Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha az anyósom...

Mit tegyek ha az anyósom hetekig, hónapokig nem beszél velem? Szó szerint levegőnek néz. Velem kapcsolatban semmi se érdekli.

Figyelt kérdés

#anyós #rigolyák
2013. jún. 13. 01:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Légy boldog és mond neki hogy tartja meg szokását sokáig.
2013. jún. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Az a bajod vele, hogy keveset beszél? Eszemmegáll...vannak olyan emberek akik nem beszélnek sokat. Anyám is ilyen. Mindent megcsinál, mindent megtesz/megtett értem de három mondat nem hagyja el a száját egész nap. Ott segít ahol tud, sose szól bele semmibe se, csak éppen egy hallgatag ember. Keress magadnak barátnőt akivel tudsz beszélgetni és örül neki, hogy olyan anyósod van aki nem szól bele az életedbe. Szerintem te a kákán is csomót keresel!
2013. jún. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
56%
Szerintem, meg le kéne vele ülni és őszintén beszélni vele. Itt mindenki csak a rossz anyós sémával kapcsolatban pufogtatja a véleményt, de nem minden anyós rossz!Ráadásul a kérdező együtt él vele, már csak azért sem megoldás, hogy kerülgetik egymást. Két dolgot tudok elképzelni. Az egyik, hogy alapvetően egy hallgatag ember, aki nem szeret beszélni, de akkor mással sem, én meg úgy érzem a kérdező azt érzékeli, hogy konkrétan vele nem beszél. A másik elképzelésem, hogy ő is már sok rosszat hallott a meny-anyós problémáról, és nem szeretne abba a hibába esni, hogy ő is belekotyog mindenbe, így inkább nem szól semmit. Egy őszinte beszélgetés után, ha ez utóbbiról van szó, megváltozhat a viszony, és akár nagyon jó anyós-meny viszony is kialakulhat, amitől a későbbi életetek sokkal nyugodtabb lesz. Tévedés, hogy minden anyós utálatos boszorka, vannak akik szinte anya-lány vagy barátnő viszonyt is ki tudnak alakítani. Ülj le vele négyszemközt, és mond el neki, hogy mit érzel, és mit szeretnél.
2013. jún. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Csak ennyi a gond? Mit panaszkodol örülj hogy nem kell menni albérletbe.
2013. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Igazad van 12-es, és a 13-as válaszával is egyetértek, sőt, az lenne a legjobb megoldás, ha őszintén leülnénk és megbeszélnénk ezt a problémát. Csak sajnos az a beszélgetés eléggé egyoldalú lenne, mert , én szeretném , de ő nem. Egyszer kérdeztem meg tőle, hogy ugyan mondja már el mi a baja, mert már akkor is ment a duzzogás, haragszom rád hetek óta, és válaszként csak annyit mondott , hogy semmi, és majd egyszer elmondja. De, hogy az mikor lesz, nem tudom. És még azt kifelejtettem, hogy akkor a férjemre is haragudott, de a legbosszantóbb az volt, hogy nem mondta el konkrétan mi az oka. Most mindenkit arra kérek aki válaszol, hogy írja le őszintén, hogy nem bosszantaná, ha valaki , csak úgy haragszik rá, de azt, hogy miért, talán én találjam ki? Megváltoztatni sajnos nem tudom. Volt még egy válasz amire nem reagáltam. Igen, van , vannak barátnőim akikkel meg tudom beszélni ezt a problémát, de, mint tudjuk, mindenkinek megvan a maga gondja, és tanácsot tudnak adni, mint ahogyan én is az övéikre, de segíteni nem igazán tudnak. Szóval, nesze semmi.
2013. jún. 19. 17:35
 16/22 anonim válasza:
Persze, így már kicsit árnyaltabb a dolog, de azért én csak kierőszakolnék egy négyszemközti beszélgetést, nyugodt légkörben, amikor nincs más otthon. Lehet, hogy nem jön össze, lehet, hogy a végén egyoldalú lesz, ahogy te mondod, viszont addig, amíg ez meg nem történik csak találgatás az egész. A legtöbb ember ott szúrja el az életét, hogy a dolgokat elméletben lefuttatja magában, aztán elveti már azelőtt, hogy valójában megtenné. Természetesen próbálunk menekülni a ránk váró kellemetlenségek, kudarcok elől, de neked most nincs veszteni valód. Jelenleg elég elviselhetetlen a helyzet, elköltözni nincs lehetőséged, a legrosszabb esetben minden így marad, de az is lehet, hogy sikerül végre vele beszélni, és kiderül, hogy mi árnyékolja be a kettőtök kapcsolatát. A lényeg, hogy úgy kezd, hogy mond el, mennyire örültök, hogy befogadtak, hogy van hol lakni, és azt is, hogy nagyon szereted a fiát, és vele szeretnéd leélni az életed. Aztán térj rá arra, hogy mennyire megvisel, hogy kerülgetitek egymást, stb....Ha először csupa dicséretet, pozitív dolgot hal, nagyobb az esély, hogy megnyílik, és végre elárulja, hogy mi nyomasztja őt is. Mert hidd el, biztos neki nagyon rossz ez a helyzet.
2013. jún. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én úgy látom neked anyósod jobban hiányzik mint férjed !
2013. jún. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valamin valójában megsértődött, és nem adott hangot neki? Ha túl sokáig fojtogatja magában, nagyot fog robbanni a bomba, ha egyszer belekezd mi nem tetszik neki. Ezt előzd meg kérdezd meg, hogy így jó? meg úgy jó? és akkor nem vádolhat pl. azzal, hogy te általa vélt baromságokat csinálsz. Ha muszály vele együttélnetek, a helyzet csak fokozódni fog, és egyszer kibukik belőle mi a bánat baja van, mit talált ki magának.
2013. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Sajnos, mindig ez van. Pontosan így ahogyan leírtad, csak fojtogatja magában, aztán meg meglepetésszerűen , persze hosszabb idő elteltével, végül is kimondja, hogy mi a baja. De, mindezt akkor teszi amikor már kikészültem tőle idegileg, mert soha nem tudom, hogy valóban velem van e problémája, vagy valaki, vagy valami mással. Én, mint mindig, ahogy a Férjem szokta mondani, mindent magamra veszek, magamat hibáztatom. De, azért, mert mint, azt az elején is írtam, ha megkérdezem tőle, hogy mi baja, a válasza az, hogy semmi. Persze az ilyen válasz ellenére, látom, hogy semmi sem jó neki, amit csinálok, vagy ahogyan csinálom, pedig én megteszek minden tőlem telhetőt. Napi 8 órában dolgozom, két kiskorú gyereket nevelek, jó, hát most, sokan mondhatják, hogy ezt bárki elmondhatja magáról. Az itthoni dolgokat, legtöbbet én csinálom, néha már kimerülésig. A férjem is sokat dolgozik, még a munkája mellett. Nem is vagyok nagyon igényes, csak arra a kis családi békére vágyom, mert ettől a szokásától, már az önbizalmam is egyenlő a nullával. Értem én, hogy, örüljek, hogy nem kell albérletet fizetnem, de a rezsi az majdnem felér egy havi lakbérrel, mert a nagyrészét mi fizetjük. De, még így sem vagyunk jók. Nem tudom, mi lesz ennek a vége, de ha mihamarabb nem költözünk, vagy változtatunk, jó biztosan nem. Egyébként, a férjem is tulajdonos a lakásban, bár ettől függetlenül még kitehet minket. Már csak egy kérdésem van. Tud e valaki segíteni szocpollal kapcsolatban? Mindenünk megvan, telek, tervrajz, építési engedély, csak mire ezeket elintéztük, akkora megszűnt. Azt szeretném tudni, hogy most mennyi kb. 2 gyerekre az összege, és mik a feltételek? Előre is köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 26. 16:02
 20/22 anonim ***** válasza:
Sajnos a szocpolban nem tudok segíteni. De anyóstól tényleg tiplizni kellene, mert már ebben a korban nem fog megváltozni, nem fogja a vélt sérelmeit máshogy előadni, és a konfliktusait sem fogja máshogy kezelni. Mondhatsz neki valószínűleg bármit, kérheted, hogy beszéljétek meg (egyébként természetesen ez lenne az ideális), nem fogja kezelni a dolgot, mert valószínűleg a lakás tulajdonlása miatt nyeregben érzi magát, és már irreális elvárásokat táplál, nektek kell totálisan megfelelni, mert ő a lakástulajdonos. Valószínűleg még fáj neki az is, hogy boldogok vagytok (lennétek), neki meg nincs párja. Talán nyomasztják az emlékei a volt férjével kapcsolatban, és képtelen arra, hogy a gyereke boldogságának tudjon örülni, amikor ő olyan szerencsétlen volt (ezt azért nem tudom) párkapcsolat terén. Egyszerűen irígy és kitalál mindent, hogy boldogtalanságot láthasson rajtatok is. Más se legyen boldog, ha ő sem az. Van egyébként baráti köre? Hobbija? Eljár valahova, vagy otthon eszi a rossznyavaja?
2013. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!