Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan magyarázzuk el, egy 4...

Hogyan magyarázzuk el, egy 4 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Anyósom túl van a második válásán, meg ki tudja hányadik kapcsolatán. Nincs is ezzel baj, kereste az "igazit"

Akit most talált, nem akarom részletezni, de nincs jó hatással senkire sem. A család sem tudja elfogadni, nem is szeretik sem a mamáék sem anyós testvére, de még a párom sem.

Nevezzük most Bélának.


Szóval, mindennek úgy kell történni, ahogy Béla mondja, mert ha nem akkor lesznek bajok. Béla simlis alak, pénzzel mindent megold típus, aki "katonásan" akarja nevelni a MI gyerekünket.

Bélának van egy fia legyen ő kicsi Béla.


Mióta együtt vannak anyósom valahogy elfelejti, hogy akiket imádott unokái léteznek. Sokkal fontosabb lett Béla és Kicsi Béla mint a fia vagy a hőn imádott unokái.


Sajnos vagy nem sajnos ezt a fiam is észrevette. Sokszor kérdezi, hogy miért nem jön a mama, miért nem viszi el a mama, miért nem beszélhetnek telefonon.


Hogy magyarázzuk el neki, hogy a mamát már nem érdekli a "család"?


ápr. 3. 07:58
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
96%

Úhgy, ahogy azt is elmagyaráztad, hogy az oviban egyik nap ő a Panni legjobb barátja, másik nap meg nem.

Most is szeret a mama, de most több időt szerete a bélákkal lenni.

ápr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 Kései Sirató ***** válasza:
96%
Nem azt kell neki mondani, hogy nem érdekli a család, 4 évesnek azt mondanám, hogy nincs ideje.
ápr. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
91%

Csúnya, amit a mama csinál, de kérlek, személyes sértettség miatt ne bosszuld meg, hogy rosszmájú megjegyzésekkel magyarázod el ezt a gyereknek.

Ne rajtad múljon, hogy a gyerek eltávolodik- e a nagymamájától.

Tudom, hogy rajtad nem múlik, és jelenleg a mama az, aki felszínesen kezeli a kapcsolatot, de ha most azt mondod a kisfiadnak hogy ő nem érdekli a mamát, abból borítékolható, hogy a gyerek bezár, ha mégis előkerül a mama.

Te annyit tudsz tenni, hogy azt mondod, más lett a mama élete, ez egy új helyzet, de amint tud a mama, jön, mert szeret téged.

Ne vedd el a fiadtól a reményt.

Ráadásul, ha nem lesz hosszú életű a kapcsolat, és mama jön hozzátok, ne azért legyen vele távolságtartó a gyerek, mert te akarva- akaratlanul kifejezted a nemtetszésedet az eddigi viselkedése miatt.

ápr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:

Jaj, velem anyósom nem beszél, mert a gyereket nem engedtem el a haldokló dédihez, akit még én sem néztem volna szívesen. Amúgy sem beszéltünk sokat, én a gyerek előtt nem beszélek róla, a gyerek apja szoktak "szidni" hogy megígérte, de megint nem jött, nem tartja tiszteletben a szabályokat, ezeknek hangot is ad, sokszor sajnos a gyerek előtt, hiába kérem, hogy ne.

Nem tud, vagy nem akar félrevonulni, szerintem direkt a gyerek előtt szidja.

Ezért is kérdeztem, hogyan kezeljem ezt, nem akarom, hogy a fiam szomorú legyen, de azt sem akarom, hogy feleslegesen reménykedjen.

ápr. 3. 09:01
 5/57 anonim ***** válasza:
88%
Akkor a férjedet kezeld, nem a mama árt a gyereknek hanem az apja. Mama simán nem ér rá, majd jön ha lesz ideje.
ápr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
32%

"Jaj, velem anyósom nem beszél, mert a gyereket nem engedtem el a haldokló dédihez, akit még én sem néztem volna szívesen."

Empatikus egy alkat lehetsz.

ápr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
88%

”Béla simlis alak, pénzzel mindent megold típus”, még kék, ha bôkezũ is, akkor anyósod kukra is áll neki.

Mindegy, ez van, majd jön, ha bela megengedi mert ezek szerint szeret mindenbe beleszólni, ha még az unoka sem kerulte el a figyelmét

ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
44%
Imádom az ilyen "Hogyan magyarázzam el az x évesnek..." jellegű vergődéseket. :D Tudod, mennyi mindent kell majd még neki elmagyaráznod?? Ha már most ezen problémázol, mi lesz később...?
ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Empatikus vagyok, de egy 4 éves gyereknek nem kell azt látnia, hogy a dédi nem tud felkelni az ágyból, hogy tele van kék-zöld foltokkal, hogy kb. az összes vénája eldurrant, le van ragasztva az egész karja, és kb. várja a halált.
ápr. 3. 11:42
 10/57 A kérdező kommentje:

#8! A halált is el tudtam magyarázni neki, megértette, felfogta, este ha csillagos az ég kiülünk nézelődni, hogy dédi onnan figyel.

Ezt az egy dolgot nem tudom, hogy kezelni, ezért még nem vagyok szaranya.

ápr. 3. 11:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!