Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van alkoholista a családotokban?

Van alkoholista a családotokban?

Figyelt kérdés
Hogy tudtok vele élni?

2012. aug. 12. 15:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Van.

Rosszul.

2012. aug. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Volt, igen. Rettentő rosszul. Én gyűlöltem itthon lenni, egész nap a szobában gubbasztottam csak. Tavaly augusztusban el is vitte az ital.
2012. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Sajnos van és nagyon nehezen viseljük.Nem kívánom a legnagyobb ellenségemnek se amit vele kell átélnünk nap mint nap.
2012. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Van.Én vagyok az.Önkényes alkoholista vagyok ami azt jelenti,hogy nem naponta hanem havi kéthavi vagy 3 havi rendszerességgel berúgok egyszer aztán megint semmi 1-2 hónapig.Ez sajnos alkoholizmus ugyan úgy mert ha az utolsó ivás után eltelik egy vagy két hónap akkor menetrendszerűen,kényszerűen következik a másik.A köztes időszakban teljesen normális életet élek semmit nem venni észre az egészből és senki nem gondolná,hogy iszok.Családom nincs csak egy feleségem.Az ivás alkalmával írtózatos mennyiséget jutatok a szervezetembe és teljesen kifordulok magamból.Szerencsére ez csak egyetlen napig tart.Másnap kijózanodok és iszonyatos lelkiismeret furdalásom van.Maga az ivás miatt is hogy minek kellet megint innom mondjuk 2 hónap után másrészt a viselkedésem miatt ami felettébb közönséges ilyenkor.kb 2 napig depressziós vagyok aztán minden visszatér a régi kerékvágásba.Ilyenkor tényleg szentül meg vagyok győződve róla hogy soha többé nem iszok de max 3 hónap elteltével megint kell az az 1 nap.Mivel nem megy az ivásom az életminőségünk rovására és nem mindennapos a feleségem bír velem együtt élni.Mostmár arra az egy napra elmegyek otthonról,hogy még akkor se kelljen átélnie az én "gőzkieresztésemet".2-3 havonta egyszer egyetlen nap.Ez még elviselhető bár ez is alkoholizmus.
2012. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Volt.

Leszokott.

2012. aug. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
#4 és közte semmilyen alkohol még napi söröcske sem vagy azért 'sörözgetsz'?
2012. aug. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem.Abszolút semmi mert az alkohol izét amúgy utálom.Csak a hatás miatt iszom.Soha nem ülök le meginni egy üveg sört vagy egy palack bort.Ha leülök inni akkor már úgy van betervezve hogy totálkárosra iszom magam.
2012. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan nem tudják magukról hogy ők alholisták. Az is alkoholista aki napi 2-3 üveg sört iszik meg, de minden nap éveken keresztül. Mivel sosem hagyja ki, nem is tudja ha kihagyná ezt egy hétre már bizseregne a mája.

Ez egy mindennapos eset, tiéd viszont nem az, érdekes hogy mégis milyen jól átlátod.


Én csak attól rettegnék a helyedben hogy ez átcsap egyre gyakoribbá vagy hogy belefolyna némi kiegészités idővel két nagy ivászat között.

A napi 2-3 sörösök legtöbbje is idővel, ha valami változik az életükben (nyugdijaztatás, válás, nincs semmi feladat, stb) pótcselekvés gyanánt lépnek feljebb nagyobb szintre. Csak ők jóval könnyebben esnek bele mint az aki sosem iszik napi szinten még pohárkával sem.

2012. aug. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Jelenleg nem tudom elképzelni,hogy ez gyakoribbá váljon mert a köztes időszakban eszembe sem jut az alkohol.Persze tisztában vagyok vele,hogy ez is alkoholizmus ezért is akarom és tényleg AKAROM elhagyni ezt a 2-3 havonkénti ivást is.Lehet idősebb koromra beigazolódna az amit írtál.Már csak ezért is fel kell vennem a harcot vele.
2012. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Csak volt,de vagy nem él már,vagy nem velem él, hál isten.
2012. aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!