Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnátok, ha anyós így...

Mit szólnátok, ha anyós így hívna meg vendégségbe?

Figyelt kérdés

Felszínes "jó viszonyt" ápolunk jelenleg.


Korábban még normálisan meg voltunk hívva amikor családi körben összejöttek, akkor is ha tudjuk milyen a viszony. De már egy éve én nem voltam, mert mindig úgy szervezték, hogy én nem tudtam menni munka miatt. Most véletlenül pont ráérek, s mikor megtudta hogy jó az időpont, meghagyta a lehetőséget, hogy másik napra tegye e át vagy se, egy tök idétlen indokra hivatkozva. Aztán most azt mondta, mégis aznap lesz amit mondott. De elkezdte forszírozni, hogy velünk akár másik nap is jó ha összeülünk! Ez már nem az első... Akkor még rá lehetett kenni, mert hogy dolgoztam. De most nem és mint aki azt erőltetné, hogy ne is akarjunk már menni magunktól. Arra hivatkoznak, hogy sokan leszünk nem férünk el és kééényelmesebb lenne. Érdekes, évekig elfértünk ugyan ezzel a létszámmal, mert mindig ugyan azokat hívják meg! A fia közelebbi rokon, mint akik jönnek még vendégek! Nekem visszatetsző, hogy ennyire nem akarja, hogy ott legyünk, de a fiát zaklatja ha segítség kell, akkor menjen már csinálja meg ezt meg azt neki. Akkor nem baj, ha megy.

Szóval felmerült bennem a gyanú, hogy miért nem akarja ennyire, hogy ott legyünk, különben nem tette volna hozzá, hogy de máskor is jóóó...


Elmennétek így csak azért is, vagy lemondanátok de máskor sem kell abban az esetben találkozni és megmondanátok az arcába ahogy van, hogy nem megyünk ne aggódjon ha ennyire szégyell minket?



febr. 21. 12:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Naná, hogy nem mennék, ha könyörögne se!
febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Én megkérdezném, mi az oka annak, hogy ilyen kurtán-furcsán sikeredett a meghívás, megemlítve az indokaidat is, amiket itt is leírtál (fia családja stb.). A kommunikáció néha csodákra képes. Akár még meg is tudhatja az ember, hogy mi a helyzet, közvetlen forrásból, és nem ismeretlenek találgatásaiból.
febr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Nos, ha már egy éve nem voltál és mindig q munkára hivatkoztal, simán felmerulhetett benne, hogy nem akarsz menni, csupán "tök idióta indokra" hivatkozol.
febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Ha ki akarsz cseszni vele, akkor mondd azt, hogy dolgozol. Majd aznap reggel hívhatod, mégis tudtok menni, mert mégse kellett bemenned dolgozni. Akkor már úgy sem tud variálni a nappal.
febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

1. Nem egyezkedtek, hanem lezártnak tekinted a meghívást, elmentek és kész.

2. Nem mentek el és a következő segítség kérésnél ti is nemet mondtok, majd ajánlotok egy lehetetlen időpontot B tervnek.

3. Ha ti is csináltok családi banzájt, anyukát hagyjátok ki és bulizzatok mindenki mással, mert kevés a hely, ő meg bepótolhatja a jó hangulatot máskor.

febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy csak te érzed bántásnak, hogy azt mondta, hogy mehettek máskor is, ha nem jó, mert nem szereted. A férjed mit gondol? Ha ők jóban vannak és ő szívesen menne, akkor menjetek. Vagy menjen ő egyedül, ha te nem akarsz.
febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Lehet én értem félre, de abból, hogy azután kezdett variálni az időponttal, hogy te mint meny ráérsz, nekem az jön le, hogy azt nem akarja, hogy TE menj, és nem azt, hogy a férjed se.

A férjednek mi erről a véleménye? Ő csak jobbak ismeri az anyját. Egyébként én mondanám, hogy igen nekünk jó az az időpont, szívesen megyünk, és ha ezek után is felhozza hogy de lehetne máskor is, akkor nem mennék.

febr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Pontosan olyan bunkó faparaszt, mint az én anyósom.

Ugyanez volt már nálunk is. A kedves lánya amúgy egyáltalán nem törődik vele, amikor anyósom kórházban volt hetekig, egyszer sem látogatta meg, mégis mindig variál a meghívásokkal. Legutóbb pl. Karácsonykor. meghívott dec 25-re, aztán közölte, hogy a lánya jelezte, hogy 25-én jön, (és szerinte nincs hely egy családi házban 7 embernek) ezért mi menjünk máskor, a dec. 26 nem jó, menjünk dec. 23-án, mert úgyis mindegy, nem?

23-án kellett menni, amikor egyébként az ember takarít, vásárol ezerrel és süt-főz, készülődik. Elmentem, hogy ne legyen balhé , de meg is bántam. Ez volt az utolsó húzása, legközelebb el se megyek, nem érdekel, ha megsértődik.

Szóval nagyon meg tudlak érteni.

febr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló!

Hát, én is afelé hajlok. Maximum borsot törni az orra alá mennék el...


2-es válaszoló!

Legközelebb lehet neki szegezem a kérdést, de ismerem, hogy nem mondja meg őszintén a szemembe úgyse, pont ezért nem jó a viszonyunk. Amikor néha nekik szegeztem más témában a kérdést, hogy miért van ez így, mentegetőzésbe kezdtek és még ránk kenték végén. A kommunikáció azoknál tesz csodát, aki hajlandó megbeszélni és belátni, ha netán ők is hibáztak.

Fontos dolog egyébként, hogy a férjem nem mer velük konfrontálódni, bármit tesznek. Ő

olyanokat elnéz, amik durva sértések rá nézve is. S ez a meghívás is olyan, ahogy tették! De ő homokba dugja a fejét velük kapcsolatban. Engem viszont zavar.


3-as válaszoló!

Mivel 12-ezek és hétvégén mennem kellett. Sosem szervezte olyan hétvégére, amikor pont otthon voltam, csak bejelentette hogy x napon, ha jó akkor jó, ha nem akkor nem tudsz jönni. Korábban nem ilyen munkarendem volt, akkor még szabadok voltak a hétvégék és mentünk is. De akkor nem mondta, hogy de jaj de sokan leszünk, az se lenne baj ha mi inkább máskor megyünk, amikor senki más nincs ott. Ez új dolog nála, hogy most már valami folytán ugyan abban a házban már nem férünk el ennyien.

febr. 21. 13:18
 10/22 anonim ***** válasza:
3%
Megszokta az egy év alatt, hogy nem vagy ott. Ennyi.
febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!