Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen anyóssal?

Figyelt kérdés

Kisfia mindennap jár hozzá, beszámolót tart, mi hogy megy, szóval jól értesült. Anyós el is várja, hogy mindig megjelenjen nála.

Ha meglátogatjuk, mindig van valami élelmes megjegyzése akármire, amit el tudtok képzelni, komolyan mondom naplót kellett volna írnom már az elején, mert mindig van valami rosszindulatú kijelentése..

Soha nem adott semmit, esetleg olyan használhatatlan kopott, agyonmosott vackokat, amiket Ő használt még 20-30 éve!! Férjem 1 szál bőrönddel jött el onnan. A végletekig önző!


Szemben az édesanyámmal, aki mindig azon volt, hogy jobb legyen nekünk, és ebbe a "Nekünkbe" beletartozik a férjem is, mert mindig megemlíti, kérdezi hogy van, ha akármit vett, azt Ő (férjem) is használatba vehette itthon. Nélküle lakásunk se lenne. Édesanyám hihetetlenül tapintatos. Sokszor mondja, hogy nem muszáj mindig elmenni hozzá, mert tudja, hogy sok a dolgunk, és nem akar útban lenni... Ne haragudjatok, hogy kiborultam, nem vagyok elfogult, de ha létezik "jó anyós", akkor édesanyámért tűzbe tenném a kezem..


Komolyan mondom, olyan mintha a legjobb és legrosszabb anyós lenne a mi családunkban.

Egyébként iszonyatos modora van még anyósnak, sokszor ismerősnek nem köszön, vagy amit ad az ember, azt sokszor fitymákolja.


Légyszíves írjátok meg a hasonló tapasztalataitokat, és hogy mit tettetek ez ellen?



2013. ápr. 29. 11:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek mi a véleménye erről? Szoktatok ilyen dolgokról beszélgetni? Ő hogyan éli meg?
2013. ápr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

1. A férjeddel sürgősen beszéld meg, hogy a napi szintű látogatás nem egészséges, már új családja van, akiknek a anyós előtt kell állniuk.


2. Soha nem adott semmit...és? Elvárnád??


3. Légy hálás, hogy a te édesanyád ilyen, és hogy olyan helyzetben van, hogy tud is segíteni. De ettől függetlenül az anyóst nem muszáj hozzá hasonlítani, mert nem tudhatod, hogy egyáltalán megengedheti-e magának, hogy segít. Ne állíts irreális elvárásokat elé. Ha tudna, ha segítene, az szép LENNE, de irtó nagy parasztság a részedről, hogy berágsz, mert nem ad...


Mit tehetsz ez ellen? Mint írtam, beszélj a férjeddel, hogy nőjön ki az anyuci pici fia szerepből, és ne járjon oda naponta, valamint álljon ki melletted, ha megszól az anyós. Ezen kívül pedig vegyél vissza az arcodból, mert a leírás alapján te sem vagy nála jóindulatúbb.

2013. ápr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Férjednek mi a véleménye? Anyukád nem az anyósod, így őt persze jobbnak látod. Az meg, hogy tud segíteni vagy nem még nem jelent semmit. Lehet egész életében minimálbérét dolgozott gyerekének minden lehetőséget megadott a tanulásra, de ezek mellett nem volt pénze félretenni Ettől még nem lesz rossz anya.

Az meg amikor felnőtt emberek a támogatást keveslik nekem mindig nagyon furcsa. Igen ha megteheti támogasson de elvárni nem lehet. Ti már egy külön család vagytok és a ti feladatotok megbirkózni a világ bajaival.

2013. ápr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem az anyóssal kell kezdeni valamit, hanem a férjeddel. Miért jár át minden nap?


Ha nem ad semmit, az szomorú, de ez van. Ezt nem róhatod fel neki.

2013. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom is ilyen,de a párom nem.

Nem jár minden nap hozzá,csak együtt havonta,nem számol be neki olyanról,ami ne rá tartozik,így nincs mire beszólnia.

Megoldva.

2013. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban megszorítom a kezed.

Nekem is ilyen fantasztikus anyósom van. A fontossági sorrendjének első három helyén önmaga áll, aztán a pasija, a nagyfia, az unokája és aztán a férjem.

A szüleimért viszont nem csak én, hanem a férjem is a tűzbe nyúlna.

Példa: a lányomnak másfél évesen sikerült elkapnia a szomszéd gyerektől a bárányhimlőt.

A háziorvosunk egész addig biztos volt benne, hogy nálam kevés tünettel zajlott le, mivel mindhárom testvérem volt, sőt, ovódás koromban az egész csoport hiányzott olyan járvány tört ki. Én voltam egyedül az oviban.

Mikor a kislányom harmadik napja beteg volt, összeestem a látzól és pár órán belül kiütéses lettem. Mindezt úgy, hogy pont kötöztünk, egy csomó ruha dobozokban, én se tudtam a férjem mit, hogy talál. Akkor még albérletbe mentünk, anyóstól kb 500méterre laktunk. A férjem felhívta az anyját, hogy át tud-e jönni... Átjött fél órára, lehordott minden táposnak, meg hogy ő is szokott beteg lenni, stb...

Végül a férjem aznapra betegszabit vett ki, de többet nem tudott, mert sok volt a meló a cégénél.

Anyukámnak aznap volt a névnapja, felhívtam felköszönteni, és elmeséltem mi történt. Az utolsó vonattal eljött (20km), hogy segítsen, mert hallotta, hogy rossz a hangom.

Másnap lázgörcsöt kaptam, mentőt kellett hívni. Anyukám hívta apósékat (elváltak), hogy elmondja, mi történt. Másik anyósom három átszállással (kb 150km) még aznap!!! lejött hozzánk, mert a menyének és az unokájának szüksége van segítségre.

Két hét alatt jöttem rendve, a férjem anyja még fel sem hívott minket, hogy élünk-e, még az unokájára sem volt kíváncsi.

Ennyi

2013. ápr. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én volt férjem is napi szinten ment az anyjához. Mivel az én anyósom is egy isten átka volt így ez keményen rányomta a bélyegét a házasságunkra is. Állandó viták a férjemmel és állandó ultimátum hogy "én vagy anyád! válassz!" végül is váláshoz vezetett. A volt férjem nem akarta tudom

sul venni hogy az anyját szeretheti továbbra is, de már én és a fiúnk a családja.

A második házasságom jól sikerült. Anyósom tündéri. A férjem rendszeresen telefon neki, ha hazamegyünk akkor eltöltünk nála is pár napokat.. Szívesen megyek mert ő kedves. Segíteni nem nagyon tud, hiszen alacsony nyugdíja van, de mi örömmel támogatjuk mert jó lelkű..

2013. ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Szia!


Sajnos, nem. Az édesanyja Neki szent és nem tűri, ha bármi rosszat mondanak rá. Egyszer mondtam, és rettenetesen mérges lett, legbelül talán tudja, ez így nem jó, de mégis hagyja magát, anyós már nagyon idős, gyenge, és hogy mondjam.... szóval ezzel tartja sakkban, hogy neki már nincs sok hátra, ezt mondogatja legalább 6-8 éve...

És ilyenkor a férjem teszi a dolgát, nehogy bűntudata legyen később..



Látom többen írtak, így ha nem gond, egyszerre válaszolok:


Az anyós megengedhetné magának, hogy segítsen, de mivel édesanyám mindenét ránk áldozza (esküszöm, nem vagyok elfogult szó szerint így van, konkrétan a nyugdíját nem adta eddig még oda, ezért is annyira kínos nekem) úgy gondolja, neki itt semmi dolga, nem érdemes a fia jövőjén agyalnia..


Kedves 3-mas!

Elnevettem magam amikor elolvastam a válaszod, pedig nagyon magam alatt voltam. Egyvalamit biztosan tudok: anyósomnak soha nem kellett nélkülöznie, főnöki pozícióban dolgozott, egész életükben nagyon jó anyagi helyzetük volt, a lakást, amiben most nyugdíjas ingyen kapták valamikor, tengerpartra jártak nyaralni (férjem mesélte). Most, nyugdíjas éveiben takarítónő jár hozzá.

2013. ápr. 29. 12:27
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a kérdező nem anyagi segítségre gondol, hanem szellemi "mellédállok-ra". És az fontosabb, mint bármi más. Nekem is jól esne néha egy telefon, hogy mit csinál az unokája, vagy egy túrórudi félévente, vagy egy "elvinném sétálni a kicsit". De semmi ilyen nincs. Csak feltevődik a kérdés, ha a szülő nem segít a saját gyerekén sem, akkor azt nem önzőségnek nevezzük? Én arra fogok törekedni, hogy ne legyen terhére a gyerekemnek, de ott legyek, ha szükség van rám. Remélem fogom érezni a határokat, mindent megteszek majd ezért.

Nekem fontos lenne, hogy anyósom része legyen az életünknek, de ő nem kér belőle, mert az némi kölcsönösséget jelentene, így könnyebb és kötetlenebb ugráltatni az egész bandát, ha neki épp úgy van kedve.

A férjeddel beszélgess el, hogy ami a családotokban van, az maradjon is ott és nem lehetsz így céltábla oly gyakran anyósnak.

2013. ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
Ti rászorultok egyébként a segítségre, vagy csak lesed, hogy ki ad már végre? Felnőttként képtelenek vagytok magatokat eltartani, és a saját édesanyádtól elfogadjátok a segítséget, mikor magad is mondod, hogy szinte mindenét odaadja...? Pofám nem lenne ehhez gyerekként, az biztos. FÉrjként meg előbb vállalnék másodállást, mint hogy anyámtól vagy az anyósomtól kunyeráljak vagy fogadjak el olyan összegeket és segítségeket, amiket nem engedhetnek meg maguknak...
2013. ápr. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!