Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem bírom elviselni a párom...

Nem bírom elviselni a párom anyját. Vélemények? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Gyakran vagyok a pároméknál.Fél éve vagyunk együtt.Eleinte úgy tűnt,hogy az anyuka normális,kedves.Aztán kb 3 hónapja mindenért beszól,illetve mindenbe beleszól.Nem vagyunk már gyerekek hozzáteszem,de kijelentette,hogy szeretné tudni,mikor megyünk el tőlük és hova és mikor jövünk vissza.Nincs is ezzel baj,mert azt gondolom,talán aggódik,és szeretné tudni,hogy hol keressen,ha netán baj történne.

De ma reggel nagyon szívenütött amit mondott.Engem mindig úgy tanítottak,hogy ha vendégségben vagyok,vagy akár a mamámnál,nem szabad,nem illik belenyúlni más hűtőjébe,szólni kell,hogy szomja,éhes vagyok,szeretnék enni,inni kérni.Szóval én 24 évesen sosem nyúltam be a saját nagyim hűtőjébe sem.Na ma reggel keltünk párommal,mert mentünk dolgozni és kérdezte,hogy kérek-e inni,én meg fogtam a poharat és mondtam,hogy igen.Erre odaszólt az anyja,hogy tudom hol a csap,minek szolgáltatom ki magam! Hát azt hittem,leesik az állam,mert ez nem valami kedvesen mondta.Erre szólt a párom,hogy persze,hogy tudom,hogy hol a csap,de ásványvizet szoktam inni,az meg a hűtőben volt.Erre az anyja meg vágta a pofákat.

Aztán meg jött azzal az anyuka,hogy nem is érti,hogy nem tudok havi 30ezret félrerakni a fizetésemből,ami megjegyzem 65ezer és vannak olyan kiadásaim,amiket muszáj befizetnem.Mert,hogy ő így meg úgy be tudja osztai a pénzt,stb.Ja,meg szinte számonkért,hogy mert mit veszek én a fizumból,hogy nem tudok ennyit félrerakni.most őszintén,ha a saját anyám nem kér számon,egy vadidegen mért szól bele a dolgaimba?Mert a jótanácsot persze szívesen fogadom,HA KÉREK TANÁCSOT,de a kötekedés azért nekem sem tetszik.van így más is a párja anyjával? És már előre félek,mi lesz ha összeköltözünk,majd anyuka akkor is be akarja osztani a pénzünket?!



2012. szept. 6. 15:39
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
Most fogadd meg: legalább 15 kilométer lesz a ti és az ő háza között,még ideiglenesen se költözz a közelébe se...
2012. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
80%

Remélem az összeköltözést nem úgy értetted, hogy hozzá.


Ne meséld el neki ha veszel valamit, ha kérdezi akkor félreraksz havi 30at.

2012. szept. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
87%

En mondtam a férjemnek, hogy még ha a holdra koltoznénk, akkor sem lennénk elég messze anyóstol. O egyet is értett.

Kesobb rosszabb lesz, mindenbe bele fog szoli.

25N

2012. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem kicsit túlreagálod a dolgot. Az én anyósom is beszólogat néha, én csak röhögök vele, ezért tudja, hogy engem sehogy nem tud megbántani, nem is próbálkozik.

Abban igaza van, hogy szolgáld ki magad, szerintem senki nem nézné jó szemmel, ha a fiát ugráltatnák (attól még, hogy te úgy lettél nevelve, a kedves mama ezt nem tudja..)

A pénzzel meg lehet segíteni akar.

Mindig kettőn áll a vásár, nem kell mindenen megsértődni.

2012. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Isten ments,hogy hozzájuk költözzek! Utolsó! A fiát meg nálunk én "szolgálom" ki,mivel ő van vendégségben itt,így nekem ez tök természetes,hogy megcsinálom,öntök neki pohár vizet,stb.És a páromnak sem esik nehezére,nekem önteni egy pohár vizet,csak az anyuka köt mindenbe amibe lehet.Tudja,hogy vagyok nevelve,mert már hallotta,mikor erről beszélgettünk párommal.Lehet,hogy az én kis lelkem túl érzékeny,de nem fogok senkinek arról beszámolni,hogy mennyit teszek,vagy nem teszek félre és mire költök.

amúgy neki az fáj a legjobban,hogy 18 évesen terhes lett,szült a semmire egy majd mégegy gyereket,a nyakukba vettek egy jó nagy kölcsönt amit még vagy 20 évig nyögnek és magára nem tud költeni,nem tudnak nyaralni menni,mi meg igen.Szóval egyre jobban azt érzem,hogy az irígység beszél belőle,és meg van kissé keseredve.de természetesen tisztelem,legalábbis igyekszem,hisz ő a párom édesanyja,akármilyen is!

2012. szept. 6. 15:51
 6/38 anonim ***** válasza:
84%

Na az ugráltatással kapcsolatban: a párom exéről rengeteget hallottam az anyóstól(mindjárt ahogy megismertem), megjegyzem kérdezésem nélkül mesélt. A történet arról szólt, hogy a lány folyton éhes volt, tehát ha ebéddel kínálták nem hagyta ki.Amikor megérkezett emelgette a lábos fedelét érdeklődően, hogy "mi jót főztök" ? Nyitogatta a hűtöt, vagyis kiszolgálta magát !

Az én véleményem: mivel évek óta odajárt és semmi jele nem volt az anyósék nem tetszésének, honnan tudta volna szegény?! Részemről nem látok ebben semmi rosszat ahogy náluk közlekedett, bár nekem is az ellenkezőét tanítottak.

Viszont volt egy barátom, ahol az anyuka nagyon szeretett engem, ott kérés volt, hogy önálló legyek !

A lényeg, már én sem merek semmit csinálni anyóséknál, szóval szolgáljanak ki! Lehet nem tetszik nekik ez sem, de azok után amit mesélt a másik lányról....

2012. szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
53%
Az előbb még csak egy vadidegen volt, mostmár a párod édesanyja, akit tisztelsz...
2012. szept. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
89%

# 7

LOL.


A tiszteletnek kölcsönösnek kellene lennie. A kor ne legyen már előny, az csak egy állapot.

2012. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
41%

Amit írtál, abból én abszolút nem érzem hogy párod anyja gáz lenne. Az a normális ha párod anyja, fél év után egy kicsit már családtagként kezel, nem pedig vendégként. Egy családtag már ne várja el, hogy mindig kiszolgálják.


Közeli hozzátartozók és rokonok háztartásában, azt hogy a hűtőjükbe nyúljunk-e vagy sem, azt szerintem a házigazdáék habitusa ill. az határozza meg hogy anyagilag hogy állnak.


Anyukák, anyósok szeretnek tanácsot adni nekünk is (30-as "gyerekeknek"), ill. szüleimnek is (60 éves "gyerekeknek" is), ők mindent jobban tudnak :)

2012. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Tisztelem azért,mert felnevelte becsülettel a páromat.De ezenfelül csak egy idegen számomra,akinek semmi joga számonkérni.Mi az ami ebben nem érthető? Tisztelem a szomszéd nénit is,de nem fogok neki beszámolni az anyagi helyzetemről... Hát igen,amíg a páromnak nem terhes az,ha önt egy pohár vizet,addig nem fogok hűtőbe nyúlkálni és társai!
2012. szept. 6. 16:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!