Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elfőrodult már hasonló problém...

Elfőrodult már hasonló probléma a szülők anyagi támogatásából?

Figyelt kérdés

Az anyósom ahogy megkapja a pénzét rögtön elszórja az egészet, körmös, manikűr,pedikűr, fodrász, szépéségápolás, fodrász és ruha vásárlás, és habzsi-dőzsi.

Az apósom (akivel nem élnek együtt) támogatja mikor elfogyott a pénze, de előbb utóbb neki is elfogy a pénze, és olyankor a feleségem csatlakozik az anyagi támogatáshoz.


Kisgyerekünk van, és előtte is tudtam hogy ad az anyjának pénzt, de most már kifejezetten idegesít.

Mert nem azért kell az anyját támogatni mert egy kispénzű nyugdíjas, hanem mert egy nagybetűs proli aki képtelen nem elverni a pénzt ami a kezébe kerül.

Ráadásul jóval kevesebb a havi bevételünk amióta a feleségem itthon van, és persze nem panaszkodom így is megvagyunk de érezni, hogy hiányzik x összeg.


Azt reméltem, hogyha lesz gyerek akkor már tud a feleségem úgy gondolkozni, hogy van az anyja meg mi mint egy család, akik az elsők.

De nem....és ilyen havi 40-50 biztos az anyjához kerül tőlünk.


Tény, hogy az anyja örökölt egy házat és 30 milliót kapott belőle, ebből 3 millióért vett a feleségemnek egy kocsit (a többit meg 1 év alatt elverte) de én sem támogatom anyagilag a szüleimet, és ha már közös a kassza, akkor se a gyerekemtől se tőlem ne vegye el a pénzt.

Ha rászorulna az anyja az más lenne.

Csak ha kifolyt a pénz a kezéből felhívja a feleségem és sír a telefonba hogy 3 száraz zsömléjemeg 500 forintja van és hónap közepe van....aztán 2 nap múlva jön hozzánk cigivel a kezében, és hogy megy körömöshöz.

Mert valakitől kapott pénzt (ez nyilván a feleségem)

Szerintem sokszor így sem tudok róla, hogy titokban ad neki.


Na mindegy, engem ez annyira irriál, sokszor úgy érzem hogy nem is ez a család a fontos neki, hanem az anyja.

Miért nem mondja azt neki, hogy anya, ne bszd el a pénzed, nincs szükséged havonta szépészeti beavatkozásokra mert 55+-os nagymama vagy, és már nem leszel szép ezektől sem, hogy havi 50-60-at ilyenekre elverj.

És nem adna neki.

Ez olyan nagy kérés, vagy én látom rosszul és önző vagyok?


ápr. 11. 17:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha a válás nem opció akkor marad a külön kassza. A feleségeddel fizetés után nagybevásárlást tartotok, befizetítek a rezsit majd éltek. Ha a nejednek nem lesznmiből adnia akkor talán a kedves mama is leszokik a kunyerálásról.

Egyedüli megoldás a helyzetedben ha elzárod a pénzcsapot. Sajnos a feleségednek fontosabb az anyja mint a gyereke.

ápr. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
95%

Havi 50.000 forint az évente 600.000 forint, öt év alatt hárommillió.

Ebbe belegondolt már?


Támogassátok termèszetben.

ápr. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
32%
21: és mennyi ilyen ember van és csodálkozunk, hogy 10.000.000. kezeletlen pszichiátriai beteg országa vagyunk... és ilyenkor felháborít, hogy az ilyen libákhoz, akik így leszarják a gyereküket, így ragaszkodnak...
ápr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Az anyósod ezt megszokta. Le kell szoktatni. Beszélgess el a feleségeddel hogyan lehetne. Eleinte lehet hogy egyre gyakrabban fog sírni a telefonba,lesz megvonasi tünet. Szerintem a feleséged is rá fog jonni hogy ez nem ok. Az éttermet meg egyszeruen el kell utasítani. Anyuka tedd el a hó végére a pénzt, mert nekem most nem lesz,mert a kicsire elkoltottem. Kellett új cipőcske,ruhácska a gyerek nő, mindig venni kell neki valamit. Kész.
ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
87%
Én nem finomkodnék, egyenesen anyósnak mondanám meg a vélemenyem és közölném vele, hogy a pénzcsap elvan zárva. Dolgozza fel. Én beolvastam az enyémnek, azóta tudja, hogy mit lehet és mit nem.
ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!