Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak? Jöjjön az...

Mit csináljak? Jöjjön az anyós vagy ne? Megéri így elmennem dolgozni?

Figyelt kérdés

Most gyesen vagyok,és nagyon rossz az anyagi helyzetünk!:( Megszűnt a munkahelyem,a párom dolgozik. Én is mennék csak nem tudom hová tenni a lányunkat(2,5éves). Bölcsibe nem vették fel mivel nem dolgozom,oviba meg majd csak 3éves kora után.

A nagyszülők rokonok ismerősök több 100km-re,szóval senkire nem tudom hagyni a gyereket! Dilemmában vagyok,mert nagyon kéne már dolgoznom,de a gyereket nem szívesen bíznám megint az anyósra! Ugyanis tavaly nyárig,majdnem 1évet nálunk lakott,MAJD Ő SEGÍT MINDENBEN címszó alatt! A segítség abból állt hogy néha kivitte a gyereket a levegőre,havi 1x megfőzött.

Az egész csak arra ment ki hogy mi tartottuk el,szó szerint etettük ruháztuk,mi vettünk neki mindent,mert évek óta csak szoc segélyt kap. A pénzből amit kapott rendezte a tartozásait.

Most a párom megint felhozta hogy az anyja költözzön megint ide,legalább addig még a gyerek nem megy oviba,hogy én tudjak dolgozni. Sokat veszekszünk e miatt mert én a hátam közepére sem kívánom az anyósomat. Nem akarom megint eltartani!!! Mert akkor szerintem majdnem hogy feleslegesen mennék dolgozni!

Mondtam a férjemnek hogy abból a pénzből amiből az anyját etetnénk,inkább írassuk a gyereket magánbölcsibe,még ha többe is kerül,mert az anyja nem is tudna vele rendesen foglalkozni!

Mikor még sokkal kisebb volt a lányunk akkor is csak folyton panaszkodott hogy ő nem bír vele,meg fél óránál tovább nem volt vele a levegőn,itt fáj-ott fáj neki.

Erre egyáltalán nincs megint szükségem,a párom meg azzal nyaggat hogy én nem is akarok dolgozni! Pedig dehogynem,csak nem ilyen áron!!!:(((

Mit tegyek???



2012. szept. 17. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van -e a közeledben ismerős kismama, aki a saját gyermeke mellett a tiédre is vigyázna nap közben?

Ha esetleg fizettek valami hozzájárulást a költségeihez, még akkor is jobban jártok.

2012. szept. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsibe vinném és vészhelyzetre (ha lebetegszik a gyerkőc) kell még valami megoldást találni. De ebben az esetben anyóst ne költöztessétek oda.
2012. szept. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább a magánbölcsit ajánlom, a leírtak alapján az sem kerülne többe, mint az anyós és az életed is nyugodtabb lenne.
2012. szept. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem add magánbölcsibe.Én tuti nem engedném az anyóst megint oda.mondd el a férjednek hogy akarsz dolgozni és igy jobban is köjöttök a pénzböl ha magánbölcsibe iratod.Az enyémek is abban járnak(csak külföldön) ha átszámolom kb 25ezer forint körül van.otthon ennél csak kevesebb lehet :)a mama pedig többe lenne.
2012. szept. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A régi számlákat elő kéne venni és a párodal számoljatok utána menyibe került az anyós ottléte.

A bankártyás fizetésekről biztos van részletes számla a bank is kiadhatja,

ezzekből jól kitünhet 1 hétvégi bevásárlásnál mennyivel többe került hogy 3 felnötre vásároltatok ételt...

2012. szept. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!