Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lenne a "jó" megoldás? A...

Mi lenne a "jó" megoldás? A leírás kicsit hosszú.

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a párom(f/20) édesapja nagyon önző és felelőtlen.


Párom édesanyja 3 éve meghalt, és a páromat ez rettentően megviselte, hiszen az anyukája volt a mindene, ő volt vele mindig, ő tanult vele meg ilyenek. Miután meghalt kaptam 3 millió forintot ebből a párom kapott egy motort 1 millióért és a többi csak úgy eltűnt. Az apósom elkezdett bulizni és mindig kijárkált a városba, szórta a pénzt. A párommal egykorú lányokkal kevergett és volt neki jó pár nője. (amíg élt az anyósom, őt is megcsalta)


Apósom kb 80 ezret keres. Most 2 hónapja táppénzen van mert megnyúlottak a szalagok a vállába, de focizni meg bulizni így is eljár. A páromnak van lekötött pénze meg eurója is félre téve, és havonta kap is ösztöndíjat. 3 hete szólt neki az apósom, hogy mínusz 300 ezren van a számlája és kéne neki pénz mert így nem tud megélni, de nem tud még vissza menni dolgozni mert nagyon fáj a válla, a párom nézzen utána mennyi is az a lekötött pénz. Hozzáteszem az árvaságit az apósom kapja és semmit nem ad a páromnak, mert az iskola dolgokat a nagyszülők állják.


Szerencsére a párom is tisztán látja a dolgot ezért a lekötött pénzéhez nem nyúlt de átutalt neki 120 ezret, na azóta megint habzsi-dőzsi. Most azt várjuk, hogy mikor fog ez a pénz is elfogyni. Persze, hogy az apukája de ez már túl sok amit csinál, azt mondanom se kell hogy a képmutatás megy, hogy ő milyen jó apuka mindent megad a fiának.


Szeptemberben tervezzük, hogy kimegyünk külföldre dolgozni, talán akkor a helyzet is javulni fog.


Szerintetek hogyan kezeljük az apóst?


2013. jún. 2. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Te is tudod a választ.

Apósod felnőtt ember, nem is értem mit akar tőletek. Nem tűnik egy idős magatehetetlen bácsikának. Nem a párod mínuszolta le a számlát, szóval mit vár tőle?

Hogy hogyan kezeljétek? Biztosítsátok erkölcsi támogatásotokról, és mondjátok el neki, hogy ha valami nyomja a szívét, vagy csak beszélgetni szeretne, akkor számíthat rátok. Ha panaszkodik, hogy nincs pénze, akkor érezzetek vele együtt, és ennyi. De ne adjatok neki, mert úgysem lesz elég, benneteket is lenulláz.

2013. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hülyék vagytok.


Após addig se halt éhen, amíg a párod meg se született, és nem utalta neki a pénzt. Ha a táppénz kamu, minek adtok neki pénzt a saját megtakarításotokból, amit a saját céljaitokra tettetek el?


Ja meg a párodról van szó, de te "kaptál" a párod anyai örökségéből? :D (Második bekezdés, harmadik sor.) Szám-személy egyeztetés, vagy elszólás? :)

2013. jún. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

* kaptak (ezt elírtam)


Amúgy viszonylag nagy házban él(nek), 3 szoba, és az após egész héten egyedül van ott, felesleges ezt a nagy házat fent tartani mert nincs kihasználva. Az apósnak van egy barátnője 1 éve, ő nagyon rendes és dolgos nő, 2 kisebb gyermeke van (7 és 12 éves), de az após folyton arról panaszkodik hogy ő nem boldog meg nem fog összeköltözni a párjával mert a kicsi gyerekek őt zavarják. Mikor bejelentettük, hogy kimegyünk külföldre akkor is csak a siránkozás ment, hogy neki milyen rossz egyedül a hétköznapokban és neki nincs senkije stb.

Én személy szerint már nagyon unom a folyamatos önsajnáltatását és a panaszkodását, szerintem a párom is sőt biztos, de ő nagyon kivan most, mert ha nem segít akkor az apja cseszteti, ha segít akkor meg neki nem lesz.


(Mi még nem élünk együtt a párommal mert ő egyetemre jár és ott kötelező a bent lakás)

2013. jún. 2. 22:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Párod sem járna jól ha annyi adósságot halmozna fel, hogy az örökségét elvinné a bank.

Én azt mondom, hogy ha egyszer tudót segíteni akkor segítsen, de nem kell belőle rendszert csinálni.

2013. jún. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kezeli majd a párod, ahogy akarja/tudja. Azért annyira ne állítsuk már a be a párodat szentnek, a habzsi-dőzsivel nála sincs baj, ha 17 évesen vigyorog az egy milliós motorra, mikor tudja, hogy az apja 80 ezret keres és onnantól egy fizetésből kell megélni.
2013. jún. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugyanezen akadtam fenn én is 5-ös. Az az egymilliós motor anyuka örökségéből/biztosítási pénzéből azért nagyon durva...

Ha anyám meghalna és én kapnék egymilliót ezért, akkor biztosan olyan dologra költeném, aminek valódi haszna van (már csak a jóérzés miatt) és nem olyanra, ami a szórakozásomat szolgálja...

2013. jún. 3. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azt a motort azért kapta meg mert az anyukája akarta neki megvenni 18. születésnapjára, csak már nem érte meg.
2013. jún. 3. 11:34
 8/9 A kérdező kommentje:

és abból a 80 ezerből simán meg tudna élni, ugyan is még 28ezret kap a fia után. A rezsire kb 50 ezer megy el. Kaját semmit nem kell venni mert a 2 nagymama megfőz egész hétre és viszik neki már 3 éve. A páromnak egy forintot nem ad, mert az utazást és az élelmiszert is megint csak a nagymamák állják. Amit a páromra költ az általában az ajándék szülinapkor/karácsonykor/húsvétkor.

Szóval én nem állítom be a páromat egy szentnek, de ő teljes ellentéte az apjának.

S mielőtt valaki megint bele kötne a motorba, a jogsit rá megint csak saját pénzből szerezte, ugyan is eljárt melózni.

2013. jún. 3. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:
De én csak azt nem értem, hogy miért mindig a csajok akarják kezelni az ilyet? Mármint a pasijuk anyagi ügyeit, ami a családjukhoz kapcsolódik. És valahogy mindig az a lényege az egésznek, hogy az egész egy szar, minden szar, csak lehúzza és úristen, és ugye, hogy ne adjon egy fityinget se?
2013. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!