Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem érti meg anyós hogy...

Miért nem érti meg anyós hogy már kinéztük a házat amit meg akarunk venni, és miért keresgél nekünk másikat?

Figyelt kérdés
Abban a házban lakik most a barátnője albérletben amit meg fogunk venni. Mindent megtesz azért hogy ne így legyen. Inkább beköltöztetett volna egy olyan házba ahol se villany se gáz se víz. Utána meg egy olyanba ahol egy börtönből szabadult roma lakik szembe pár méterrel arrébb. Két éves kisfiam van és jön a másik baba. Férjemmel még mindig az én szüleimnél lakunk, és már nagyon fontos lenne költözni. A ház amit venni akarunk három szobás, villany víz gáz, fűrdő wc kamra, nappali, nagy udvar kert mellék épületek. Ráadásul baráti alapon részletre is ide adják. A férjemmel már eldöntöttük hogy megvesszük. De anyós állandóan áskálodik. Hogy értessük meg vele hogy mi már döntöttük?
2013. jún. 10. 11:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%
Arra azért figyeljetek, hogy a barátnő kiköltözzön, MIELŐTT megveszitek a házat. Ha nem így lesz, évekig tartó papírmunka jöhet, mire sikerül kirakni.
2013. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem is tudom, igazából vannak kétségeim és nem csak anyós miatt. Magával a tulajjal még nem beszéltünk csak a vejével és a lányával. Ők tettek ajánlatot ami nem rossz. Visszont három tulajdonos van és az egyik az alpolgár mester. Természetesen hivatalos szerződést írnánk ügyvéddel, ám nem tudom mennyit kéne havonta fizetni és még egy csomo mindent. A ház tényleg jó csak félek hogy bonyolult jogi procedura lesz belőlle, pláne az albérlő miatt. Visszont elköltözni minden képpen el kell. Hitelt pedig nem kapunk. Szóval tényleg nem tudom mi legyen.
2013. jún. 10. 13:15
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

Azt se tudod kik a tulajdonosok, mikor mennyit kéne fizetni. Így tényleg a tvből fogtok csövesként és pénztelenül visszaköszönni. A minimum hogy ügyvéd nélkül nem írsz alá semmit.


Az anyósnak ehhez semmi köze, nyugodtan keresgéljen házakat, köszönd meg, aztán hagyd rá. Úgyis magatoknak fogtok választani és venni.

2013. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%

Most nem leszek szimpatikus, de ha a gyerekem ilyen ügyletbe akarna beleugrani mindenféle konkrétum nélkül, bizony nem repesnék az örömtől.


Tisztázzatok le mindent előbb szóban, majd papíron. Azt is, hogy mi történik ha mondjuk 15 évig fizettek, aztán valami miatt nem tudtok.

Emellett anyósodnak mondja meg a férjed, hogy ez a ti magánügyetek, ne szóljon bele.

2013. jún. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtan könyvet sem nagyon kaptál általános iskolában Kérdező, úgy látom:)


Konkrétumok nélkük meg bele ne menjetek semmibe. Mi az, hogy nem tudjátok még, hogy mennyit kell fizetni havonta? Mikor derül ki? Vagy azt a részt üresen hagyjátok a szerződésben, aláírjátok és az eladó beír egy tetszőleges összeget később?

Zavarosnak tűnik ez így - vagy csak te vagy képtelen normálisan ismertetni a helyzetet.

2013. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó igazad van a helyes írásom pocsék. De a kérdés nem erre vonatkozott. Egyébként férjemmel megbeszéltük hogy személyesen keressük fel a tulajt és tisztázzuk vele a részleteket. S ha nem tetszik az ajánlat még akkor is van másik három eladó ház. Nyilván nem fogok semmibe se bele menni látatlanba. Attól mert nem tudok tökéletesen írni még nem vagyok teljesen buta. Mindennek utána fogunk járni.
2013. jún. 11. 12:21
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok képtelen ismertetni a helyzetett ennyit tudok.
2013. jún. 11. 12:23
 18/19 anonim ***** válasza:
42%

De elég butának tűnsz.

Nem tudsz még a világon semmit sem, de már ugatsz az anyósra, aki segíteni akar.

Tudod kiscsillag a házvásárlás ott kezdődik, hogy mennyi pénzetek is van? Mennyibe is kerül a ház? Mik a tulajdonviszonyok?

Te egyik kérdésre sem tudod a választ, de idejössz és anyósodat hü.lyézed...

2013. jún. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Jó akkor buta vagyok, kedves utolsó. Ha te neked ettől jobb lesz felőllem. Egyébként anyósnak nem segíteni akar inkább irányítani és beleszólni. Meg a barátnőjét félti. Tudni meg még azért nem tudok konkrétumot mert még mivel a férjem napi 8-12 órákat dolgozik még nem volt időnk elmenni beszélni a tulajjal. De meg fogjuk tenni, és jó döntést fogunk hozni. Hiába vagyok buta.
2013. jún. 11. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!