Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan vélekedik az...

Isten hogyan vélekedik az olyan emberről akinek esélye sem volt megismerni a vallást, hogy ítélkezik felette, ha eljön az idő?

Figyelt kérdés

például a gyerek gazdag családban nő fel, mindenhol az üzlet, és az élvezetek állnak, a racionális gondolkodásé a főszerep..persze az évek alatt nyilván kerül olyan szituációba amikor Istenről, a kereszténységről hall történeteket, tanításokat. de nyilván mivel csak pár alkalom az egész ezért nem fordul meg a fejében, hogy ő is vallásos legyen


persze a szabad akarat miatt foghatjuk arra, hogy az ő döntése, de gyakorlatilag egy ilyen emberből semmi esély, hogy vallásos ember legyen mint egy olyanból aki átlagos életet él, mindennap reggel kel és megy be dolgozni/iskolába


mit gondoltok erről?



2012. júl. 18. 12:52
1 2
 1/13 domokun válasza:
27%
Tudod, Istenről mindenki hall valamit, mielőtt meghal. Isten úgy "ítélkezik" felette, hogy hogy dönt az ember. Eldönti, h követni fogja őt, vagypedig csak annyiban marad, h hallott róla.
2012. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Isten nem így "működik". Neki nincs lehetetlen.
2012. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Úgy gondolom,hogy Isten nem az alapján ítéli meg az embereket,hogy hisznek vagy nem,illetve hogy miben hisznek. Szerintem a tetteik alapján ítéli meg őket. Az alapján,hogyan viszonyultak embertársaikhoz,a környezetükhöz.Hogy mások életét megkönnyíti vagy megnehezíti.stb. De ez csak az én véleményem és mondom ezt úgy,hogy nem vagyok kimondottan hívő.
2012. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha Isten vélekedne bárkiről is úgy, ahogy ti gondoljátok akkor ember lenne. Emberi tulajdonság az, hogy mérjük az embereket és leginkább összehasonlítunk. Ő jó ember.No de milyen alapon? Mert sokat adakozik az egyháznak? Vajh miből? Abból amit kispórol az alkalmazottak béréből? Ő rossz ember. Szintén felvetődik a kérdés. Milyen alapon? Mert nem szán időt a lelki világára? És ezt honnan lehet pontosan tudni? Nem koptatja a templom küszöbét és a pénzét nem hordja a perselybe? Igaza volt Jézus Krisztusnak, amikor azt mondta, hogy az vesse rá az első követ... Nem tudhatom milyen gazdagnak lenni, míg nem voltam gazdag,de addig nem is itélkezhetek, mert lehet, hogy hasonló körülmények közt én is így viselkednék. Amúgy az egyetlen hiteles forrás erről is említést tesz a következőképpen: "Könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdagnak bejutni a mennyországba."
2012. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Sághegyi Csaba ***** válasza:
52%
Mivel Isten szereti az embert, minden bűnét elvette. Aki őt nem utasítja el, azt mind magához fogadja. Isten kegyelmes. Ítélni az őt elutasítókat fogja.
2012. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Nos van egy idézet, ami alátámasztja, hogy akinek nem volt lehetősége megismerni isten szándékát elvárásait, azoknak lehetőségük van választani, mert feltámasztja ezeket az embereket, hogy döntsenek.Nem lenne igazságos ha nem adna nekik esélyt.
2012. júl. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 lsandor ***** válasza:
54%
Cselekedetek 24:15: „lesz feltámadásuk mind igazságosaknak, mind igazságtalanoknak”- ez a Biblia vers arra utal, hogy azon személyek akiknek az életükből vagy valamiből kifolyólag nem volt lehetőségük megismerni vagy szolgálni Istent, azok újra esélyt fognak kapni, tehát Isten mint minden másban, ebben is igazságosan és bölcsen fog eljárni
2012. júl. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Holdasi-Szabó Zsuzsa: Zsolozsma

Kérlek, csak addig mérj rám terheket,

amíg a mázsás súlyok alatt

(még)elhiszem létezésedet.

2012. júl. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

aha, értem, így már egy kicsit tisztább

köszönöm szépen a válaszokat:)

2012. júl. 18. 16:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem ítélkezik. És miért kellene ismernie a vallást?
2012. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!