Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elfőrodult már hasonló problém...

Elfőrodult már hasonló probléma a szülők anyagi támogatásából?

Figyelt kérdés

Az anyósom ahogy megkapja a pénzét rögtön elszórja az egészet, körmös, manikűr,pedikűr, fodrász, szépéségápolás, fodrász és ruha vásárlás, és habzsi-dőzsi.

Az apósom (akivel nem élnek együtt) támogatja mikor elfogyott a pénze, de előbb utóbb neki is elfogy a pénze, és olyankor a feleségem csatlakozik az anyagi támogatáshoz.


Kisgyerekünk van, és előtte is tudtam hogy ad az anyjának pénzt, de most már kifejezetten idegesít.

Mert nem azért kell az anyját támogatni mert egy kispénzű nyugdíjas, hanem mert egy nagybetűs proli aki képtelen nem elverni a pénzt ami a kezébe kerül.

Ráadásul jóval kevesebb a havi bevételünk amióta a feleségem itthon van, és persze nem panaszkodom így is megvagyunk de érezni, hogy hiányzik x összeg.


Azt reméltem, hogyha lesz gyerek akkor már tud a feleségem úgy gondolkozni, hogy van az anyja meg mi mint egy család, akik az elsők.

De nem....és ilyen havi 40-50 biztos az anyjához kerül tőlünk.


Tény, hogy az anyja örökölt egy házat és 30 milliót kapott belőle, ebből 3 millióért vett a feleségemnek egy kocsit (a többit meg 1 év alatt elverte) de én sem támogatom anyagilag a szüleimet, és ha már közös a kassza, akkor se a gyerekemtől se tőlem ne vegye el a pénzt.

Ha rászorulna az anyja az más lenne.

Csak ha kifolyt a pénz a kezéből felhívja a feleségem és sír a telefonba hogy 3 száraz zsömléjemeg 500 forintja van és hónap közepe van....aztán 2 nap múlva jön hozzánk cigivel a kezében, és hogy megy körömöshöz.

Mert valakitől kapott pénzt (ez nyilván a feleségem)

Szerintem sokszor így sem tudok róla, hogy titokban ad neki.


Na mindegy, engem ez annyira irriál, sokszor úgy érzem hogy nem is ez a család a fontos neki, hanem az anyja.

Miért nem mondja azt neki, hogy anya, ne bszd el a pénzed, nincs szükséged havonta szépészeti beavatkozásokra mert 55+-os nagymama vagy, és már nem leszel szép ezektől sem, hogy havi 50-60-at ilyenekre elverj.

És nem adna neki.

Ez olyan nagy kérés, vagy én látom rosszul és önző vagyok?


ápr. 11. 17:26
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Az is hozzátartozik, hogy én nagyon szigorú vagyok a pénzügyi dolgokban, senkinek nem adok szivesen, beosztom, gyűjtöm stb...

A feleségem meg azzal érvel, hogy de hát anyu sokkal többet adott nekünk (a kocsi miatt), meg hogy elvisz minket étterembe (valóban az apósomat meg a feleségemet elviszi havonta egyszer hogy szórja a pénzt, én ezek alól kivontam magam, de 2-3x voltam én is még régebben amikor nem idegesített ennyire)

Meg persze a feleségemnek meg a gyereknek is vesz ruhákat.

Nem keres túl sokat, de megtudna belőle élni ha épeszű emberként élne.


Nyilván a feleségemnek is ez volt a minta, de eddig pont hogy egyensúlyban voltunk, én a spúr aki mindent megvonna, csak hogy gyűljön a pénz, ő meg aki rá tud venni hasznos dolgok megvásárlására is amiket nem akarok, de utólag örülök neki.

Csak így az anyóssal már nincs meg az egyensúly.

ápr. 11. 19:18
 12/25 anonim ***** válasza:
11%
Egyrészt megértelek, másrészt meg azért szomorú, hogy egy fodrász már habzsi-dőzsinek számít nálad.
ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

12-es

Az a szomorú, hogy nem tudtad értelmezni amit írtam.

ÉS habzs-dőzsi, a szépségápolással kapcsolatos felsorolások után.

Bár nyilván ezt csak provokációnak szánod.

Amúgy meg akinek nincs pénze, és kölcsön kell kérnie annak valóban habzsi-dőzsi a az hogy ennyit foglalkozzon a külsejével.

ápr. 11. 19:44
 14/25 anonim ***** válasza:
79%
Hát, kérdező, maradt az ultimátum, hogy ha továbbra is kitartja az anyját, akkor elválsz tőle a francba, ő meg anyucikázzon innentől kezdve, ahogy akar.... Bakker, hogy lehetsz ilyen tátott szájú, hogy ezt nem állítottad meg még családtervezés előtt, te apák gyöngye... Vagy legalább kiosztottad az anyóst, hogy elmehet a halál szerszámára, önző, vén, boszorkány, aki még az unokája szájából is kiveszi a falatot?
ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

14-es


Kicsit visszakéne venni a stílusból.

Gondolom se kutyád se macskád, hogy ennyire tudod mit kéne tennem,mondanom...ha már személykedünk.

De komolyra véve, nem azért fogok elválni attól a nőtől akit szeretek, és aki a gyerekem anyja mert havi 50 ezret elver az anyjára.

Ez egy negatív szeglete a kapcsolatunknak, amin VÁLTOZTATNI szeretnék, nem úgy mint a sok ostoba ember, akinek csuklik egyet a párja és beadja a válópert mert egyszerűbb mint megoldani egy problémát.


Azért írtam ki a kérdést, mert én egy önző és fukar ember vagyok, és féltem hogy kicsit ebbe az irányba húznak most is a gondolataim, de a józan eszem tudja hogy ez nem helyes.

Ebben kerestem megerősítést, amit megkaptam (nem tőled).

ápr. 11. 20:08
 16/25 babyboom567 ***** válasza:
100%

12-es válaszoló.

47 éves vagyok,szóval elvileg lehetne már unokám.Felköpnék és aláállnék,ha műkörömre meg cigire meg ilyesmire az unokám szájából venném ki a falatot.Inkább elmennék és vállalnék másod és harmadállást,és még én segíteném őket.

Fordász 8-10ezerft festéssel vágással szárítással.

Pedikür 6000ft

Körmös vagy 15000 ezt nem tudom nem járok, és nem is létszükséglet.Szóval akinek nincs pénze zsömlére,az ne járjon körmöshöz kölcsön pénzből.

Különben én is spur vagyok mint a kérdező,és baromira megértem,mondjuk én már régen kiosztottam volna.

ápr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ hol. Nálunk a fodrász 16-tól kezdődik, a kozmetikusom 17 ezer ha mindent kérek az arcomon(tisztítás,szemöldök, bajusz, szemöldökfestés), a körmös meg 10 ezer. Ők még nem a drága kategóriába tartoznak. Szóval mamika nagylábon él. Én gyerekes anyaként nem engedem meg magamnak minden hónapban, a gyerekem pénzén meg eszembe se jutna. De igazából kérdező, ha úgy nézzük mamika csak átcsoportositja a pénzt. Végülis a feleséged kifizeti az éttermet, a ruhákat magának meg a gyerekeknek amit a mama vesz. Szóval a mamát én már biztos elküldtem volna a búsba
ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
88%
Pedig kérdező, ezt hamarabb meg kellett volna beszélni, hogy anyukaként ezt verje ki a fejéből... Vagy keressen más hülyét, akivel a bolondját járathatja... 50 rongy nem nagy probléma, ha az unokája elől veszi el a pénzt? Akkor mi a nagy probléma neked, ha ez nem az? Többen írták, mi lesz, ha nálatok beüt a krach? Akkor is megy majd anyós pénzelése, mert a feleséged nem tud nemet mondani?
ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát elsőre vissza lehetne utasítani az éttermezést azzal, hogy anyukám, nem akarom, hogy kifuss megint a pénzedből, most inkább tartsd meg a rászánt pénzt. Nekünk is meg kell most a dolgainkat gondolni, félek nem tudnálak kisegíteni a hóvégén.
ápr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a feleségednek, hogy vagy leállítja az anyja pénzelését, vagy külön kassza, ahogy itt írta valaki.

Ha az anyja sír, hogy hó végéig 3 zsemléje van, akkor küldhet neki egy tál egytál ételt.

ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!