Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet a baj és...

Szerintetek mi lehet a baj és hogyan segítsek a családomon? Nagyon megköszönném ha elolvasnád segíts rajtam légyszíves!

Figyelt kérdés

Kezdeném az elején:Anyukám most 40 éves apukám 59 és már jó régóta házasok KB 20 éve. Apám ki....ottul gazdag volt és szerették egymást. Anyám nyúzta apámat hogy mindent tegyen meg neki (autót venni, körbeutazni a világot meg minden.


Amikor megszülettem (most 12/f vagyok) akkor kezdett romlani az életünk jött némi veszekedés de semmi komoly mert jól éltünk.


Amikor megszületett a tesóm (most 2/l) akkor tönkrement a cégünk és alig maradt pénzünk már valami 40 milliós tartozásunk gyűlt össze akkor kezdődött minden. Halálra kínozták egymást a szüleim és mindig sír anyám és mindig veszekedünk és ugye én el voltam régebben kényeztetve ezért mindent szeretnék megkapni és ezt a tesóm átvette szóval ő is. Anyám kínoz minket apámmal meg jól megvagyok szóval sokszor vagyok inkább vele. Amikor visszajöttünk az apámmal Siófokrol akkor megint kezdődtek a viták a munka miatt és most elment apám és most külön vannak a hétvégére de hétfőn visszajön a holmiaiért apám. Nagyon kellenek a válaszok. Köszönöm.



2012. aug. 11. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Azt teheted,hogy nem követelőzöl és jó kislány leszel. Mást nem tehetsz.
2012. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
kisfiú,bocs:D
2012. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindent nem tehetsz, gyerek vagy, tehát hozzáadni nem tudsz a gondhoz, maximum annyit hogy megértő leszel, kedveskedsz a szüleidnek, javasolhatod hogy menjetek együtt nagyokat sétálni, beszélgessetek, társasozzatok, hogy ha anyagi gondjaitok vannak, legalább a szeretet meglegyen. Talán ők csak az anyagi gondok miatt vesztek össze, de valójában szükségük van most arra, hogy egymás támaszai legyenek!


Ha pénzügyi gond van, az sok házaspárnál két dolgot eredményez:

1. egyiket összehozza, mert bajban jobban egymásra találnak az emberek, akiket közös baj fűz össze.

2. kiidegelik egymást a baj miatt, de ez orvosolhat talán, ha türelmes vagy, vidám, és gondoskodsz arról, hogy töltsetek együtt időt! Javasolj kirándulást, bármit, amikor kicsit kiléphetnek a gondokból és csak a gyermekeikkel foglalkoznak - talán rájönnek, hogy a pénz után a család szentségét is elveszítik.

2012. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a válaszokat és várok más segítő választ is hátha azok is segítségemre lesznek :)
2012. aug. 11. 16:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád egyszerűen csalódott. Hozzáment egy idősebb férfihez a jómódért, amit tőle kapott, erre most 40 évesen van egy majdnem 60 éves férje, és egy csomó adóssága. Ezen te nem fogsz tudni segíteni, ez a felnőttek dolga, csak ők tudják rendezni. Te mást nem tehetsz, minthogy beletörődsz abba, hogy már nem álltok olyan jól, mint régen, és nem vásárolhatnak meg neked mindent, amit szeretnél. A helyedben meg sem szólalnék, hogy mire vágyom, mert minden ilyen nyavalygásod csak olaj a tűzre anyukád apukádhoz való viszonyában. Sokkal fontosabb értékek is vannak a világon, mint a pénz, a szüleid vagy megtalálják, hogy a jóléten kívül mi tarthatja még össze a családot, vagy búcsút mondanak egymásnak. Remélem, hogy megjön az eszük, és az előbbit választják.
2012. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megfogsz lepődni, én 15 éves vagyok, a mai napon lettem 15, szüleim elválva, és bár te ezt nem tudod megcsinálni, de az lenne a legjobb ha elválnának.. Az viszont szép a 40 millios tartozás, de télleg küzd le magad, és értsd meg milyen helyztben vagytok, értékeld, hogy eddig milyen jóléltél, és mostmár ne követelőzz.Sajn az ilyen veszekedés sorozatos kapcsolatokat sztem már nem lehet megmenteni, csak az elválással múlik el az egész.. 15/f
2012. aug. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!