ben velük legyen.

Tudom, hogy ez nem úgy tűnik mintha én is kölcsönösen kedvelném őket, pedig de.Bizonyos keretekig.

Csak tényleg ennyire frusztrál már a jelenlétük a nyaralásokon.Viszont nem tudok erre magyarázatot adni, nem tudom azt mondani hogy nem szeretek az apáddal menni mert büdös a szája, mert semmi rosszat nem mondhatok rájuk mert nem tudok.

De én valahogy önmagában is normálisnak érzem hogy nem az anyós-após jelölttel akarok együtt lenni, viszont félek hogy ezt nem tudom átadni.


Azt nem szeretném ha megsértődnének, vagy rontana a viszonyunkon, és elsősorban attól félek, hogy a barátnőm nem fogja ezt megérteni.


Nekem a testvéreimmel jó a viszonyom, és én is sokszor elrángatom a barátnőm azokra az eseményekre ahol a testvéreimmel vagyok, és én ott érzem jól magam, gondolom ugyan úgy ahogy ő is a szüleivel....de én sem viszem a testvéreimet nyaralni.És főleg nem mindig.


Csak az a kérdésem, hogy ezt óvatosan, kulturáltan felvezetve a tudtára kell adnom, vagy örüljek hogy ez a legnagyobb bajom, és nyaralgassak főleg ha fizetik?


2023. nov. 2. 19:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen érthető! Szerintem mondd el ezt őszintén a barátnődnek. Nekem úgy tűnik, ő nem tudott még leválni a szüleiről. Engem is zavarna, ha folyton anyósékkal kéne nyaralni, még ha kedvelem is őket.
2023. nov. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
96%

Mindig fontos az őszinte kommunikáció, én elmondanám neki, hogy többet szeretnék CSAK vele lenni, nem vele+a szüleivel. Egy normális ember nem akad ki azon ha a párjának vannak kérései felé, hanem megpróbál eleget tenni a kérésnek vagy legalább megbeszélni azt.

Neked NEM kell érvet felhoznod arra, hogy miért nem akarsz a szüleivel együtt lenni, hozz arra érvet neki, hogy miért akarsz csak vele lenni!

2023. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Érthető teljesen.
2023. nov. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen. Ha felnőttek vagytok és ki tudjátok fizetni magatoknak, akkor menjetek kettesben.
2023. nov. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Érthető. Gondolom te is elviselnéd őket, ha ketteseben is el tudnátok menni. De állandóan együtt az egész család...

Komoly beszélgetés kellene a barátnőddel.

2023. nov. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem szervezz külön párnapos nyaralást. A barátnőd helyzetét ismerve én sem örülnék egy ilyen felállásnak, hogy nen jön el a barátom. Ő biztos nagyon szereti mindhármótokat, nem kéne fájdalmat okozni.
2023. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Mi anno kompromisszumot kötöttünk a férjemmel: évi 1 nyaralásra hozza az anyukáját. Ezenkívül tavasszal és ősszel is el szoktunk menni 3-3 éjszakára valahova, akkor anyuka otthon marad. Ez így mindenkinek elfogadható. Szerintem mai napig nem érti, miért zavarna engem, ha mindenhova velünk jönne az anyja, de elfogadja. Én meg azt, hogy akar neki még élményeket adni, amíg lehet. Szerintem érdemes lenne valami hasonló megegyezésre jutnotok. Nekem se volt egyszerű...
2023. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Mondd meg, hogy mész, de mennek a Te szüleid is... Mert te meg őket szereted..

De ha egy egyszerű nyaralást nem bír ki nélkülük, akkor elég nagy gondok lesznek a házasságban is, főleg ha gyerek lesz

2023. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%

Majd máshogy gondolod ha lesz gyereketek. Sogornomek évi 3 nyaralasra viszik mindkét nagyszülőt. Ingyen felügyelet, szabad az összes éjszakájuk, nappal is el tudnak oda menni ahova gyerekkel nem. Plusz a gyereknek nagyon jó élmény, hogy ilyen osszetarto, egymást szerető családban nő fel és nem csak elmeseli a mamaknak mit élt át, hanem velük együtt éli át.

Egyébként ha párodnak ez fontos neked pedig a párod fontos, nem értem mi a kérdés. Boldognak akarod látni? Neked annyira megerolteto egy nyaralás? Gondolom egy világ tört össze benne mikor elvaltak és rajott, hogy ez nem természetes hogy az anyja és apja együtt vannak. Ez borzasztó lehetett. Most pedig élvezi.. Ez legyen a legnagyobb bajod, hogy a barátnőd szereti a szüleit, szeret téged és ezekkel az emberekkel akár új élményeket gyűjteni.

2023. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen természetes, hogy zavarnak nyaralási. Ők viselkednek természetellenesen, nem te.
2023. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!