Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem akarok együtt lakni a...

Nem akarok együtt lakni a férjem szüleivel. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Vásároltunk pár éve egy kicsi házat a férjemmel. Már akkor szóba került, hogy esetleg a szülei a ház melletti melléképületet megcsinálnák maguknak, mert albérletben élnek. Kitört egy családi botrány, amit anyósomnak lehetett köszönni, így megmondtuk nekik, hogy nem jöhetnek. Ám a férjem az elmúlt hetekben megint előhozta a témát, hogy mégis csak jöjjenek ide. Én nemet mondtam rá, ugyanis azóta kiismertem az anyósomat, és nagyon nem szeretnék vele élni. Ezt megmondtam a férjemnek, aki sok vita árán tudomásul vette. Mégis a tudomásomra jutott, hogy a hátam mögött beszélt a szüleivel és az akaratom ellenére továbbra is ajánlgatja nekik. Mit tehetnék ellene? Fele-fele arányban vásároltuk a házat. Úgy tűnik, hogy a leülök megbeszélni vele már nem opció.

Nem utálom az anyósomat, apósomat, de nyugodt életre vágyom, ezért vettünk egy csendes kis faluban házat. Velük biztosan nem lenne nyugodt, mert szeretnek belekotnyeleskedni a dolgokba és néha az anyósom nagyon rosszindulatú tud lenni.

Ide hozhatja a szüleit a beleegyezésem nélkül?


2019. júl. 23. 17:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
11%

Igen oda viheti,fele az övé,van joga.

Így jártál.

2019. júl. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Ha fele-fele a tulajdonjog, akkor kell a beleegyezésed.
2019. júl. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Akkor ami maradt opció, az a válás.
2019. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, szerintem beszéljétek meg. Egyébként olyan nincs, hogy "így jártál", mint nagy kárörvendően írta az egyik válaszoló.

Én voltam hasonlóan, kerestem munkát más városban, és kilátásba helyzetem a férjemnek a válást. Elszánt voltam nagyon, és egyből visszalépett, tudta, hogy ki mellett a helye (nálunk felnőtt gyereknek az itt lakása lett volna a téma.) Szóval keményítsél be. Ha másképp nem megy, akkor ennyi volt a házasság. (Nekem a torkomon nem tudná lenyomni a férjem.)

2019. júl. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
52%
4-es vagyok, mármint az ő felnőtt gyerekének az itt lakása.
2019. júl. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már kilátásba helyeztem, hogyha ők jönnek, akkor én megyek, de szerintem nem akarja elhinni. Szerinte én vagyok undok az ő szüleivel, holott ő is bevallotta, hogy többször is volt már, hogy anyósom miatt hónapokig nem beszélt a szüleivel, mert bekavart. Egy darabig úgy is beszélt róluk, hogy azt se bánná, ha a szülei végleg kilépnének az életéből. Én sosem uszítottam az a szülei ellen, nem is értettem egyet több kijelentésével sem.

Tervezgettük már a családalapítást is,nyilván a vita előtt, de én így ebben a formában nem akarom. És nem tudom, hogy hogyan tudnám ezt megértetni a férjemmel. Úgy is mondhatjuk, hogy minden rendben volt idáig, de mióta ezt kitalálta, folytonosak a veszekedések.

2019. júl. 23. 18:15
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Leülteted a férjed és kozlod: Pisti, nem akarom hogy az anyadek ide költözzenek. Ha te igen, akkor elválunk. Ennyi
2019. júl. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Ultimátum: vagy anyósék, vagy te. Ha beleegyeznél, a házasságotoknak amúgy is vége lenne az állandó összeütközések miatt. De hogy a hátad mögött szervezkedik, az már előrevetíti a szomorú jövőt ... És nem fogja neked megbocsátani, hogy nem egyezel bele, valamint a szülei sem, egyfolytában uszítani fogják ellened. Ebből jól kijönni semmiképp nem lehet.
2019. júl. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%

Dobd fel esetleg, hogy adjátok ki albérletbe a kisházat (ha olyan helyen laktok, hogy van rá kereslet), vezesd fel a férjednek, hogy mennyire jól jártok ezzel a passzív jövedelemmel.

Ha anyósékra hivatkozik, akkor mondd meg, hogy anyósék is csak piaci áron, szerződéssel albérlőként jöhetnek, hogy anyagilag ne jarjatok rosszabbul és hogy védve legyetek, ha bármi gond van, ne nőhessenek a fejetekre.

Ha a férjed rá is bólint, garantálom, hogy anyós így már nem akar majd odajönni...

2019. júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Én kértem, hogy ne is hozza fel a témát újra előttük, mert nagyjából rendeződött a viszony közöttünk. Bár én annak a családi botránynak nem voltam közvetlen részese, mégis úgy kezeltek akkor, mintha az lettem volna. Több mint fél évig nem beszéltek se velünk, se a két lányaikkal, letiltottak Facebookról. Majd hirtelen úgy tettek, mintha semmi se történt volna. Nekem ez nagyon sok volt, én ezt a viselkedést nem tudom jól feldolgozni. Úgyhogy kerültem az alkalmakat, hogy találkozzunk. Talán most rendeződött bennem a dolog. De mi van, ha ide költöznek és megint történik egy ilyen? Dobjam ki őket, amikor már berendezkedtek? Egy nyugdíjból élnek ketten, anyósom nem is dolgozik mióta ismerem, csak elvan otthon. Apósom egészsége romlik. Szép házuk volt, jól kerestek, de szó szerint elverték a pénzt. Lehet a férjem úgy érzi, hogy neki dolga rendbe hozni az életüket, de nekem nem. Nem, mert mi 0 segítség nélkül nagy-nagy kuporgások árán vettük meg ezt a házat nagy részben hitelre, amit a mai napig fizetünk, és mindig beosztjuk a pénzünket.
2019. júl. 23. 18:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!