Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszeri botlás elfogadható...

Egyszeri botlás elfogadható egy házasságban? Ti megbocsátanátok vagy szakítanátok?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt, 5 éve házasok, múlt hét pénteken félrelépett, ezt vasárnap közölte, akkor eljöttem otthonról és gondolkodási időt kértem.

Szívem szerint megbocsátanék mert nagyon szeretem, tudom hogy megbánta és picit talán én is hibás vagyok ebben, de az jár a fejemben, hogy mi lesz ha újra megteszi?


2013. márc. 22. 22:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Én nem tudnék. Az előző kapcsolatomban (5 év 9 hónapig voltunk együtt) félrekacsintott a párom. Kiderült, kiakadtam, de megpróbáltam megbocsátani. Utána megint megtette. Mert sajna aki megtette egyszer, az utána is megcsinálja, szerintem. Miért mondta el neked, hogy megcsalt?
2013. márc. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
40%
Talán ellaposodott egy kicsit a kapcsolat, valamit nem kapott meg Tőled és azt máshol kereste. Ha 8 év után megcsal, mit gondolsz mi lesz 20 év múlva? Akkor még nehezebben hagynád el. Én a helyedben most lépnék, nem tűrök ilyen szintű megaláztatást, és én sem teszek ilyet. Mindig arra gondolnék, vajon vele is ugyanezt csinálta? Vajon ki léesz a következő? Kutyából nem lesz szalonna...
2013. márc. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudnod, hisz a te életed, a te férjed. Én csak a szüleim példáját tudom leírni: Anyukám 30 év után csalta meg apámat. Az ok nagyon egyszerű volt, mindketten sokat dolgoztak -apukám inkább rengeteget-, és nem törődtek eleget egymással, így anyám élt a lehetőséggel, hogy van, aki körbeudvarolja és foglalkozik vele. Apukám megbocsájtott, nem mentek szét, de nagyon nehéz volt neki. Több év kellett neki ahhoz, hogy újra megbízzon anyámban. Azóta kicsit jobban odafigyel, többet törődik vele, csinálnak közös programokat, stb., mert belátta, hogy ez fontos, és nem csak anyának, neki is szüksége van erre a munka mellett, nem lehet mindig dolgozni. Persze ez így leírva klasszul hangzik, képzeld bele a veszekedéseket, a mocskolódásokat és a többit is. 9 éve történt az eset, most már béke van, de 2-3 évig elég feszült volt a hangulat.
2013. márc. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Minden eset más és más, az egyszeri botlást el tudom fogadni, egy hosszabb viszonyt nem igazán.
2013. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
43%
Én meg tudnám bocsátani, de nem tudnám a kapcsolatot tovább fojtatni. Minden érintésénél eszembe jutna, hogy valaki mással is ugyanezt csinálta mellettem. Túlságosan megalázó..
2013. márc. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%
Én megbocsátanék.
2013. márc. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
én megbocsátottam 2x 3x majd a 8.ik alkalomnál elköltözött:(
2013. márc. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
Ez a legocsmányabb feltetelezes h megcsalt a ferjem de az en hibam volt , na ez aztan blödseg
2013. márc. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%
Én megbocsátanék mindenképp: mert szeretem, s mert nincs tulajdoni lapom róla! Szabad ember, s én nem korlátozhatom. Meg lehet tiltani, az igaz, de az semmit sem ér. Olyat én nem hiszek el, hogy valaki a másik mellett leél egy egész életet, és soha nem csalta meg! Én nem csaltam még meg - és egyelőre nincs szándékomban - de egyszer lehet hogy előfordul. Nem tudhatom! De a kapcsolatunk többet ér egy kóbor numeránál!
2013. márc. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%
Egyetértek a #9-es válaszadóval, egy több éves működő kapcsolat nyilván nagyságrendekkel többet ér, mint egy alkalmi félrelépés...
2013. márc. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!