Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem lehet megérteni?

Miért nem lehet megérteni?

Figyelt kérdés

Van egy idősebbik fiu testvérem. Ő 28, én 25. A testvérem rég eldöntötte, hogy nem szeretne gyermeket. Eggyütt van más lassan 5 éve a párjával és a párja sem szeretne gyermeket. Én ezt teljesen elfogadom. Úgy élik az életüket ahogy szeretnék. Mindenki másban talája meg a boldogságot. Azt még elmondom, hogy én sem szeretnék gyermeket és most nincs is vagy egy éve párom, de nem e miatt egyszerűen nem vágyok most rá. Nade, a mi szüleink elfogadják ezt. Úgy vannak vele, hogy ha lesz unoka, ha nem örülnek, hogy boldogok vagyunk. Viszont a testvérem párjának családja már nem ilyen. Úgy vélik önzőség az ha nő létére valaki nem akar gyereke mert lehet később megbánja. A kedvencem az volt amikor közölték a lánnyal, hogy másnak nem lehet gyereke és nagyon szeretne ő pedig teljesen egészséges és nem akar. Amikor pedig a testvérem kiállt a szerelméért, hogy ez nekik közös döntés volt és, hogy ketten éppen kijönnek a hónap végén. Nem szeretnének úgy gyermeket vállani, hogy a minimunot is nehezen tudják előállítani. Nekik nem életcél a gyermek. Inkább van kisállatuk, mint gyermekük. Nem láttam még ilyennek a bátyámat. Nem gyakran megy ki a sodrából. Türelmes ember, de öszinte leszek. Megértem. Megvétte akit szeret. Viszont ezt mintha megsem hallották volna. Ekkor döntöttek úgy hogy csak akkor fognak újra hozzájuk elmenni,hogyha picit lenyugodnak a kedéjek és leszálnak a témáról.


Őszintém engem ez nagyon elszomorít. Miért nem lehet tiszteletben tartani a döntésüket, miért kell meggyőzni arról, hogy rosszul döntenek?



jan. 7. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Egyaltalan nem onzoseg, ha valaki no letere nem akar gyereket. Ezt azok mondjak, akik irigyek es megbantak, hogy szultek. Az pedig, hogy masnak nem lehet, de nagyon akar, szinten manipulacio, vegtelenul demagog duma, nem relevans a temaban. Majd mindenki maga donti el, akar-e egyereket vagy sem, nem a falu velemenye a mervado, senkinek semmi koze hozza! ;-)
jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem szabad engedni nekik, csak mondják, ők meg engedjék el a fülük mellett. Aki ebbe bele akar szólni, az bele fog másba is. Tesóm anyósa pl az első gyerek után kezdte az önzőzést, hogy önzők, de főleg tesóm (a nő), hogy csak egy gyereke van. Lett második, de nem az anyós óhajára, aztán jött azzal, hogy önzők, mert csak kettő van, három gyerek a minimum...
jan. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
"Megvétte"... Hát valóban nem kell mindenkinek gyerek.
jan. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Sóginődnek kell leszerelnie az anyjáékat, hogy "Apa, anya, ha majd megtámogattok egy százassal és veszitek a babaruhákat, meg főztök ránk, meg ugrotok, ha a babarókát kell eltakarítani meg mosni, majd jön a pulya is" Nyugi, a legtöbb embernek már nem is kell ilyenkor az unoka :DDDD
jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Ja, bocs, nem tudom már módosítani, de a százast azt havi szinten értettem, bár ilyen árak mellett lehetne 200 rongy is... :((((
jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mást úgy se tehetnek mint beletörődnek.
jan. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Itt az a probléma, hogy a lány eléggé érzékeny jellem. Konkrétan ha nincsen ott a bátyám, biztos vagyok benne, hogy lelkiismeretfurdalása lenne azért, mert máshogy gondolkodik. Számára a bátyám az az ember akit, mindig is csodálattal fog nézni. Honnan tudom? Elmondta, mert egy csupaszív ember, aki nagyon nem érdemli meg, hogy így beszéljenek vele.
jan. 8. 00:45
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Esetleg a bátyádnak eszébe jutott nézni a közelben pszichológust a barátnőjének? Mert aki felnőtt ember léttére így nem tud leszarni két bunkó embert, csak mert megcsinálta, annak érdemes elmennie terápiába, ha akar gyereket, ha nem.
jan. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%

gyerek lesz, mert gyerek kell

csok meg hasonlók

jan. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Mert idióták, és mert a tesód csaja képtelen leállítani őket.


Menjen pszichológushoz, ha magától nem tudja, miként álljon ki az érdekeiért.

Én simán megmondtam, nem lesz gyerek. Aki tovább forszírozta, annak pedig ment a visszalabda valami vulgáris megjegyzéssel.


Bocs, véges a türelmem.

jan. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!