Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, hogy elviseljem...

Mit tegyek, hogy elviseljem az anyósomat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy megszülte a férjemet, ezért tisztelet neki. (De nevelni inkább a nagymama nevelte, mivel együtt éltek.) De egyszerűen feláll a szőr tőle a hátamon. Egy tudatlan, tanulatlan, önző nő, aki soha életében semmit nem dolgozott. Tesze-tosza. Nem ismeri a tisztaságot, csak úgy lébecol. Életben semmit soha el nem intézett. Igénytelen. Volt, hogy a gyerek tisztára lebukta az ingét és úgy akart jönni sétálni. Én szóltam rá, hogy vegyen már fel magára valamit, ne így jöjjön az utcára, de ez csak egy a millió dolga közül. Már sokszor kértem, hogy ne késő este jelentkezzen a skypon, mert baba van, vele foglalkozunk, aztán altatás, utána van kicsit időnk egymással foglalkozni, de nem ért semmit. Falra hányt borsó. Mintha meg sem hallotta volna. Mikor beállít hozzánk inkább csak hátráltat, mint segítene. (De nem is várok tőle semmi segítséget.) A gyerekkel is csak úgy foglalkozik, hogy Tssss, naaa, nnaaa, meg neeeeneeee, ha épp nyügös. Én elhiszem, hogy vannak szuper anyósok és irigylem is, akinek az van, sajna az enyém nem ilyen. Tudom, hogy még lesznek nagyobb bajok is vele, mivel mindent a fiától vár, hogy az intézzen, mintha Ő képtelen lenne. Van neki egy másik fia, de arra nem alapoz. Nem érti meg, hogy a fia nős ember, nem késő este kellene skypolgatni.

2012. júl. 23. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%

De most mi bajod vele tulajdonképpen? A késő esti skype-ot értem, de amúgy?

Hogy nem ő öltöztette át a gyerekedet, amikor összekoszolta magát? Hát nem te vagy az anyja?

Ebből inkább az derül ki, hogy te úgy zsigerből utálod, és görcsösen keresel rá indokokat, hogy mások előtt igazold az utálatodat...

2012. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Az esti skype megoldható: mondjátok neki, hogy 19 óra után már nem fog elérni. Fürdetés, altatás, összebújás, alvás. Kész, és nem kell neki fogadni a jelentkezését. Ha nem fogadod, akkor megszokja és máskor majd hamarabb jelentkezik. A fejetekre van nőve teljesen.
2012. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészt jól mondod: elviselni. Nem kell szeretni, de el kell viselni. Az ember férjéhez a családja is hozzá tartozik, akár tetszik, akár nem.

Az, hogy miben sétál, az ő dolga, nem a tied.

A késő esti skypolást a férjeddel kéne megbeszélned, neki meg az anyjával. Bár tul. képpen nem tudom, mi lenne a megfelelő időpont, mert szerintem akkor is elégedetlenkednél, ha vacsoraidőben, fürdetéskor vagy játék helyett skypolna... A kapcsolattartást meg nem igazán lehet megtiltani. Vagy intézzék telefonon, napi 5 perc nem a világ, 5 perc alatt pedig sokmindent meg lehet beszélni. Az órákig tartó skypolásra valóban nincs szükség.

Egyébként meg... javíts ki, ha tévedek, egy KIKAPCSOLT számítógépen nem jelenik meg magától a skype, és nem kapcsolja be magától a gépet. Ha meg be van kapcsolva, akkor ne akard elhitetni velem, hogy éppen romantikáztok...

2012. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Szóval én annyival vagyok rosszabb helyzetben, hogy a lustaság és az igénytelenség nem csak őt, hanem apóst és a testvért is jellemezi. Zavar a dolog, nem mondom, hogy nem, de én én vagyok a párom a párom. Rá érdekes módon nem nagyon ragadt a dolog, ami mégis azon ő maga változtatott mellettem. Ha tiszta folt a pólója és úgy jön sétálni,lelke rajta. Én tiszta vagyok, ő meg felnőtt nő. Lehetne annyi esze, hogy megtisztálkodik. Segíteni szintén nem segít, nem baj, nem is várom el tőle. Ő elmondta a kezdet kezdetén, hogy tudja, hogy van anyukám és ő az akiben nőlétemre jobban megbízok. Segít ha kérem, de önmagától nem fog sürgönyözni. A gyerekkel kapcsolatban inkább apóssal van probléma,ő akarja nevelni. Na ezt is sz@rom le nagy ívbe. Csináljon,amit akar, nevelje ha ez így neki jó. Én aztán nem vitázok vele. Mondjuk arról se tehetek, ha a gyerek nem akar hozzájuk menni. Ezt ők szúrták el.
2012. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

első, szerintem anyós akart koszosan menni, nem a gyereket nem öltöztette át


próbálj minél kevesebb időt tölteni vele. skypon meg ne válaszoljatok. az a legjobb, ha este 6 után (vagy amit mondtatok neki, meddig értek rá) teljesen kiléptek a programból. Ha beszól, akkor lehet mondani, hogy hát anyuka, mi mondtuk, hogy nem érünk rá a baba mellett a géphez ugrálni.

a megkéred valamire, és nem vesz róla tudomást, tégy róla, hogy feltűnjön neki, mint a fenti példában. Így ugye nem lehetsz te a bunkó, hisz te/ti megmondtátok előre mi 'jó' és mi nem

2012. júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak! Szívesen összezárnálak vele egy hétre mondjuk! Aztán kérdeznélek, úgy, hogy neked nem anyósod, sőt senkid! Ez a pár sor nem adta vissza, mennyire is kedves az anyós.:)De mindegy, kár is firtatni, mert nem Neked, hanem nekem Kell elviselnem és jópofát vágni hozzá, mert azért tisztelettel bánok vele. Nem tudom, hogy Te mit szólnál,ha áll feletted, mikor pelenkázod a babád és megszólal kedvesen.: Na, bepisált? Lehet bagatell dolognak tűnik és ez legyen a legnagyobb bajom, de akkor megálltam szó nélkül, nem reagáltam semmit. De az én gyerekem pisil, nem pisál és nem hugyozik. A másik sugárzik belőle az értelem. A babákon vajon mi a francért van pelenka? Vagy mikor úgy eszik az asztalnál, mint egy disznó, neked meg elmegy az étvágyad? És mindehhez jó pofát kell vágni!
2012. júl. 23. 10:32
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

OFF:

Mindegy hogy hívjuk,a lényeg a nedves pelus! :)


Nagyon tetszett a felháborodásod a dolgon. :) Aranyos volt. Mondjuk tipikus esete a semmi se jó, mindenbe belekötök szindrómának.

2012. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7%

Kedves kérdező, akkor csomagoljatok össze szépen és költözzetek saját lakásba vagy albérletbe!

Ja, hogy nincs rá pénz. Akkor meg nincs más lehetőséged, mint tűrni, elvégre te laksz nála, te szültél gyereket az ő nyakára, nem fordítva.


Ha viszont ő lakik nálatok, a ti saját lakásotokban/házatokban, akkor bocsánatot kérek a feltételezésért.

2012. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

"mikor beállít hozzánk, inkább csak hátráltat"


szerintem nem élnek együtt...

2012. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tisztelet a kivételnek, de úgy látom jó páran nem tudnak itt szöveget értelmezni...
2012. júl. 23. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!