Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? ( kereszténység,...

Mit tegyek? ( kereszténység, új család meg anyám anyósa)

Figyelt kérdés

Anyukám anyósa vagyis a nevelőapám anyja elviselhetetlen.

Folyton figymázik minket idegesít. De a legnagyobb baj hogy neki nem felelek meg mert nem vagyok keresztény. Lelki terrorban tart hogy legyek hívő meg ilyenek. Nem bírom elviselni.



2012. aug. 13. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Álljatok a sarkatokra. Közöld egyértelműen hogy hagyjon békén, minden alkalommal ahogy elkezdi. Ha kell szólj is vissza, hogy ha tovább piszkál, áttérsz a muszlim hitre és napi ötször fogsz Mekka felé imádkozni.

Hány éves vagy? Anyukád mit szól ehhez?

2012. aug. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
40%
Kérdezd meg hogy hallottak -e már az evolúcióról?
2012. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem sokat tudsz tenni, nekem a keresztanyám bigott vallálos és állandóan a templomba küldözget mindannyiunkat, hiába mondjuk neki, hogy Isten nem ott van.
2012. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Nézd Kérdező, Te valószínűleg széplélek vagy, úgyhogy igazándiból nem tudok tanácsot adni. Én 2 nap alatt kaiakasztanám mint a taxiórát, hogy rájöjjön, az én szám nem más mint a pokol kénköves kapuja, és onnantól fogva örülne, ha nem kell hozzám szólnia.

Azért adhatok 1-2 tippet, az aluljárói térítőket rendszerint azzal szoktam leszerelni, hogy megkérdem tőlük, hogy elvárható-e egy vezetőtől, hogy példát mutasson, maga is aszerint éljen, amit az alárendeltjeitől elvár?

Erre persze gyanútlanul helyeselni szoktak, hogy persze, igen, így van...

És akkor jö az egy lépéses matt, az a kérdés, hogy akkor aki a hite szerint azt mondta, hogy "ne ölj!" az mi jogon gyilkolászta az embereket vízözönnel, sáskajárással és mindenféle módon?

A kérdést eddig minden alkalommal szélsebes elkotródás követte, holott én végig mosolyogva, halál udvariasan, sőt megértően beszéltem velük...


Persze arra vigyázni kell, hogy ha az ember elvárja másoktól a saját lelkiismereti szabadságát, akkor ő is adja meg a másoknak. Szóval igazi vallásos embert soha nem szabad cikizni a vallása okán, csak a másokat molesztáló bigottak leoltása okés.

2012. aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

A nevelő apád hogy áll ehhez? Édesanyád nem áll ki melletted? Minden attól is függ, hány éves vagy. Mikor nyilváníthatod ki retorzió nélkül a véleményedet.

A bigottakkal nem érdemes vitatkozni. Leragadtak a középkorban.

2012. aug. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Kedves #5, most elvonatkoztatva attól, hogy ki mit HISZ igaznak, vagy mit nem, mivel a világvallások többezer éves eszmerendszerek, kivló elmékkel is teli történelemmel, természetesen olyan kérdést nemigen tudnék feltenni, amire egy nagy műveltséggel és teológiai tudással rendelkező ember ne tudna logikailag hibátlan választ adni.

Szerencsénkre viszont a műveltség és nagy teológiai tudás meg a bigottság kölcsönösen kizárják egymást, ezért van az, hogy a bigottakat viszont lehet nyugodtan leckézteti.

A "Jó pápa", XXIII. János mondta egyszer, hogy "Szó ami szó, gyakran jobban érzem magam a nem hívők között, mint a fanatikus katolikusok körében."

2012. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az a baj hogy én viszem át neki az öcsémet és folyton belekezd. egyszer kiabáltam vele de nem segít. Előző vasárnap elhurcolt a templomba is. De nem csak velem csinálja ezt hanem a másik két unokájával is. Amúgy 12/L vagyok
2012. aug. 14. 14:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézd Kérdező, azért egy templom-látogatást még túl lehet élni, én ateistaként életem folyamán biztos jártam már vagy 100 különböző templomban. Egyébként meg ha más nem segít, beszélj a pappal, a zömük értelmes fickó, biztos hajlandó segíteni meggyőzni a kedves rokont, hogy a kierőszakolt vallásosság semmit nem ér, a vallásban nincs helye semmiféle erőszaknak. És rá biztos hallgat. Ha meg mégse ilyen a pap, akkor se veszíthetsz semmit, ha megpróbálod...
2012. aug. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!