Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan háborodtam fel, hogy...

Jogosan háborodtam fel, hogy anyósom ebben a helyzetben rendszeresen támogatja anyagilag a párom testvéreit?

Figyelt kérdés

Mi fizetjük a szobát amit bérel, mi fizetjük a rezsijét, a gyógyszereit is mi váltjuk ki és sokszor ezen felül is adunk veszünk neki ezt-azt, mivel alacsony a /rész/nyugdíja, erre tegnap a sógornőm benyögte, hogy igazán adhattunk volna valami nagyobb értékűt is a fia 3. szülinapjára, hiszen még az anyja is többet adott, mert a szokásos havi 50 mellé még 20-at adott nekik is meg az öccsüknek is, mert ott meg szombaton lesz a gyerek szülinapja. Szóhoz sem jutottam. Utána persze kerteltek, hogy jaj, nem is úgy van az, csak a múltkor adott, mert baj volt, meg előtte is meg stb. Így most úgy tűnik, mi tartjuk el anyósomat, aki meg a teljes nyugdíját továbbadja a másik két gyerekének...

Nagyon szemét vagyok, ha most betelt a pohár és innentől kezdve nem utalok neki? Mi is tudnánk helyet ennek a pénznek, de eddig azt hittük, az életbenmaradásához kell.


máj. 1. 08:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

11.

Teljesen jogosan.

Azonnal meg kell szüntetni a pénzelést.

A leülünk egy délutáni babazsúrra, hogy tisztázzuk a helyzetet... ezekkel?

Ne röhögtessetek már!

Úgyis minden tagadni, hárítani fognak, mint ahogy a lebukáskor is tették.

A kérdező a főgonosz ígyis, úgyis.

Teljesen hülyének néz az egész horda.

Nem tudom, hogy a palid mennyit tudott erről az undorító lehúzásról?

Ő is csak kihaszál téged? Mennyit keres?

máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos a felháborodásod. Be kell szüntetni a pénzelést. Felnőtt emberek, oldják meg, tanulják meg beosztani a pénzüket, ne tőletek várják el, hogy eltartsátok őket (főleg hogy írtad, hogy nálatok is lenne helye annak a pénznek, magatoktól vontok meg dolgokat azért, hogy nekik adhassatok. Abszurd.)
máj. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is lehetetlen ezekkel bármit is megbeszélni. Egyszerűen csak nem kell adni többet. Vége. Nem is kell magyarázkodni egyszerűen nem tudtok adni mert nektek is kell.

Mindenképp sértődés lesz. De ki nem xarja le. Undorító az anyós viselkedése. Amúgy láttam már ilyet a férjem családjában. Amúgy nem fogják érteni mi bajotok. Hisz ő a sajátját adja. Tehát felesleges mondani bármit is. Nincs több pénz oldja meg.

máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is "hasonló". Nincs köztük szoros anya-fia kapcsolat, de a mani jól jön hó végén. Múltkor elvitte a párom orvoshoz, mami "fent hagyta a kártyáját", de páromnál volt pénz így adott neki. Nem akartam bántani a nőt, de eléggé átlátszó volt. Elmentünk neki vásárolni mert nem tudott elmenni a betegsége miatt, simán írt egy 20-30 ezres listát. Kutyájának vesz 60 ezres gyógyszert, csak tudnám a februári nyugdíjat meg hozzá a 13. havit hova a francba rakta, mert az alaphangon 340 ezer lett neki. Gondolom sok pénzt visz a cigi, meg a kutya. Majdnem minden hónapban 30-100 között kér "támogatást", a hányinger kerülget tőle.
máj. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
párom anyja bocsánat.
máj. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 babyboom567 ***** válasza:
100%
Mondjuk,hogy a helyzettől eltekintve is, mekkora taplónak kell lenni ahhoz, hogy számon kérjenek,hogy mekkora értékű ajándékot adtál.Ilyen büdös gy..ökérrel,lehet nem tartanék kapcsolatot.És mekkora bunkónak, hogy elvenni/elfogadni a különben nyomorgó anyámtól ilyen sok pénzt.
máj. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ezt csinálta apám részéről a mamám, amíg ott laktunk nála kb 13 évig. Szóval anyuék bevásároltak egész hónapra, mama mindig felírta miből mennyi kell, anyuék megvették. Nem foglalkoztak vele, mert sosem számoltak utána mennyi alapanyag kell a főzéshez, ha a legtöbb dolog házilag készül. Majd egyszer korábban haza engedtek az iskolából 8.ból és az látom, mama pakolja a nagy dobozokba a kaját és küldi a apám testvéreinek...

El is mondtam a szüleimnek, volt nagy balhé belőle. Utána már ki számolták mi mennyibe kerül, és csak annyit vettek. De még abból a "kevésből" is elküldte a csomagot nekünk meg üres volt a hűtő, meg a kamra. De anyu ezt látva nem vett semmit, aztán a következő hónapba már nem ment csomag.


Szóval én azt javaslom szólj az anyósodnak, hogy következő hónaptól nem tudjátok támogatni.

máj. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, gondolom mamád úgy volt vele hogy ha már nála laktok, ez a "legkevesebb". Micsoda mocsok dolog ez is... meg a testvér is hogy szemrebbenés nélkül elfogadta.
máj. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim vették az összes kaját a nagyszüleimnek is. Utólag kiszámolták, hogy még havonta +5 embernek (2 testvér családostól) vették meg az alapvető élelmiszereket, szalámikat, sajtokat, tisztítószereket. mamám csak kenyeret és zsemlét vett a helyi boltban minden reggel. Gyakorlatilag mindent elküldött, ami nem romlott meg 1-2 nap alatt. Valószínűleg melegbe a paprikás szalámi és sajtokat nem küldött. Ezen felül minden költségnek fizették a felét. Apám minden évben kifestette a komplett házat, mert a hőhidak miatt penészes lett tavaszra, karbantartottuk az udvart, kerítést festettünk időnként, hordták őket orvoshoz, meg ahova menni akartak.

Az egyik testvérek úgy tudta, hogy a mamám vette a cuccokat, ő utána éveken keresztül sajnálkozott, és szégyelte magát. A másik a teljes mértékben tisztába volt a dolgokkal.

máj. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
89%
Ez borzasztó :( Én tuti megjátszottam volna, hogy na akkor mama öltözz, megyünk ügyvédhez. Házad kerül a nevünkre ezek miatt a kis akcióid miatt.
máj. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!