Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen anyóssal?

Figyelt kérdés

Kisfia mindennap jár hozzá, beszámolót tart, mi hogy megy, szóval jól értesült. Anyós el is várja, hogy mindig megjelenjen nála.

Ha meglátogatjuk, mindig van valami élelmes megjegyzése akármire, amit el tudtok képzelni, komolyan mondom naplót kellett volna írnom már az elején, mert mindig van valami rosszindulatú kijelentése..

Soha nem adott semmit, esetleg olyan használhatatlan kopott, agyonmosott vackokat, amiket Ő használt még 20-30 éve!! Férjem 1 szál bőrönddel jött el onnan. A végletekig önző!


Szemben az édesanyámmal, aki mindig azon volt, hogy jobb legyen nekünk, és ebbe a "Nekünkbe" beletartozik a férjem is, mert mindig megemlíti, kérdezi hogy van, ha akármit vett, azt Ő (férjem) is használatba vehette itthon. Nélküle lakásunk se lenne. Édesanyám hihetetlenül tapintatos. Sokszor mondja, hogy nem muszáj mindig elmenni hozzá, mert tudja, hogy sok a dolgunk, és nem akar útban lenni... Ne haragudjatok, hogy kiborultam, nem vagyok elfogult, de ha létezik "jó anyós", akkor édesanyámért tűzbe tenném a kezem..


Komolyan mondom, olyan mintha a legjobb és legrosszabb anyós lenne a mi családunkban.

Egyébként iszonyatos modora van még anyósnak, sokszor ismerősnek nem köszön, vagy amit ad az ember, azt sokszor fitymákolja.


Légyszíves írjátok meg a hasonló tapasztalataitokat, és hogy mit tettetek ez ellen?



2013. ápr. 29. 11:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

10-es

Sajnos, nem állunk jól, de ezt nagyon hosszú lenne elmesélni, nem várom el tőle hogy segítsen, de látja Ő is hogy nagyon sok mindent nem engedhetünk meg magunknak, sokszor az az érzésem, hogy lenéz minket.. anyósomnak nagyon jó esze van, férjem is örökölte, talán bántja, hogy a fia nem tanult tovább és nem vagyunk 1 anyagi színvonalon vele..

2013. ápr. 29. 12:36
 12/19 anonim ***** válasza:

Hát ha a férjeddel nem tudjátok ezt megbeszélni, akkor nem sok mindent tehetsz. Ha szereted őt, és vele akarsz élni, akkor nem szidhatod neki az anyját, de a szemét sem fogod tudni felnyitni. Biztos nem mer szembenézni azzal, hogy milyen ember az anyja, mert fájna neki amit látna.

Anyukáddal is kár összehasonlítani, inkább örülj neki, hogy anyukád nem olyan mint az anyósod.

Az én anyukám is olyan mint a tiéd, de tesóm felesége utálja. Férjem imádja... Nem tudunk mit csinálni.

Azért a rosszindulatú megjegyzéseit érdemes volna valahogy intelligensen lereagálni. Lehet ám, hogy agyilag sincs már minden rendben nála. Nagymamám ilyen egyébként, hogy állandóan saját magával és a betegségeivel van elfoglalva. Állandóan másokat fikáz, és ha valakinek más a véleménye, akkor gyorsan 180fokos fordulattal beszél tovább. Ha mond valamit, és szembesítjük vele, akkor letagadja. Apám mindennap jár hozzá, de őt is kiakasztja, apa húgát is. Elvárná, hogy mindenkinek ő legyen az első.

Nehéz ezt még így is elviselni, hogy tudom nem 100-as már az agya. Akkor is rosszulesik amiket a hátam mögött mond. Én már azt csinálom, hogy ha elkezd valakit fikázni, akkor én annak adok igazat, akit éppen fikáz, vagy megmondom, hogy ehhez senkinek semmi köze, és tök gáz, hogy az emberek olyanokért szólnak meg másokat, amihez abszolút nincs közük.

Ja, és olyan még, hogy ha ő ad valamit, akkor arról nem lehet eleget áradozni, mert agyondicséri saját magát. Ha ő kap valamit, akkor persze nem.

Egyszerűen olyan az anyósod amilyen, nem tudod megváltoztatni. A férjed viselkedésével sem tudsz mit kezdeni amíg ő ezeket nem látja be.

2013. ápr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Őszintén se anyóstól se anyutól nem fognák el hószútavon pénzt, még ha száraz kenyéren kellene élnem sem.

Keresetek másodállást, illetve ha beteg anyós és a férjem minden nap ránézne az anyukájára attól én baromira boldog lennék.

2013. ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nekem is "fantasztikus" anyósom van, de a férjemmel ilyen téren semmi gond, ő is szereti az anyját, nyilván, hogy szereti, hát az anyja, de felfogja, hogy most már mi vagyunk a család, mellettem áll blablabla.


Hiába, nálad a férjeddel van a baj. Anyós lehet akármilyen gyökér, ha a férj normális. Neked anyósoddal semmit nem kell mert nem is lehet csinálnod. A férjednek kéne másmilyennek lenni. Biztos nincs ez ínyedre, mert utálod anyósodat, jobban esik csak őt szidni, de ez van.


Én se ugrálok érte, de nem kell agyalnom rajta, meg vesződnöm ilyenekkel, sőt nincs is vele baj, mert a férjem normális felnőtt férfi, férj, családfő.

2013. ápr. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Az a legszebb az egészben, hogy a férjem számára minden szava szentírás, sokszor úgy jön haza, hogy így és úgy kell csinálni valamit, mert az anyós tudja... Aztán ez a dolog 30-40 éve volt így, de egyszerűen nem lehet neki elmagyarázni, hogy más világ van, mert kimagyarázza magát........:( Mert Én buta vagyok, és nem tudok semmit.
2013. ápr. 30. 10:54
 16/19 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet megmondani a férjednek, hogy oké, az anyukája úgy csinálta, te viszont másképp tanultad/gondolod, és ha neki nem tetszik ahogy csinálod, akkor csinálja meg ő?!
2013. ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mármint a férjed. Ha az anyja olyan jól kiokosítja.

Adj igazat az anyjának, hogy az is jó ahogy ő csinálja, de te nem fogod úgy, mert beváltak a saját módszereid. Erre úgyse tud mit mondani, ha nem tetszik valakinek ,akkor ne nézze.

Ha meg kéretlenül adják a tanácsokat, okoskodnak, akkor köszönd meg szépen, és mondd meg, hogy ha majd úgy érzed, hogy jótanácsra van szükséged, akkor mindenképp szólni fogsz. :-)

2013. ápr. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez biztos sok mindentől függ, hogy lehet-e stb. de mikor pl. nekem jött ilyen hülyeséggel, hogy anyja így csinálja, meg úgy szokta (hajam égnek áll pár dologtól, pl. köszi, nem kell főzési tanács olyantól, aki megfőzi azt a húst, amit a negyven fokos nyári melegben a szomszéd az egyik bokrukra akasztott, hogy nem tudom mikor vette, és neki mégse kell, adja a kutyáknak aztán mikor észreveszi beviszi és megfőzi maguknak)

Szóval mikor jött, hogy na az ő anyja úgy csinálja, hogy... akkor mondtam neki, hogy "Aha. De leszarom. Én nem fogom úgy csinálni."

2013. ápr. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

17-es: Ez még egy diplomatikus válasz lenne:)

18-as: soha nem merném azt mondani, hogy leszarom..

2013. ápr. 30. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!