Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek elfogadhato-e az,...

Szerintetek elfogadhato-e az, ha az anyos az unokajanak semmilyen meglepetest nem vesz?

Figyelt kérdés
Az anyosomat ugy erzem fokozatosan megutalom,a parom viszont teljesen odavan erte, eddig rendben is van.A gondom az, h a kisfiunk 5 honapos,nagyon ragaszkodnak is hozza, es szovateszik, hogy szeretik,es alig varjak, hogy majd naluk is legyen a baba,de egy kis meglepetest sem hoztak meg neki,miota megszuletett ( 50 forintos barmit, lufit, egy kepeslapot...) Az en szuleim mindent megtesznek, a baratom erre azt mondta,szerencse az o szulei szegenyek,es nem tudnak mindent megvenni...hat konkretan egy fogpiszkalot nem hoztak a gyereknek,s ez nagyon de nagyon zavar, a bararomnak egy szot nem lehet szolni, annyira vedi oket.Mas is van ilyen helyezetben> Hogy lehet ezt megoldani? Vagy en vagyok erzekenyebb?

2013. ápr. 18. 08:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%

AZ én Anyám 73 éves és az ő gyerekkorában nem is létezett csoki, ha volt is Ők annyira szegények voltak, hogy nem is tudták megvenni. Valamiféle cukor, talán melasz volt a divat akkor. Ebből kifolyólag, ő sem vesz a gyereknek szuper dolgokat, mert ehhez volt szokva. Egyszerűen így nőtt fel, meg sem lehet változtatni. Minden ember már.

De sok embernek, nincs senkije, meghaltak a rokonai, a testvére, sőt néha az anyós az anyapótlék. Ezért azt kell értékelni, hogy sok családtagod van, hogy jönnek látogatóba, mert sok helyen nem is mennek, mert harag van. Oké, nem vett semmit, de eljött, örül a jövevénynek. Próbálj, kedves lenni, mert ha elmérgesedik a kapcsolat akkor lesz csak nagy baj.

2013. ápr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, ez náluk hogy szokás. Mifelénk már akkor is illik valami apróságot vinni (pár száz forintos csörgőt, vagy valamit), ha babanézőbe megyünk rokonhoz, vagy ismerőshöz. Azt senki ne mondja, hogy egy kisbabának egyáltalán nem lehet semmit venni, mert ez hülyeség.

Mégis azt mondom, kicsit túlreagálod, még a kicsinek nem bántó, hogy nem kap meglepit, ez csak most a te önérzetedet sérti. Szerintem ha nagyobb lesz, anyósod is másképp áll majd hozzá és akármilyen szegények, biztos meglepi ezzel-azzal majd az unokát, ha ennyire szereti.

2013. ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%
Unatkozó hisztis kiscsaj vagy, aki ott is problémát generál, ahol nincs. Hihetetlen! Szerinted tényleg az ajándékon múlik a szeretet? Rettenetes!
2013. ápr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
94%
Kicsit fura, de úgy vagyok vele hogy ahány ház annyi szokás. Legalább nem kell majd hallgatnod később, h ők mennyit költöttek a gyerekre. Vagy lehet h észrevették h nem egyforma az ízlésetek és nem akarnak feleslegesen pénzt kidobni. Ha segítenek a babával, szerintem annál nagyobb ajándék nincs. Amúgy én már szülés előtt kaptam pár dolgot mindkét nagymamától, de ha nem vesznek semmit akkor se sértődök meg. Én csak azt várom el,h foglalkozzanak a gyerekkel, jó nagyik legyenek. Hogy árnyaljuk a képet, esetleg kommentelne valaki aki meg arról panaszkodott hogy sok felesleges, használhatatlan holmit kap és már elege van belőle?
2013. ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
89%

14-es: Akkor jövök én :)))

Nekem anyósomék mindent megvesznek a gyerekeimnek.Nem gazdagok, nem drága játékokra kell gondolni, de a szándék bennük van.

Lehet hoznak egy olcsó kisautót ami a 2 fiú kezében cirka 5 percig életképes, de hoznak.

Lehet honak egy borzasztó színű (mondjuk az én ízlésemnek, attól még neki meg a gyerekeimnek tetszik) saját kezűleg kötött pulóvet, varrt sapkát stb, de HOZNAK.

Lehet a nadrágba amit megvesznek még fél év-év mire belenőnek és lehet pont olyan évszakban mikor fel se lehet venni és úgy növi ki, h 1x sem tudtuk ráadni, de a szándék bennük van.

Nem kérjük, nem várjuk el és nem is reklamálunk, h jaj mennyi fölösleges cucc.

A szándék a fontos szerintem és jól esik tűlük.

Eszembe nem jutna megsérteni őket, h valami nem jó, nem tartós, olcsó, haszontalan, nem tetszik stb.

Ennivalóval ugyanez.

Rengeteg zöldség megterem náluk, szó szerint vödörszámra hozzák, van amit épp nem szeret nálunk senki, de megköszönöm és látja rajtam az örömet.

Maximum ha senki nem eszi meg odaadom olyan ismerősömnek azt az ennivalót aki rá van szorulva és jól jön, nálunk meg nem romlik meg.

Ha segítség, gyerekfelügyelet, bármi kell ugranak, pedig 200 km-re laknak.

Megoldják mert szeretnek minket és a gyerekeket is.

Mi is őket.

Ha semmit nem hoznának akkor se jutna eszembe se kérni, se magamban hőbörögni rajta, ugyan már.Nem ezen múlik a szeretet és a családi összetartás.Boldog vagyok, hogy ilyen jó a kapcsolatunk és érezzük a szeretetüket.:) Nagyon szeretem őket!!!

2013. ápr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem egy 5 hós gyereknek nem nagyon kell fogpiszkáló.

Attól, hogy nem tudja elhalmozni minden dologgal, még szeretheti a gyereket. Majd ha nagyobb lesz, akkor vesz neki kekszet, joghurtot, gyumolcsot stb.

2013. ápr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is valami hasonló gondom van vele.Mikor én terhes lettem a lányommal,ő elakarta vetetni.Mikor megszületett,hát látszott rajta hogy szereti valamennyire.

De neki mindig is a másik két fiú unokája voltak az elsők.

Inkább örült volna neki hogy született egy lány unoka is.

Most a lányom 2,5 éves,de ő mindenből ki van hagyva.Amit a két fiú megkap azt már az én lányom nem.Nem is nagyon szokott venni neki semmit.én ezt ki nem állhatom benne

2013. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Írod, hogy ragaszkodnak hozzá, szeretik, törődnek vele, egy öt hónaposnak nem kell ennél több! Sőt, sokkal nagyobb gyereknek sem. Egy pici gyerek ugyanannyira örül neki ha elmentek játszani vagy sétálni, mint ha kap valami ajándékot. Rettentően anyagias vagy, a párod legalább normális, hátha a gyerek eltanul tőle valamit.
2013. ápr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi kerül nálatok 50 forintba, de nálunk sem a lufi, sem a képeslap nem ennyi. Nem tudom mégis mit kezdhetne egy 5 hónapos, egy lufival, egy képeslappal, vagy akár 50 forinttal. Innentől kezdve, nem tudom, hogy mi a problémád. Ne hívd így, a gyereked nagymamáját, hogy anyós, legalább akkor ne, ha egy mondatban írsz róluk és a köztük lévő kapcsolatról beszélsz, mert ez baromi bunkó dolog, az a nő is ugyan úgy nagymamája, mint a Te anyád.
2013. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
57%
(off:"#17a lányom 2,5 éves,de ő mindenből ki van hagyva." Ennek alapos, tudatalattiban gyökerező indoka van: egy aranyos kétéves kisgyerekre ránéz, és a lelkiismerete megnyekken: őt ő el akarta pusztítani -iszonyú sz.r érzés lehet! hát inkább utálja)
2013. ápr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!