Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk ebben a helyzetben...

Mit tegyünk ebben a helyzetben? Élősködő anyós és após gondok.

Figyelt kérdés
A párom szülei az ő lakásában élnek. A lakáson hitel van, ezt a párom törleszti (még 15 év). Az eredeti megállapodás szerint apósomék is fizetnének bele, de erről mindig megfeletkeznek, így amikor ez szóba kerül, még ők sértődnek meg, hogy ugyan miből fizetnének. Apósom nem dolgozott az utóbbi 10 évben, anyósom próbálkozik, talált is munkát, de apósom minden pénzt felél, már a rezsit is csak akkor fizetik amikor valami a kikapcsolás szélén áll, persze cigire és italra mindig jut. Mi egyre nehezebben jövünk ki a pénzünkből. Az én szüleim mindenben segítenek amiben csak tudnak, de már nyugdíjasok, az ő forrásaik is szűkösek. Egyszerűen nem tudom mihez kezdjünk apósomékkal. Ha azt mondjuk, hogy el kell adni a házat, akkor csak sírnak, hogy akkor majd mennek az utcára megfagyni és éhenhalni... Tudom, hogy gonosz dolog, de néha annyira elkeseredek, hogy már ez sem érdekel. A párom még nehezebb helyzetben van, hiszen mégis a szüleiről van szó, de ő is látja, hogy így tönkretesznek minket is.
2012. okt. 30. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Megértelek.Ez nagyon nem normális dolog így.Pláne hogy még nem is dolgoznak..ez így nagyon gáz..valahol a párod is tehet róla ez nílván való mert hozzá szokték hogy az ő pici fíúk majd fízet mindent nekik és semmi motícáció nem volt bennük hogy saját lakást akarjanak maguknak.De miért nincsen lakásuk ennyi idősen?Nem tudták fízetnia hitelt?Nem irigyellek de a párodat meg főleg nem.Nem tudom mit lehetne ilyen helyzetben tenni..mennyi idősek a szülei és miért nincsen lakásuk?
2012. okt. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Egyszerűen azt kell csinálni én szerintem hogy a párod nem fízeti a hitel törlesztőt..meg kell elük beszélni, le kell üllni és jó alapossan átbeszélni a dolgot és elomndani nekik higy ezt ti sem tudjátok így finanszírozni és hogy legalább a felét fízessék ki.Ez nem normális dolog így..egy ideig óráig rendben van,de még is mit várnak hogy amíg élnek ő fogja őket pénzelni?
2012. okt. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Fagyjanak meg én is azt mondom.
2012. okt. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Ja és még ők vanna megsértődve..szánalom az ilyen szerencsétlen élőskődő szülőre nem igazán tudok mit mondani..vicc kategória.Nem egyszerű hyelzet mert nyílván a párod nem fogja őket kirakni az utcára de cserében fízetni sme fogják mert ez nekik így tökéletes és mát hozzá szoktak hogy a fíúk fízeti.Ez így nekik tökéletes.Ördögi kőr ez...egy darabig nem szabadultok tőlük az tuti.
2012. okt. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Szép dolog a segítség, de az ember addig adjon, amíg van miből!
2012. okt. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Én mondjuk biztos megmondanám neki:


"Anyuka/apuka, be kell fizetnem 10.-éig a lakáshitel törlesztőjét, és most nincs rá keret. Azt ígértétek, bele fogtok fizetni, szóval kérlek járuljatok hozzá X ezer forinttal, különben hátralékba kerülünk, és az nagyon kellemetlen lenne, nem szeretnénk vállalni."


És akkor ilyenkor jönne, hogy nincs pénz, miből....


Én meg erre azt felelném, ugyan abból, amiből eddig ti fizettétek, MUNKABÉRBŐL! Ha jól értem, 4 felnőtt ember lakik a lakásban, ami 4 potenciális fizetést jelent, ennyiből azért bőven ki lehet hozni a lakás fenntartását. Apuka nem dolgozik? Uccu kell neki venni egy apróhirdetéses újságot, hogy keressen állást.


"mehetnek megfagyni meg éhenhalni" - zsarolás!!!!!! Azért mondják, mert tudják, hogy ez a párodnak fáj. És nem szabad nekik bedőlni!

2012. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Undorító az ilyen szülő! Magyarázzátok el nekik, hogy ha nem fizetik a hitelt, akkor is az utcára fognak kerülni ennyi.

Mert a bank nem hagyja a pénzét, és inkább elveszi a lakást. Úgyhogy apuka is emelje meg a hátsóját, és ne várja hogy a fia eltartsa!

2012. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem is egy lakás hanem egy egész ház?! Én azt mondom, hogy adjátok ki a házat bérlőknek, hogy ne ússzon el, és anyóséknak béreljetek valahol egy olcsó szobát, ne egy egész lakást. Akkor nem fognak megfagyni, de nektek sokkal olcsóbb lesz eltartani őket, hiszen valószínűleg kevesebbe fog kerülni egy szoba, mint amennyit az albérlőktől kaptok a házért. Így marad is akkor vmennyi amennyit belepótolhattok a hitelbe. És azért se szólhatnak, hogy nem gondoskodtok róluk, hisz lesz fedél a fejük felett.
2012. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem egy házban élünk, mi a szüleimnél lakunk.

Apósoméknak, pontosabban anyósomnak volt háza, de fokozatosan kisebbre és kisebbre cserélték, a maradék pénzt felélve, majd albérletről albérletre vándoroltak.

A dolgot már többször átbeszéltük velük, de sajnos eredménytelenül, mert akkor ugyan ígérgetnek fűt, fát, de abból semmi sem valósul meg.

A ház kiadása és jelenleg eladása is elég bajos, mert eléggé lelakták. Például a falak sárgák és ontják magukból a cigi szagot (napi 2-3 dobozzal szívnak). Fel kellene újítani, ki kellene csinosítani. Már azon is gondolkoztunk, hogy kiadjuk úgy, hogy a bérlőknek csak a rezsit kellene fizetni és kicsit csinosítgatniuk kellene a házat (meszelés, kerítés lefestése...), hogy legalább ne leépüljön, hanem úgy nézzen ki mint aminek van gazdája. Ebben az esetben viszont még mindig nem tudunk anyósomékkal mit kezdeni.

2012. okt. 30. 14:58
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Párod álljon a talpára és mondja meg nekik, hogy fizetnek rendesen, vagy el lehet menni? Aztán jön a sajnáltatás, hogy utcára tennél minket? ha van cigire meg piára pénz, akkor lesz albérletbe is. már te vagy a párod családja, ha nem áll ki melletted, csak a szüleit sajnálja, azzal a te szüleidet kihasználja a párod.
2012. nov. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!