Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi a titka annak, hogy 2...

Mi a titka annak, hogy 2 generáció békésen élhessen egy házban és ne marják egymást folyamatosan?

Figyelt kérdés
Eleinte jól kijöttünk anyósomékkal, de a párom kiment külföldre dolgozni és a szülei, főleg az anyja mintha direkt ki akarnának készíteni. Anyósom átrendezi a konyhában a tányérokat, egyéb konyhai eszközöket, mert neki úgy jobban tetszik, átrendezte a nappalit. A kertben kivágott olyan cserjéket, amit én szerettem. A fürdőszobából kidobálja a cuccaimat, majd mikor keresem őket jön a "jajj nem tudtam, hogy a tiéd". Ha szólok, akkor még ő van megsértődve, hogy ő már semmit nem csinálhat jól, mert én mindenbe belekötök. A párom 4 hónap után most hétvégén fog először hazajönni 3 napra, erre anyósom beszervezett neki egy vidéki látogatást a párom nagymamájához. Leutazni és hazajönni fél-fél nap nagyjából. Nem értem, miért változott meg ennyire. Én próbáltam mindig tisztelettudó lenni vele, igaz ez most már egyre kevésbé megy.
2013. jún. 26. 06:41
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

a te kapcsolatod az anyósoddal kész van,

ettől már csak rosszabb lesz,

millióan jártak már így előtted ,nem te vagy az első ebben se,

kezdjél el gondolkodni a különmenésen,mert itt az időhúzásnak már semmi előnye nem lesz,minden nappal csak jobban utáljátok egymást,

-ugyanis van egy megbocsájthatatlan bűnöd : elvetted anyucitól a fiát,

(gondold el az öregasszonyt,már előre b.ssza az agyát,hogy jön haza az Ő kis fia,és amit ott kint keresett pénzt,azt mind neked fogja adni, és nem őneki)

2013. jún. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

igen jogos. külön kell menni.


vénsszony maga alatt vágja a fát.

2013. jún. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom ti laktok az anyóséknál, és nem fordítva.

Hát gennyes dolog amit csinál, de valami olyasmi lehet az oka, hogy a fia odafészkelt veled, amit gondolom csak a fia miatt tolerált. De most ő szinte nincs is otthon, de te meg ott vagy, mint egy mellékes salakanyag. Hát biztos ő sem boldog.


És hogy mi a titka az anyóssal való békés együttélésnek? Ugyanaz, mint az örök fiatalságnak: lehet hogy létezik ez a titok, de még senki nem találta meg.

2013. jún. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: az egy dolog, hogy az anyós beszervezett neki egy vidéki utazást. Ha a párod nem akar menni, akkor legyen férfi, és mondja meg. De gondolom ő is látni szeretné a mamáját. Ne legyél önző, és ne sajátítsd ki.
2013. jún. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egy kicsit bonyolult ez a lakás kérdés, mert ők valóban ott éltek végig, az apósom anyukájának a háza volt. Mikor ő nagyon lebetegedett, fél oldalára lebénult, egyikük sem akarta ápolni, én viszont úgyis otthon voltam a nagyobbik gyermekünkkel, akkor még albérletben, így átköltöztünk hozzájuk és én ápoltam a nénit több mint 5 éven keresztül. A végrendeléteben úgy nyilatkozott, hogy a fia kapja a nyaralót, aki ápolta, azaz én, a házat.

A nagymamája a páromat nem szereti, a párom sem őt, ő csak sofőrnek kell az utazáshoz. Nem akarom kisajátítani, de a gyerekeknek és nekem is szükségünk van rá. Alig várjuk, hogy végre megint itthon legyen, erre anyósom már jön sírós előadással, hogy jajj milyen régen nem látta már az anyukáját. Ha meg azt merjük mondani, hogy menjen vonattal, akkor biztos, hogy rosszul lesz az úton és mehetünk érte valamelyik kórházba. Ezt az előadást már ismerjük.

2013. jún. 26. 07:49
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Dehogy nincs meg a titok.

Nem csak az asszony jó verve. Az anyós is.

2013. jún. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez így elég gáz. Beszéld ezt meg a férjeddel, meg a közeli jövőtöket. Meddig lesz kint pl. Ha csak a gyerekek miatt nem akarsz menni, én mennék, mert elég könnyen alkalmazkodnak, főleg óvodás korban. Ha kint képzelitek el az életeteket, akkor meg pláne nem érdemes várni, hogy a gyerekek megtanulják a nyelvet még az iskola előtt. Ilyen anyósra nincs recept, én már úgy összevesztem volna vele, hogy ihaj.
2013. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor a ház a tiéd és ott rendezkedik, meg dobja ki a cuccaidat?


"Nem tudtam, hogy a tiéd?" Vajon ha nem az övék, akkor kié másé lehetne?

2013. jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!