Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen gyakran látogatjátok...

Milyen gyakran látogatjátok apóst/anyóst vagy milyen gyakran hívjátok hozzátok?

Figyelt kérdés
Borzalmasan követelőző ember az anyósom és apósom is. Hiába dolgozunk egész héten reggeltől estig a férjemmel, mindig csak azzal tudnak foglalkozni, mikor megyünk már hozzájuk és hogy mennyi ideje nem voltunk...de tényleg, állandóan ez megy és ha az én szüleimhez előbb eljutunk, akkor egyből felhozzák, hogy bezzeg oda volt időnk menni és miért járunk oda gyakrabban (oda is elég ritkán jutunk el). További probléma, hogy ha elmegyünk hozzájuk, akkor az a gondjuk, hogy miért megyünk ilyen gyorsan haza és egyből felhozzák azt is, hogy ezelőtt mennyi ideje nem jártunk náluk. Ez az állandó csesztetés már teljesen az idegeimre megy és hiába próbálja a párom helyre tenni őket, nem segít semmi. Ha egyáltalán nem megyünk, akkor meg pláne elszabadul a pokol és a világ leghálátlanabb gyerekeinek vagyunk kikiáltva. Szerencsére nem betegek, nem idősek tehát nem indokolja semmi, hogy hetente járjunk. Arról nem is beszélve, hogy ha valaki le.baszással nyit, akkor nem is vagyok rá kíváncsi. Mikor beszélgetünk, rólunk soha nem kérdeznek, mindig csak magukkal vannak elfoglalva. Olyan, mintha azt akarnák, hogy valósággal körbeudvaroljuk őket. Egyszerűen kivagyok már az állandó érzelmi zsarolástól, de nem akarom velük megszüntetni a kapcsolatot...főleg, hogy ha csak a párom megy haza és én nem megyek vele, akkor mindig kiakadnak, hogy én miért nem mentem. Nálunk, ha hazamegyek, örülnek nekem a szüleim és nem bajlódnak azzal, hogy a férjem miért nem jött velem. Ha mi hívjuk őket, képesek hétköznap este kilencig ott lenni nálunk, hiába kelünk másnap hajnalban. Ezt is mindig megkapjuk, hogy mi sose hívjuk őket...ennek ez az oka. Hát ennyi. Ti hogy vagytok ezzel?
márc. 11. 09:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%

Attól, hogy idősebbek, nem kell mindent eltűrni embereknek. Gondolom felnőtt ember vagy, felnőttként megválogathatod magad körül az embereket, kikkel szeretnél vagy tudsz jóban lenni. Vannak olyan helyzetek pl. munkatárs, hogy nem tudsz mit tenni, el kell valahogy viselni, de szándékosan nem kell menni házhoz pofonért.

Tudtad, hogy lehetsz hozzájuk őszinte is? Ráadásul büntetlenül :) Jéé.

Kérdésedre a válasz, én szeretem az anyósomat, jól kijövünk annak ellenére, hogy két generáció választ el minket korban (a férjemet a nagymamája nevelte fel, így ő az anyósom). Nekem is és neki is ha valami nem tetszik, megbeszéljük, de most már nincs szükség erre, kiismertük egymást, mi a sok a másiknak bennünk. Havonta egy-két alkalommal látogatjuk egymást, imádja a dédunokáját és mindent megtenne érte, értünk.

márc. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%

Anyós a 7 évünk alatt 3x volt nálunk, mi kb 4x mentünk hozzájuk.

Szerintem most is 1 éve nem beszéltünk. Én utálom, Férjem meg sosem tekintette normális anyának.


Após meghalt 2016ban, őt sajnálom, hogy nem ismerhettem meg.


Az én apukám is meghalt.


Anyámhoz én a gyerekekkel kb heti szinten megyek, férjem nem nagyon jön velünk.

márc. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
9%

Mondjuk kérdés, hogy mennyi időnként mentek, mert azt még véletlenül sem irtad le...


Anyósom velünk él, a másik fia kéthetente hétfőnként 10:30kor jön és 11kor megy.

Anyámmal nem élünk egy országban, évente megyek hozzá. A környezetemben altalanossagban heti talalkozasok vannak a szülőkkel

márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
82%
Hétvégente ebedre megyünk egyik nap, 4-5 óra időtartamra. Ha a férjem több napot oda van, van hogy lehivom hozzánk aludni.
márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
A férjem hetente elmegy hozzájuk fél-egy órára, ilyenkor, ha kell segítség, segít. Hetente többször beszélnek telefonon. Kettesben havonta, kéthavonta egyszer megyünk, attól függően, mennyit dolgozunk hét közben és mit kell bepótolni(házimunka , bevásárlás, egyéb teendők) hétvégén. Úgy gondolom, ha a gyereked hazamegy hozzád és keres telefonon, foglalkozik veled, akkor erős túlzás, hogy kiakadj és követelőzz, miért nem ketten mentek, miért nem annyi időre, amennyire ők gondolták stb.
márc. 11. 10:12
 6/36 anonim ***** válasza:
75%
Mi hetente többször is találkozunk,kb 2 hetente hétvégén pedig vagy náluk,vagy nálunk,vagy anyáméknál főzünk együtt valamit.Olyankor az egész napot együtt töltjük.Mondjuk nálunk mindenki normális,persze mindenkinek van hibája,de toleráljuk egymást.
márc. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
28%

hetente fél óra nevetséges, kb a abarátaiddal többet találkozol, mint a szülőkkel :( Számomra ez valahol végtelenül szomorú, hogy ennyire semmibe vegye őket valaki.

Anyukámmal változó, mennyit találkozok, ő még aktív, de hetente elviszem vásárolni, kétszer-háromszor biztosan beszélünk is.

Anósomat meg magunkhoz költöztettük pont pár hete, mert megsérült, nem szívesen hagyjuk egyedül. előtte is naponta ránéztünk a férjemmel, vagy a lányunk arra jtt haza suliból.

márc. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, a barátainkkal sem tudunk találkozni valamikor hetekig. Tényleg rengeteget dolgozunk, próbáljuk az életünket alapozni. A másik pedig, hogy nem mindegy, milyen a kapcsolatunk a szülőkkel.... Talán el kellene viselnem, hogy minden héten órákon át csesztetnek valamivel? Ebben hol van az én életem? Vagy csak másoknak kéne megfelelnem?
márc. 11. 10:50
 9/36 anonim ***** válasza:
18%

Nem, nem kell elviselni semmit,ami neked nem tetszik.



Off


Ha ennyire nincs időtök semmire, se háztartásra, se barátokra, akkor azért nem ártana egy munkahelyvaltas

márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy most alapozzuk az életünket. Nyilván lejjebb engedünk majd, de ez hajtós időszak. Számomra az a hihetetlen, hogy ezt mindenki megérti (barátok, az én családom), csak ők nem.
márc. 11. 10:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!