Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem bírom elviselni a párom...

Nem bírom elviselni a párom anyját. Vélemények? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Gyakran vagyok a pároméknál.Fél éve vagyunk együtt.Eleinte úgy tűnt,hogy az anyuka normális,kedves.Aztán kb 3 hónapja mindenért beszól,illetve mindenbe beleszól.Nem vagyunk már gyerekek hozzáteszem,de kijelentette,hogy szeretné tudni,mikor megyünk el tőlük és hova és mikor jövünk vissza.Nincs is ezzel baj,mert azt gondolom,talán aggódik,és szeretné tudni,hogy hol keressen,ha netán baj történne.

De ma reggel nagyon szívenütött amit mondott.Engem mindig úgy tanítottak,hogy ha vendégségben vagyok,vagy akár a mamámnál,nem szabad,nem illik belenyúlni más hűtőjébe,szólni kell,hogy szomja,éhes vagyok,szeretnék enni,inni kérni.Szóval én 24 évesen sosem nyúltam be a saját nagyim hűtőjébe sem.Na ma reggel keltünk párommal,mert mentünk dolgozni és kérdezte,hogy kérek-e inni,én meg fogtam a poharat és mondtam,hogy igen.Erre odaszólt az anyja,hogy tudom hol a csap,minek szolgáltatom ki magam! Hát azt hittem,leesik az állam,mert ez nem valami kedvesen mondta.Erre szólt a párom,hogy persze,hogy tudom,hogy hol a csap,de ásványvizet szoktam inni,az meg a hűtőben volt.Erre az anyja meg vágta a pofákat.

Aztán meg jött azzal az anyuka,hogy nem is érti,hogy nem tudok havi 30ezret félrerakni a fizetésemből,ami megjegyzem 65ezer és vannak olyan kiadásaim,amiket muszáj befizetnem.Mert,hogy ő így meg úgy be tudja osztai a pénzt,stb.Ja,meg szinte számonkért,hogy mert mit veszek én a fizumból,hogy nem tudok ennyit félrerakni.most őszintén,ha a saját anyám nem kér számon,egy vadidegen mért szól bele a dolgaimba?Mert a jótanácsot persze szívesen fogadom,HA KÉREK TANÁCSOT,de a kötekedés azért nekem sem tetszik.van így más is a párja anyjával? És már előre félek,mi lesz ha összeköltözünk,majd anyuka akkor is be akarja osztani a pénzünket?!



2012. szept. 6. 15:39
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

"itt már a semmin lovagolunk nagymértékben"


Nagyon jól látod.

2012. szept. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Most írhatnék mégvalamit,de sokan nem bírnak túllépni a hűtőszekrényes dolgon,így nincs is értelme!De köszönöm mindenkinek az őszinte válaszokat legyen az negatív,vagy pozitív!
2012. szept. 6. 16:55
 33/38 anonim ***** válasza:
Akkor még annyit, hogy elég csúnya, hogy úgy beszélsz a párodról mint a "kicsi fia". Most akkor szerinted a párod gáz?
2012. szept. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Irónia...Hallottad már ezt a szót?
2012. szept. 6. 21:59
 35/38 anonim ***** válasza:

Párom is ilyen mint te.Soha nem nyúlt bele a hűtöbe anyuéknál.Anyóséknál én is csak akkor ha magara hagytak és éhes voltam.

Mi is kiszolgáltuk egymást.Egy idő után viszont elkezdtem alkalmazkodni.Mostmár simán kiveszem náluk a kaját a hűtőből,anyuéknál pedig én szolgálom ki a párom,bár ő is sokat változott,alkalmazkodott de a hűtő még mindig tabu.


Alkalmazkodni kell az új helyzethez.Ha nem akarsz turkálni más hűtöjében nem gáz,de mondjuk megpróbálhatnád az ásványvizet kivenni.Az nem turkálás,tudod hol tartják,kinyitod kiveszed visszarakod és kész.Igy alkalmazkodsz egy kicsit a szokásaikhoz,mert most úgy tünik mintha mindenkinek el kellene fogadni a te szokásaid,a te neveltetésed,te semmi újra nem vagy hajlandó.

2012. szept. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Pont beszéltem a párommal,hogy hogy meglepett az anyja beszólása és mondta,hogy hát őt is ezért is szólt az anyjának,hogy azért nem kéne ez a hangsúly. Amíg a páromat nem zavarja,addig marad minden így!
2012. szept. 7. 11:15
 37/38 anonim ***** válasza:

Jó tanács: ne edd magad túlságosan a dolog miatt! Igazad van: irigy. Több dolog miatt: fiatal vagy, a fia veled osztja meg az anyagi javait, nem pedig vele.


Sok szurka-piszka lesz még. Próbálj meg nem leásni a dolog mélyére. Nem azért, hogy anyósod kíméld, hanem magad miatt. Egy idő után nagyon tudja bántani az ember lányét a dolog, főleg, ha lelkis és mindent meg akar érteni.


Hízelegj neki! Dicsérd meg! Beszélj arról, amiről ő akar.


Kérdezd meg, hogy kiveheted-e a hűtőből az ásványvizet, nem zavarja-e.


Kérdezd meg, hogy elmosogass-e, igyekezz segíteni neki.


És, ami a legfontosabb, TÁVOLSÁG! Ne légy ott annyit! Most még jó, de meg lesz a böjtje!


Én már elszúrtam, mert nagyon fiatalon jöttünk össze a férjemmel és csitriként nem mindig voltam jó diplomata. (Iszom is a levét rendesen.) Remélem, Te okosabb leszel!

2012. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó,jól esett a jótanács! :)
2012. szept. 10. 16:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!