Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kéne tennem az alábbi...

Mit kéne tennem az alábbi anyós helyzetben?

Figyelt kérdés

Párom anyukája eszméletlenül fura nekem. Voltak már megjegyzései velem kapcsolatban, de sosem túl durvák. Mindig szeretetteljesen várt, a kedvenc kajáimat főzte, megvette a kedvenc nasimat, stb. Mindent megtett, hogy jól érezzem magamat náluk.

Valamelyik nap a párom elszólta magát, kiderült hogy az anyja a hátam mögött engem csak egy pénzéhes luvnyának tart, aki a kicsi fiacskáját csak lehúzni tudja.

Az nem számít, hogy a cigiről az én hatásomra szokott le a fia, vagy hogy mennyiszer kisegítettem anyagilag a páromat, amiről nekik úgylátom fogalmuk sincs. A lényeg, hogy a párom összes anyagi problémájának én vagyok a forrása, a képembe meg mosolyog.

Nagyon elkeseredtem és ugyan ritkán járok hozzájuk (2 havonta egyszer 3-4 napra) már úgyérzem, hogy nem tudnék a szemébe nézni és úgy viselkedni ahogy eddig. Jó szívvel segíteni, elmosogatni vacsora után, megfőzni az ebédet vagy bármi. Nem érzem, hogy kiérdemeltem volna ezt a titulust és már egy nyamvadt 80 forintos csokit sem tudnék elfogadni jó szívvel, mert tudom, hogy mire tart...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben? A közeljövőben komolyabb családi rendezvényekre is hivatalos voltam, mostmár azokon sincs kedvem megjelenni.



2012. nov. 5. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Az írásodból nekem az derült ki, hogy 20 év körüli lehetsz.(Hány éves vagy?)

Szerintem mind a ketten felnőttek vagytok, valahogy hozd fel a témát például mosogatás vagy főzés közben, amikor csak ketten vagytok. Te ismered, és te tudod milyen a személyisége, szóval ha úgy érzed meg tudjátok ezt beszélni, akkor tedd meg.

2012. nov. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

És a párod ezt nem mondta el az anyjának? A cigiről leszokást, anyagi segítséget, amit te adtál?


Én először a párommal beszélgetnék el erről.

2012. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

basszus kulcs..:D

mint ha az én "anyósomat" írtad volna le..

az elején happy volt aztán elkezdett útszélinek lehordani,sokszor azt főzte amit én szeretek,v olyat csinált külön... most meg útszéli lutyi vagyok,de amikor kikapcsolták a gázt ( elfelejtették befizetni a számlát) akkor én segítettem ki őket egy hatalmas összeggel h vissza kapcsolják... ja és még sorolhatnám. én nem mennék oda.. én sem járok már anyósomékhoz. ha párom akar mehet,mondtam neki,de én nem az tuti fix..

2012. nov. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A párom szégyelli az anyagi problémáit, az anyja meg csak vagdosná a fejéhez, hogy mert nem tud spórolni (tőle örökölte amúgy). Éppen ezért azt sem mondta el soha, hogy előfordult, hogy én vásároltam be neki, vagy hogy nem kis összeggel támogattam meg hó végén, hogy kihúzza valahogy. Bár a kölcsönöket az utolsó fillérig visszaadta mindig. Nem egyszer hívtam meg kajálni, de ha úgy indultunk, hogy mindenki fizeti a sajátját, akkor is szinte MINDIG én fizettem többet (az ő részének is a javát), nem ő. Csupán azért, mert nekem így esett jól, hiszen tudom, hogy nem áll jó anyagilag. Igen, a páromra is haragszom, hogy ezekről nem tud az anyja!

Szintén az anyagiak miatt legutóbb összevesztek amikor otthon volt a párom, akkor vágta az anyja a fejéhez, hogy mert én leszívom és minden pénzét rám költi, egy számító kis szipirtyó vagyok, akinek ő úgy ugrál, ahogy én csettintek. A párom elmondása szerint kiállt értem, hogy ez abszolút nem így van, dehát e vajmi kevésnek bizonyult.

2012. nov. 5. 13:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt a párod a ludas.

Hiszen nem említette ezeket a fontos dolgokat az anyjának. Tudod, néma gyereknek anyja se...


Ettől függetlenül nem biztos hogy a személyeddel van baja. Sok fiús anyuka "szerelmes" a fiába, és minden lányban csak a rosszat látja, akit a fia mellett lát.

2012. nov. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én egyszerűen csak nem értem, hogy miért én vagyok a magyarázat mindenre. Semmi luxust nem engedünk meg magunknak, most az egyszer elvitt ő vacsorázni, mert ünnepeltünk, erre rögtön pénzéhes vagyok.

A páromra is haragszom, de a kedves mama miatt sem érzem jól magamat egy pillanatig sem.

2012. nov. 5. 19:00
 7/8 anonim ***** válasza:
A fiús anyukák féltékenyek a fiuk barátnőjére, mert mostmár nem ő az első nő az életében. Önzés. Ilyen egyszerű a magyarázat. Nem akarják felfogni, hogy a pici fiuk felnőtt.
2012. nov. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dettó!Akár én is írhattam volna ezt a kérdést:)Kapcsolatunk elején,minden szép volt.(kedvenc süti,kaják..stb)Aztán,mikor komolyabbra fordult kettőnk ügye,jöttek a finom célzások:jajj kisfiam nehogy rosszul járjál,ne legyen a lakásotok fele a nevén..stb.Én sem értettem,hiszen mindig dolgoztam,mindent megtettem a jó kapcsolatért,mi ez a hozzáállás?De csak folytatta.Akkor elhatároztam,csak akkor megyek hozzájuk,ha nagyon muszály.Közben lett 2 gyerekünk,s most csodálkozik,vajon miért nem hívom unokázni?Persze mindig láthatja őket,ha más nem párom viszi hozzá,de én tuti nem.Szerintem aki ilyen fokú bizalmatlanságot mutat,az már buta.Esetedben biztosan nem járnék hozzá,sőt talán közölném is vele,hogy tudod,mit gondol rólad!
2012. nov. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!