Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elfőrodult már hasonló problém...

Elfőrodult már hasonló probléma a szülők anyagi támogatásából?

Figyelt kérdés

Az anyósom ahogy megkapja a pénzét rögtön elszórja az egészet, körmös, manikűr,pedikűr, fodrász, szépéségápolás, fodrász és ruha vásárlás, és habzsi-dőzsi.

Az apósom (akivel nem élnek együtt) támogatja mikor elfogyott a pénze, de előbb utóbb neki is elfogy a pénze, és olyankor a feleségem csatlakozik az anyagi támogatáshoz.


Kisgyerekünk van, és előtte is tudtam hogy ad az anyjának pénzt, de most már kifejezetten idegesít.

Mert nem azért kell az anyját támogatni mert egy kispénzű nyugdíjas, hanem mert egy nagybetűs proli aki képtelen nem elverni a pénzt ami a kezébe kerül.

Ráadásul jóval kevesebb a havi bevételünk amióta a feleségem itthon van, és persze nem panaszkodom így is megvagyunk de érezni, hogy hiányzik x összeg.


Azt reméltem, hogyha lesz gyerek akkor már tud a feleségem úgy gondolkozni, hogy van az anyja meg mi mint egy család, akik az elsők.

De nem....és ilyen havi 40-50 biztos az anyjához kerül tőlünk.


Tény, hogy az anyja örökölt egy házat és 30 milliót kapott belőle, ebből 3 millióért vett a feleségemnek egy kocsit (a többit meg 1 év alatt elverte) de én sem támogatom anyagilag a szüleimet, és ha már közös a kassza, akkor se a gyerekemtől se tőlem ne vegye el a pénzt.

Ha rászorulna az anyja az más lenne.

Csak ha kifolyt a pénz a kezéből felhívja a feleségem és sír a telefonba hogy 3 száraz zsömléjemeg 500 forintja van és hónap közepe van....aztán 2 nap múlva jön hozzánk cigivel a kezében, és hogy megy körömöshöz.

Mert valakitől kapott pénzt (ez nyilván a feleségem)

Szerintem sokszor így sem tudok róla, hogy titokban ad neki.


Na mindegy, engem ez annyira irriál, sokszor úgy érzem hogy nem is ez a család a fontos neki, hanem az anyja.

Miért nem mondja azt neki, hogy anya, ne bszd el a pénzed, nincs szükséged havonta szépészeti beavatkozásokra mert 55+-os nagymama vagy, és már nem leszel szép ezektől sem, hogy havi 50-60-at ilyenekre elverj.

És nem adna neki.

Ez olyan nagy kérés, vagy én látom rosszul és önző vagyok?


ápr. 11. 17:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Legjobb lesz, ha saját számlára megy a pénzed. Mert a feleséged el fogja szórni kben. Aztán mondd meg neki, hogy te nem támogatod az anyját a továbbiakban. És ha elfogy a saját pénze, csak te vásárolj onnantól.
ápr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Az anyósod milyen "pénzt" kap?


55 évesen miért nem dolgozik azért, hogy állja a saját költségei?

ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Le kellene ülnöd a feleségeddel beszélni hogy határokat húzzatok,mert ha ez ha így megy akkor "később ha esetleg anyagi gondotok lesz akkor is majd nyújtani fogja a kedves mama a markát" és ha nem tudtok adni akkor mi lesz?ki veri majd a balhét?meg kell mondani hogy igazán vissza foghatna a kedves mama a szempilla meg a körmözésből,nem más pénzéből csináltasson ha nem sajtátjából.
ápr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Kati. Jövő hónaptól azt az összeget, amit anyadnak adsz, az én anyámnak is átutaljuk. Végül is őt is támogathatjuk, ő is pont annyira szorul rá, mint a te anyad. Vagy: Kertem ugyvédhez jovohetre időpontot, írunk egy házasságkötés utáni vagyonjogi szerződést, és onnantól te azt csinálsz a pemzeddel, amit akarsz, ahogy én is az enyémmel. A lakhatas meg Janika költségeit felezzük, egy fillerrel se adok többet, mint a konkrét 50%.
ápr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
#4-es ez jó ötlet. Én simán azt mondanám, hogy nyitottam egy számlát anyám nevére és oda átutalok 50-100 ezret/hó mert úgy igazságos meg amúgy is támogatni szeretném.
ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most ültesd le szépen asszonykát az asztalhoz és olvasd ezt így fel neki.

Máskent nem megy, kommunikálni kell és azt is egyenesen.

ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
P1csán is rúgnám, ha a közös pénzt ilyen marhaságokra költené. Vagy leáll ezzel, vagy mehet a francba, nem kell finomkodni.
ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem látod rosszul. Sajnos le kell ülnötök a feleségeddel és komolyan is átbeszélni ezt, mert ez így nem mehet tovább. Nektek is kisgyereketek van, gondoljon arra, hogy tőle veszi el azt a pénzt, amiből a kedves mama műkörmöt meg szempillát csináltat magának.
ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%
Ezt jó lett volna már házasságkötés előtt megbeszélni.
ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 babyboom567 ***** válasza:
92%
Nem szégyelli magát az anyósod,hogy kiveszi az unokája szájából a falatot?Hihetetlen,hogy milyen emberek vannak.
ápr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!