Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Néha valahol mintha olyan sejtésem lenne , hogy az anyósom sakkban akarna tartani engem egy ügyvéddel azért, hogy ő az unokáját láthassa. De én meg úgyse lennék olyan őt ismerve, hogy eltiltanám tőle a lányomat mert nem tiltom én el tőle ha a lányom szeretne vele találkozni vagy akár a nagyszülők akkor találkozzanak vele. Csak néha ilyen fajta sejtésem lenne , hogy mintha egy ügyvéddel akarna sakkban tartani. Meg egyébként is ha azt akarná én meg szerintem úgysem mennék bele a játékába mert tudom , hogy ebben a sakkban akár egy parasztal is leütném a királyt nem mintha elbíznám magam mert nem de akkor is én velem meg szórakozhat senki azt most kijelentem.

Egyébként nem kell senkinek sem semmi egyéb negatív kritikát mondani hanem inkább mindenki amit tud. Vagy akár jöhetnek negatív kritikák is talán azokat is elfogadom.



dec. 27. 01:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Én nem teljesen értem a szituációt, a sakkos példáddal eléggé megkavartál.

Miből sejted az ügyvédes dolgot? Ha esetleg bírósághoz fordulna nagyszülői láthatásért, akkor is kb havi 1 találkozót ítélhet meg a bíróság. Ha amúgy is találkozkk a gyerekkel, akkor meg feleslegesen pattog.

Ügyvédnek akkor lenne értelme ha bántalmaznád a gyereked, vagy nem lenne nálad biztonságban, megfelelő anyagi körülmények között nálad/ nálatok? Nem derült ki számomra, hogy a gyerek apja a sztoriban hol van, él-e még

dec. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Mi az alaptörténet amiből ez az egész fakadt?
dec. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
99%
Most olvasd el ezt a zagyvaságot amit ideböfögtél és próbáld meg értelmezni kívülállóként. Kontextus nélkül ez így teljesen értelmezhetetlen úgyhogy ha komoly választ akarsz a kérdésre ugorj neki mégegyszer különben a fehér ló E4-ről le fogja ütni a bástyát a szicíliai nyitás után mert nem lehet kontrollálni az érzelmeket még akkor sem ha a pályán 3 vezér van mert végiggyalogol a sötét paraszt a pályán...
dec. 27. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
99%
Hát én a helyedben innék egy kávét, megvárnám, amíg hát, aztán megprobalnam újra feltenni a kérdést, érthetően megfogalmazva.
dec. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%
A legjobb döntést akkor hozod, ha teljesen családilag eltávolódsz tőlük. Sajnos az emberek nagyon nagy része naív, és sokáig hagyja hogy a nagyszülői mivoltra gondolva engedi a gyereket, és kettőjük konfliktusába nem akarja bevonni a gyermekeket-inkább ő húzódik a háttérbe. Csak azért, hogy a gyereknek megmaradjon a nagyszülője. Évekkel később rendszerint kiderül, hogy szarvashiba egy ilyen engedés. Két dolog miatt: 1./ A gyerek felnő, és maga jön rá, hogy a nagyszülő mekkora manipulátor, és mikre képes a saját szülőjével kapcsolatban tenni a nagyszülő (ez a rosszabbik helyzet). 2./Évtizedeken keresztül a nagyszülő próbálja a gyereket a saját szülője ellen fordítani+érzelmi manipuláció+kihasználás-aminél szintén a gyerek sérül, amikor kiderül előtte szintén a valóság, és még bűntudata is keletkezik a gyereknek, amit a szülő nem győz ledolgozni bennük.
dec. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem csak nem akarja, hogy eg, értelmi fogy nevelje az unokáját
dec. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
Az ilyen manipulátornagyszülők/nagynénik egy valamivel nem számolnak sosem, és az is okozza a vesztüket: A gyerek felnő, és a szemei előtt zajlanak az ócska lépések a gyerekszülőjével szemben. Még ha nem is szól, de ítél. Egyenesen. Főleg akkor amikor a manipulátor nagynéni a bankhivatalba örjöngve hisztizik, mert a banki alkalmazott sem lép bele a manipulációjába, hanem segíti a gyereket:)
dec. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem csinálj egy en passant-ot utána meg rosálj.
dec. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
19%
Még valami: A gyereknél egy ilyen "ébredés" az visszavonhatatlan. Soha többet sem a nagyszülő, sem a nagynéni, sem senki aki egy ilyen játékba a szülője ellen tett éveken keresztül-nem áll meg. A szava soha többet nem lesz igazság. Emberileg meg a legmélyebbre csúszik a gyerek szemébe. És ehhez semmit nem kellett tennie a gyermek szülőjének, csak hagyni, hogy a gyerek előtt történjenek a dolgok, és csak akkor közbe lépni, amikor a gyerekeit akarták kijátszani. Megérte nekik? Szerintem a legnagyobb vesztesek az ilyen nagyszülők, és nagynénik. Mert olyan emberek, olyan gyerekek előtt írták le magukat, akik minden körülményben ott álltak ha bajban volt a nagyszülő és ott segítették, ahol csak tudták akkor amikor kellett.
dec. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

A sakkban nincs paraszt. Amire gondolsz, az a gyalog. Ráadásul a királyt nem lehet leütni, max sakkot vagy mattot lehet neki adni.

És ha normálisan megfogalmazod a kérdésedet, talán kapsz érdemi választ is.

dec. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!