Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem bírom elviselni a párom...

Nem bírom elviselni a párom anyját. Vélemények? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Gyakran vagyok a pároméknál.Fél éve vagyunk együtt.Eleinte úgy tűnt,hogy az anyuka normális,kedves.Aztán kb 3 hónapja mindenért beszól,illetve mindenbe beleszól.Nem vagyunk már gyerekek hozzáteszem,de kijelentette,hogy szeretné tudni,mikor megyünk el tőlük és hova és mikor jövünk vissza.Nincs is ezzel baj,mert azt gondolom,talán aggódik,és szeretné tudni,hogy hol keressen,ha netán baj történne.

De ma reggel nagyon szívenütött amit mondott.Engem mindig úgy tanítottak,hogy ha vendégségben vagyok,vagy akár a mamámnál,nem szabad,nem illik belenyúlni más hűtőjébe,szólni kell,hogy szomja,éhes vagyok,szeretnék enni,inni kérni.Szóval én 24 évesen sosem nyúltam be a saját nagyim hűtőjébe sem.Na ma reggel keltünk párommal,mert mentünk dolgozni és kérdezte,hogy kérek-e inni,én meg fogtam a poharat és mondtam,hogy igen.Erre odaszólt az anyja,hogy tudom hol a csap,minek szolgáltatom ki magam! Hát azt hittem,leesik az állam,mert ez nem valami kedvesen mondta.Erre szólt a párom,hogy persze,hogy tudom,hogy hol a csap,de ásványvizet szoktam inni,az meg a hűtőben volt.Erre az anyja meg vágta a pofákat.

Aztán meg jött azzal az anyuka,hogy nem is érti,hogy nem tudok havi 30ezret félrerakni a fizetésemből,ami megjegyzem 65ezer és vannak olyan kiadásaim,amiket muszáj befizetnem.Mert,hogy ő így meg úgy be tudja osztai a pénzt,stb.Ja,meg szinte számonkért,hogy mert mit veszek én a fizumból,hogy nem tudok ennyit félrerakni.most őszintén,ha a saját anyám nem kér számon,egy vadidegen mért szól bele a dolgaimba?Mert a jótanácsot persze szívesen fogadom,HA KÉREK TANÁCSOT,de a kötekedés azért nekem sem tetszik.van így más is a párja anyjával? És már előre félek,mi lesz ha összeköltözünk,majd anyuka akkor is be akarja osztani a pénzünket?!



2012. szept. 6. 15:39
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
82%

Pedig normálisabb családokban természetes az hogy a szülők gyerekük házastársát már teljesen gyerekükként kezelik.


Persze furcsa lehet az eltérő családi kultúrák ütközése. Lehet egy olyan teljesen normális család is akik már 14 évesen nagy szabadságot biztosítanak gyermeküknek, különösen ha már középiskolásan kollégista lesz, máshol meg mondjuk szintén rendes szülők a családi házukban lakó felnőtt gyereket és pártját is saját háztartásukba akarják terelni (közös kassza, étkezések, házimunka megosztás...), ami mindenképpen a függetlenség részének feladásával jár, de adott esetben fiatal pár esetén pár évig lehet kényelmes is.

2012. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
95%

Azt nyilván nem látja, hogy nálatok te szolgálod ki a fiát. Mondjuk nekem az is fura lenne, van keze a pasimnak, szája is, megkérdi, szabad-e töltenie ebből a vízből, majd kitölti.


Tudod mi ez? Vihar egy pohár vízben, de a legkonkrétabban!


Kérdés: ha összeköltöztök, ki fog kit kiszolgálni? Vagy akkor hirtelen átálltok majd a mindenki magának álláspontra? :D

2012. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván az sem normális, ha valaki 2 nap után mindenbe benéz, kipakol stb. De e között meg a e viselkedésed között van azért átmenet is.
2012. szept. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
16:23! Igen a kicsi fia (21 éves) elköltözhetett volna már,de még van neki egy év suli,ami mellett heti 5-6 nap dolgozik is,és azt akarjuk megvárni,hogy végezzen és el tudjon menni ahhoz a céghez végleg ahova most a suli által gyakorlatra jár.Szóval akkor könnyedén el fogunk tudni költözni. Igazából nekem csak az fáj,hogy az anyjának ez a pl amit felhoztam (és amin most a legtöbben lovagolnak) szúrja a szemét,de ha mondjuk azt mondom neki,hogy hagyja csak a mosogatást ,vagy a porszívózást,majd én megcsinálom,akkor az fel sem tűnik neki.Nyilván ennyi elvárható tőlem,mert ott vagyok vendégségben,miattam is lesz mosatlan,stb(még mielőtt valaki ebbe is belekötne).A lényeg,hogy csak a negatív dolgokat veszi észre,a pozitívakat soha.Nem keveset dolgozunk a párommal,ő reggel 6-ra megy,gyakorlatra,suliba,este 10-kor meg végez a munkahelyén és ha ottalszom és nem a "kakassal kelünk" már jön a direktbe ajtócsapkodás,csörömpölés.Néha tényleg nehéz elviselni őt.A párom nagyon jámbor természet,inkább tűr,de már neki is sok amit az anyja művel,sokszor mondja is,hogy fejezze már be,de semmit nem ér.
2012. szept. 6. 16:32
 25/38 A kérdező kommentje:
Az exemmel úgy volt,hogy ha nála voltam,ő csinálta a dolgokat,ha ő volt nálunk meg én.miután összeköltöztünk,meg mindenki megcsinálta magának.És ez nálam így működött is.
2012. szept. 6. 16:34
 26/38 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy mindezek alapján elképzelhető, hogy teljesen igazad van, de az ellenkezője is. Mert lehet, az anyós meg azt látja, hogy úgy mászkálsz, mint valami kis hercegnő, és kiszolgálásra vársz... Mondjuk az is elég fura, hogy takarítani nekifogsz náluk, de a hűtőbe nem nyúlsz be! Szerintem azok a súrlódások, amiket leírsz ebből adódnak. Neked kicsit fura a neveltetésed, amiből nem vagy hajlandó engedni, a párod nem avatkozik bele igazán a dologba, és nincsenek őszintén lefektetve a helyi szabályok.
2012. szept. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
90%
Jézus, hány éves vagy, hogy már túl vagy egy összeköltözésen az exeddel, és az újjal már fél éve együtt, aki 21...?!
2012. szept. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
90%
Á, 24, már látom, bocsánat.
2012. szept. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
16:36.Hát lehet,hogy érdekes vagyok nevelve,de nem vagyok egy elkényeztetett kis liba,mint a korombeliek,akik egy rántottát nem tudnak összeütni. A hűtős sztorit nem tudom megmagyarázni,mert ez az álláspont belém lett nevelve.Képtelen vagyok mint mondtam a saját nagyimnál belenyúlni.a takarítás,mosogatás,segítség bármi házimunkában nem zavar,nem derogál,megcsinálom.De szerintem itt már a semmin lovagolunk nagymértékben!
2012. szept. 6. 16:40
 30/38 A kérdező kommentje:
Igen,24 múltam a tavasszal és akkor meg 20 éves voltam,mikor az exemmel összeköltöztem anno.És fél éve vagyok a mostani párommal.Ezek az adatok valóban sokkolók :) :D!
2012. szept. 6. 16:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!