Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomék folyamatosan megkérn...

Anyósomék folyamatosan megkérnek minket valamire, engem ez nagyon zavar. Én látom csak rosszul, vagy tényleg sok, amit csinálnak?

Figyelt kérdés

Párom szüleinek nincs jogosítványa és mindig minket kérnek meg, hogy vigyük őket ide-oda. Nekünk ez sokszor 100+ km, és mi sem engedhetjük annyira meg magunknak, hogy másokat fuvarozzunk, mert drága az üzemanyag. Eleinte kifizették egyébként, de pár alkalom után már nem. Konfliktus is volt már emiatt köztünk a párommal, mert ő egyből ugrik nekik, nekem viszont ez nem tetszik és túlzásnak érzem. Főleg úgy, hogy van egy testvére is a páromnak, aki ritkán jár az anyjukhoz, de akkor őt mindig segítik elég sok pénzzel és soha nem kérik meg semmire, pihenjen csak amikor ott van. (Ezzel szemben mi azért a ház körül is segítsünk néha, ha már ott vagyunk.)

Azt érzem, hogy folyton ugráltatva vagyunk és semmit nem kapunk vissza abból, amit adunk. Tényleg nem tudom, hogy igazam van ebben a helyzetben, vagy én látom rosszul a dolgokat.


dec. 4. 11:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez milyen gyakori? Miért kell őket vinni? Nem mindegy, hogy például orvoshoz vagy pedig szeretne plázázni, nézelődni.

Tömegközlekedés nincs?

Ha nem okoz nekik gondot, akkor valóban az lenne a korrekt, ha kifizetnék a benzint, ha ez rendszeres. De nem lehet, hogy a férjed mondta nekik, hogy nem kell kifizetniük?

dec. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Bevásárolni, elmenni kannáért hogy tankoljunk bele nekik benzint és vigyük is azonnal, vidékről Budapestre menni mert ott dolgozik a testvér, ilyenek. És még egyébként az is elvárt lenne, hogy a tesóért menjünk el és vigyük az állomásra, nehogy már bőrönddel kelljen az állomásig buszozni, viszont ezt megmondtam, hogy nem csináljuk. Csak néha próbálkoznak azóta. A többi viszont rendszeres.
dec. 4. 12:08
 3/36 anonim ***** válasza:
98%

Hiába van igazad, amíg a párod nem változtat a helyzeten, addig ez így marad. Kényszeresen meg akar felelni a szülőknek. A tesó semmit sem tesz, és lám oda vannak érte. A párodnak is ezt kellene tenni, de nem fogja, mert nem tud róluk leválni.

Én amúgy helyre tenném őket, hogy lehet menni a tesóhoz, ha már mindent ida hordanak neki. Aztán szarnék a pofájukra. Ha a párodnak nem tetszik, akkor meg így járt. Nőjjön fel.

dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Szerintem nem mondott nekik olyat, hogy ne fizessenek, mert egyébként nagyon ritkán mondják, hogy majd adnak x összeget ha megjön a fizetés. Erre mi szoktuk mondani, hogy rendben, előre is köszönjük, majd rá kell jönnünk később, hogy nem kapunk semmit. Így már ezeket sem hisszük el.
dec. 4. 12:10
 5/36 A kérdező kommentje:
3. Én is ezt érzem, hogy valami miatt ő mindig úgy akar cselekedni, ahogy a szülei kérik. De tényleg csak a konfliktus volt belőle mindig, amikor megpróbáltam vele erről beszélni. Nagyon félek ettől, hogy mi lesz a jövőben így, mert sokszor már akkor is probléma van, ha két hétig nem megyünk látogatóba.
dec. 4. 12:13
 6/36 anonim ***** válasza:
97%

Vegyenek ők is autót vagy hívjanak egy taxit.

Nálam ahogy lett jogsim és autóm, azonnal elkezdett egy csomó ember próbálkozni. De nem is csak ilyen közeli rokonok. Volt hogy dolgoztam és felhívtak, hogy most azonnal menjek. Meg se beszéltünk előre semmit. Ráadásul városon belül egy busszal is 15 perces távra :D

Én közöltem mindenkivel, hogy nem vagyok taxi. Természetesen volt, aki megsértődött. De hosszú távon jobb így. Nem kell mindig idegeskedni miattuk.

dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
86%
Szállj ki belőle. Mondd meg a párodnak, hogy innentől te nem fuvarozod az ő szüleit, ha ő akarja, csinálja, annak minden hozzá tartozó költségével egyutt
dec. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem változik a helyzet, akkor el kell döntened, hogy tovább tűrsz, vagy szakítasz.A kisfiú meg lehet újra apucival meg anyucival. A tesó egyébként milyen jókat röhöghet magában, hogy semmit sem kell tennie és így is ő kap mindent.
dec. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
2%

8!


Nem derül ki a történetből a nem. Szerintem inkább a nő ilyen nyamnyila

dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő.
dec. 4. 12:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!