Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem bírom elviselni a párom...

Nem bírom elviselni a párom anyját. Vélemények? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Gyakran vagyok a pároméknál.Fél éve vagyunk együtt.Eleinte úgy tűnt,hogy az anyuka normális,kedves.Aztán kb 3 hónapja mindenért beszól,illetve mindenbe beleszól.Nem vagyunk már gyerekek hozzáteszem,de kijelentette,hogy szeretné tudni,mikor megyünk el tőlük és hova és mikor jövünk vissza.Nincs is ezzel baj,mert azt gondolom,talán aggódik,és szeretné tudni,hogy hol keressen,ha netán baj történne.

De ma reggel nagyon szívenütött amit mondott.Engem mindig úgy tanítottak,hogy ha vendégségben vagyok,vagy akár a mamámnál,nem szabad,nem illik belenyúlni más hűtőjébe,szólni kell,hogy szomja,éhes vagyok,szeretnék enni,inni kérni.Szóval én 24 évesen sosem nyúltam be a saját nagyim hűtőjébe sem.Na ma reggel keltünk párommal,mert mentünk dolgozni és kérdezte,hogy kérek-e inni,én meg fogtam a poharat és mondtam,hogy igen.Erre odaszólt az anyja,hogy tudom hol a csap,minek szolgáltatom ki magam! Hát azt hittem,leesik az állam,mert ez nem valami kedvesen mondta.Erre szólt a párom,hogy persze,hogy tudom,hogy hol a csap,de ásványvizet szoktam inni,az meg a hűtőben volt.Erre az anyja meg vágta a pofákat.

Aztán meg jött azzal az anyuka,hogy nem is érti,hogy nem tudok havi 30ezret félrerakni a fizetésemből,ami megjegyzem 65ezer és vannak olyan kiadásaim,amiket muszáj befizetnem.Mert,hogy ő így meg úgy be tudja osztai a pénzt,stb.Ja,meg szinte számonkért,hogy mert mit veszek én a fizumból,hogy nem tudok ennyit félrerakni.most őszintén,ha a saját anyám nem kér számon,egy vadidegen mért szól bele a dolgaimba?Mert a jótanácsot persze szívesen fogadom,HA KÉREK TANÁCSOT,de a kötekedés azért nekem sem tetszik.van így más is a párja anyjával? És már előre félek,mi lesz ha összeköltözünk,majd anyuka akkor is be akarja osztani a pénzünket?!



2012. szept. 6. 15:39
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Akkoris képtelen vagyok más hűtőjében kotorászni,nem tehetek róla.
2012. szept. 6. 16:11
 12/38 anonim ***** válasza:
39%
A megtakarítást talán pont azért mondja, hogy neked és a fiának ne kelljen 50 évig hitelt törleszteni, mint nekik.
2012. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
51%
Én mindenben megkeresem a pozitívumot. Most is megtaláltam. Azt silabizáltam ki az egészből, hogy téged a párodéknál már családtagnak számítanak ezért bátorkodik anyósod(vagy leendő anyósod)tanácsokat osztogatni pénzügyekben. Meg, hogy ne szolgáltasd ki magad, ez is folytatható azzal, hogy nem vagy te vendég. A takarékoskodásról pedig annyit, hogy persze, hogy egy fiatal lánynak másfajta kiadásai is vannak, olyanok, amikre egy idősebb hölgy biztosan sajnálná a pénzt kiadni. Ha egyébként jól megvagytok nem kell mindig mindenen rágódni. Ő elmondja, te meghallgatod. Aztán valamikor te leszel anyósjelölt, akkor majd te mondod. Minden rendben van. Megsértődni pedig bármiért lehet, de nem muszáj.
2012. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
33%
Az meg, hogy nem tudsz kotorászni más hűtőjében.... valamennyire tudni kell alkalmazkodni, de te meg sem próbálod.
2012. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
57%
Ha már fél éve együtt vagytok, és rendszeresen jársz oda, én is kiakadnék, hogy egy pohár vizet sem vagy hajlandó magadnak elintézni. Ez nem az, hogy mondjuk eleszed előlük a kaját a hűtőből, csak egy pohár víz! Neked gondolom kényelmesebb a neveltetésedre fogni ezt.
2012. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
68%

Nem, kedves 8-as, nem a korát kéne tisztelni. Csak következetlennek tűnik így a két info egymás után. A koráról egy árva szót sem ejtettem.


Kérdező!


Ha együtt maradtok a pároddal, akkor ennél már csak kevésbé vadidegen lesz, mert az esetleges gyermekednek ő lesz a nagyanyja...

Ezek a leírtak bosszantó apróságok, de gondolj bele, egyelőre nem kifúrni akar a fia mellől, csak jelzi, hogy náluk mi hogy szokás. Tetszik vagy sem, ez van.

Szóval szokj le a vadidegenezésről, és inkább koncentrálj a második bejegyzésedre, hogy ő a párod édesanyja, akit tisztelsz.

Megjegyzem, ha a pasid külön lakna, az ő hűtőjébe se nyúlnál bele?!

2012. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
90%

Miért próbálná, nem tűnt még fel, hogy az ő neveltetése tökéletes, sőt, ő maga is?

Tessék mindenkinek alkalmazkodni hozzá.

Egyébként kedves Kérdező, ha ennyire tisztelnéd a "ház urát", hogy nem kotorászol a hűtőjükben, akkor tiszteld már meg azzal, hogy az ő szabályaik szerint jársz kelsz ott.

2012. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Hát elviselek mindent és ez már egyfajta alkalmazkodás.De szerintem az is elfogadható lenne,hogy valaki így valaki úgy van nevelve.De látom ezen akadtak fenn páran,pedig szerintem az a gázabb szitu,amit valamelyik válaszoló írt,hogy a párja exe kutakodott meg benyúlkált mindenhova.Na mindegy. Amúgy a párom anyja 39 éves,tehát nem egy idős nő. De tanácsot adni is sokféleképp lehet.Lehet úgy,hogy az kötözködésnek,beleszólásnak tűnjön,meg lehet pozitívan ,kedvesen is.Egy ideig persze tűrök,mint mindig,de sajnos eljön az a pont,mikor robbanok és az senkinek sem jó.Hozzáteszem az sem természetes szerintem,hogy anyuka akarja beosztani a kicsi fia pénzét...
2012. szept. 6. 16:21
 19/38 A kérdező kommentje:
Igen,nyilván bennem is van hiba.akkor nem takarózom "az engem így neveltek szöveggel".És nem vagyok tökéletes,mint ahogy a párom anyja sem.És csak azt nem értem,neki mért fáj az,ami a fiának nem teher??? És mért természetes az,hogy a fiát nálunk én szolgálom ki? Mert nekem meg így a természetes.
2012. szept. 6. 16:23
 20/38 anonim ***** válasza:
55%

Ilyen alapon az sem természetes, hogy náluk vagytok, és kicsi fia nem költözött el.


Egyébként meg: pároddal beszéltél már ezekről? Mégis az ő anyja, neki kéne megbeszélni vele... Legalább kiderülne, mik az elvárások pontosan, és meg lehetne beszélni, mit tudtok abból teljesíteni...

2012. szept. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!