Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is gáz? Hódoljak...

Szerintetek is gáz? Hódoljak be neki vagy álljak a sarkamra?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk együtt a párommal, aki egyke fiú és azt érzem, hogy az anyja mindenbe beleszól. Néhány példa: a párom lakásán vagyunk, jön a vihar és a mama ír egy sms-t, hogy zárják be a terasz ajtót. 😂 Mintha magunktól nem tudnánk, 25+ vagyunk mindketten. Ha náluk vagyunk nem engedi, hogy szedjek magamnak ételt, mindig ő akar, pedig többször jeleztem, hogy ne tegye. Mindegy mennyit eszek, az a válasz, hogy nem is ettél. Mindent véleményez, mindent kommentál. Csak az a jó amit ő mond. Barhova megyünk, akkor mondja hogy ne maradjunk sokáig. Meddig lesztek, kivel lesztek? A múltkor vasalta a párom ingjét (senki nem kérte) és mondta nekem, hogy ennek a fiúnak egy bejárónő kell. Mondom ok. Akkor keressen. Ezek csak apróságok, rengeteg ilyen van. Eddig a párommal képzeltem el a jövőm, de félek, hogy a gyereknevelesbe és mindenbe beleszolna a kedves anyós. Abszolút nem veszi magát észre.

febr. 21. 23:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt a párodnak kellene a sarkára állni és leállítani a mamát. ,,Próbál megérteni..." Ne csak próbáljon, hanem szedje össze magát és intézze el, az ő anyjáról van szó. Vagy akkor döntse el, hogy anyuci szoknyája alá bújva szeretne élni vagy a párjával, aki elvileg az élete szerelme és mindennél fontosabb neki.
febr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Lakott ez a fiú egyáltalán valamikor külön a mamától?

Nálunk a tágabb családban négy fiú van. Egyik se viselné ezt el, az egyébként nagyon szeretett anyukájától, de még az idős nagymamától se. Igaz ki 14, ki 18 évesen elkerült koliba, és felnőtt rendesen.

febr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"Párom lakásán vagyunk"

Szóval nem az anyjával él? Akkor hogyhogy ennyire belelóg mégis mindenbe az anyja? Szinte a szomszédjában lakik, vagy a párod minden szabad félórájában visszafut a szoknyája alá, mert ott eszik, ott beszélget, ott pihen, és összességében el sem tudja képzelni az életet úgy, hogy ne legyenek egymás fenekében?

Amúgy csak félig az anyja irritál, valójában legalább annyira idegesít a párod. Mert ugyan anyukára ráférne egy helyretevés, hogy a képességeiteket illetően 20 évvel le van maradva, de ezt valójában a párodnak már saját igényből, tőled függetlenül,jóval korábban, fokozatosan meg kellett volna tennie. Magyarul le kellett volna válnia, és mondjuk 15 évesen megmondani, hogy "én szedek magamnak levest, majd én tudom, hogy mennyit akarok, hagyjál már".

Ez amúgy ilyen férfibetegség, hogy nem zavarja őket, ha felnőtt létükre ötévesként vannak kezelve. Szerencsére nem mindenkit érint, de azért elég sokakat.


Ha neki kéne a te anyádat hasonlóképpen hallgatnia, ne félj, feltűnne neki, hogy ez milyen zavaró. De nem képes kívülről látni a dolgot, eszébe sem jut, hogy az ő anyukája másnak nem az anyukája, így nem óvó kedveskedés tőle a "vegyél fel sapkát", hanem marha idegesítő. Őt is némileg idegesítenie kéne már vagy 10-15 éve.

Nem biztos, hogy képes lesz felfogni, mi a gondod, és lehet, hogy rámegy a kapcsolatotok, hogy "folyton csak a rosszat látod és a hibát keresed" az anyjában.

febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Az idősebb generáció ilyen. Figyelmes, gondoskodó. A mostani meg leszr mindent és mindenkit, embereket dobnak el maguktól, csak azért mert valamit nekik is tolerálni kéne. Amyisod nem szól bele semmibe csak ír könyörgöm.. Még még kérdezi mikor jöttök. Ez olyan elfogadhatatlan most komolyan?
febr. 24. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Párodnak kellene helyre rakni míg ez nem történik meg sok jóra ne számítsál.Párod nem állítja le senki sem fogja.
márc. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!