Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagáljunk a 4 éves...

Hogyan reagáljunk a 4 éves kislányunk "kérésére"?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban mondogatja, hogy szeretne kistestvért. Mi viszont nem tervezünk több gyermeket. Hogyan reagáljunk, mit mondjunk, amikor szóba hozza?
2022. szept. 9. 08:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%

Hogy reagálnál, ha azt mondaná egyere gyakrabban, hogy szeretne egy igazi idomított medvét?

Naugye.

2022. szept. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
64%
Azért ez más, az ovistàrsak között kevés gyereknek van medvéje, kistesója annál inkább.
2022. szept. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%
Ne egy 4 éves gyerek döntse el. Ha nem akartok több gyereket, akkor ne legyen. Nem is értem a kérdésed.
2022. szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
50%

Gondolom, azért szeretne, hogy legyen kivel játszani. Magyarázzátok el neki, hogy a kistestvérrel nem tudna játszani, mert az nem olyan, mint az óvodás társai. Ezenkívül nem lenne időtök őrá, mert a kicsivel kellene foglalkozni. Valószínűleg nem tetszene, de visszavinni nem lehet.

N

2022. szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

Ja, csak 2. gyereket nem az elsőnek szülünk...

Úgy lehet reagálni, hogy nincs mindenkinek testvére... Hogy miért, azt meg annak függvényében kell indokolni, hogy ha már téma volt, akkor miben maradtatok, honnan jön a gyerek...

2022. szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%
Ja elnézést, a kérdésed csak arra irányul, hogy mi legyen a nyaggatásra a válaszotok. Én néztem be, bocsi. Ha nyaggat vele csak határozottan mondjátok meg neki, hogy nem. Nem lesz kistesó. Áltatni nem kell őt csak azért mert gyerek.
2022. szept. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
15%

Ez abszolút a ti döntésének, viszont ha nem valami komoly és megvaltpztathatatlan oka van, lehet érdemes átgondolni.


Szerintem egy testvér rengeteget ad az ember életéhez, és érthető, hogy a kislány vágyik erre.

2022. szept. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
16%
#3 és #6 én vagyok ugyanaz a válaszoló, csak közben már írtak mások is.
2022. szept. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
76%

7. Ja.

Vagy nem.

Ez kb. 20 évvel később világosan látszik.

2022. szept. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
36%
Ha egy 4 évessel nem tudsz beszélgetni, aki ráadásul alád született, akkor kivel, mivel tudsz?
2022. szept. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!