Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem érti meg anyós hogy...

Miért nem érti meg anyós hogy már kinéztük a házat amit meg akarunk venni, és miért keresgél nekünk másikat?

Figyelt kérdés
Abban a házban lakik most a barátnője albérletben amit meg fogunk venni. Mindent megtesz azért hogy ne így legyen. Inkább beköltöztetett volna egy olyan házba ahol se villany se gáz se víz. Utána meg egy olyanba ahol egy börtönből szabadult roma lakik szembe pár méterrel arrébb. Két éves kisfiam van és jön a másik baba. Férjemmel még mindig az én szüleimnél lakunk, és már nagyon fontos lenne költözni. A ház amit venni akarunk három szobás, villany víz gáz, fűrdő wc kamra, nappali, nagy udvar kert mellék épületek. Ráadásul baráti alapon részletre is ide adják. A férjemmel már eldöntöttük hogy megvesszük. De anyós állandóan áskálodik. Hogy értessük meg vele hogy mi már döntöttük?
2013. jún. 10. 11:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Baráti alapon? Részletre? Mikor lesztek benne a Fókuszban a gondjaitokkal? Gyaaa hát nézze meg itt a x éves kisfiú... Sose gondoltuk volna, hogy ez lesz... Mi lesz most velünk?
2013. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
gondolom a barátnője fontosabb, mint ti.. ha ilyen, ne is foglalkozzatok vele
2013. jún. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg azért nem szimpatizál az ötlettel, mert a barátnője lakik ott albérletben, ez érthető.


A férjednek kellene megbeszélnie az anyjával, hogy a döntés végleges, állítsa le magát.

2013. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem a kérdést. Pontosabban azt, hogy miért ide írtál?

Mit vársz tőlünk? Mi köze anyósodnak a házvásárlásotokhoz? Hogy jön ide a barátnője? ...és még ezernyi dolog...

Milyen válaszokat vársz? Nem ismerünk, az anyóst és a barátnőjét sem ismerjük, az eladót sem ismerjük, a házat nem látjuk, azokat sem, amiket anyós kinézett...



Emberek a gyakorikerdesek.hu nem erre való, mikor fogtok már erre rájönni?

2013. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell vele megértetni. Meg kell venni a házat, beköltözni és kész. Aztán ezt tényként közölni vele.
2013. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell vele foglalkozni, a barátnője talál magának más helyet, gondolom amikor ő odaköltözött biztos megállapodtak a tulajjal abban hogy ha sikerül eladni a házat akkor költözés nincs mese. Neki erről nyilván tudnia kellett hogy ez így van és ha menni kell akkor menni kell. Anyós meg oké hogy a barátnője miatt is aggódik, nem hogy neki keresne inkább albérletet, vagy ha ennyire aggódik akkor fogadja be egy kis időre mire lesz új hely ahová mehetne. Meg nem rétem hogy a család miért nem fontosabb neki, de mindegy.

Én is vettem egy házat az örökségemből, ott is lakott egy fiatal pár mi is odaköltöztünk volna a barátnőmmel, de addig nem megyünk ameddig a tanfolyamot elnem végzi, mert onnan bonyolultabb a bejárás, én megvettem, az ottani lakókkal meg megegyeztünk új szerződés meg minden hogy idén nyár végéig maradhatnak ott. Ők már tudják hogy nincs sok hátra és már kerestek is egy másik helyet ahová mehetnének ha minden jól megy akkor július közepén már kicuccolnak és akkor megyünk mi oda, rendberakjuk egy picit és már meg is van a házunk.

Mi megtudtunk a bérlőkkel egyezni, tavaly egyeztem meg a tulajjal a bérlői vezettek körbe, és mivel akkor nekünk ráért igazából a költözés csak egy jó vételt akartunk mire más nem csapja rá a kezét mert tényleg jó áron vettem így mondtam a lakóknak hogy akkor maradhatnak egy ideig ha nekik jó.

Ha nektek sem feltétlen fontos még a költözés bár ha már jön a baba akkor gondolom minél előbb mennétek ami érthető is. De mivel gondolom ismeritek anyós barátnőjét a párod biztosan akkor csak megtudtok vele egyezni. És ott nem ő dönt hanem a tulaj meg ti amikor már papíron is a tiétek lett. De hogy jól kijöjjetek belőle akkor biztos megtudtok egyezni valahogy. Ha meg nem akkor sz@rjátok le, jogotok van kirakni onnan.

2013. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen kusza kérdést...
2013. jún. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha jól értem, akkor az a ház eladó, ti meg tudjátok venni és meg is akarjátok. Az adásvételi szerződés köztetek és az eladó között jön létre, az anyósnak semmi köze hozzá, ne foglalkozzatok vele. A barátnő nyilván tisztában volt vele, hogy árulják a házat, és gondolom nem 2 nap alatt kell neki másik albérletet találni. Nem kellene ennyit foglalkozni az anyóssal, majd rájön, hogy nem minden úgy van ahogy elképzelte.
2013. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Már egyszer kiírtad ez a kérdést....
2013. jún. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

Kínos anyósnak, na-hát kitúrjátok a barátosnéját.


Majd abbahagyja, ha megvettétek. Vagy emlegetni fogja, hogy miattatok kellett elköltöznie a drágának...

2013. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!