Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom szerint ezért...

Az anyósom szerint ezért (magyarázatban) lusta vagyok. Tényleg?

Figyelt kérdés

A férjem napi 12-13 órákat dolgozik, én itthon vagyok. Tehát minimum 12 óra áll rendelkezésemre, hogy rendben legyen a lakás, elkészüljön az étel. Egyszer lemértem egy igazán alapos takarítás és egy kicsit bonyolultabb étel elkészülésének idejét. 5 óra volt. Szóval nem nagy probléma, ha esetleg a maradék 7-8 órát nem a házi munkával, főzéssel töltöm, hanem mondjuk filmet nézek vagy olvasok.

Ma is ez történt. A férjem elment 11kor, én meg úgy döntöttem, ráérek még elkezdeni a főzést meg mindent, inkább olvasok egy kicsit. Elbólintottam közben, 2kor meg csöngetett az anyósom... Beengedtem és hát látta ugye, hogy még nem főzök és nincs a szennyes a mosógépben.

Először is közölte, hogy lusta vagyok, majd azt is, hogy de ne aggódjak, nem mondja el a férjemnek, nehogy felidegesítse magát.

Ez most normális?

Tényleg lusta vagyok ezért?!


2013. jún. 27. 16:18
1 2
 1/14 anyács ***** válasza:
92%
Hihihi, üdv a klubban :)
2013. jún. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
De miért nem dolgozol? Lehet az anyósodat az zavarja, hogy a fia 12-13 órát dolgozik naponta míg te otthon unatkozol.
2013. jún. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Anyós a lusta,nem te,hogy volt ideje átmenni:))

Ha a kedves férjet feltudja idegesíteni ezzel az anyuka,akkor a férjed anyucipicifia.De nem hiszem h ilyen lenne.

2013. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Inkább az anyóssal van a gond, aki ilyen megjegyzéseket tesz, szerintem mindenki úgy osztja be az idejét, ahogy kedve tartja és ebbe senkinek nem kellene beleszólnia.
2013. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy vagy lusta :D


Inkább csak gondolj bele, hogy az anyósod idősebb, még más világban nőtt fel. Neki valószínűleg a házimunkája sem 1-2 óra, mert az idősebbek hajlamosak időigényesebb, elavultabb módszerekkel takarítani. Pl. sokuk a mai napig külön centrifugázik, vagy épp kivasal minden egyes sztreccs pólót is teljesen feleslegesen, ez pedig órákat vesz el. Vagy épp lelkesen suvickolják az amúgy már tiszta polcot, és így tovább. Bevett szokásuk volt, hogy ha délben kell az ebéd, akkor bizony 6-kor felkeltek, lementek a piacra, bevásároltak, aztán 8-kor már nagyban főztek és így tovább. Ha már nyugdíjaskorú az anyósod, lehet, hogy neki is ez a norma, vagy csupán az, hogy előbb a munka, utána a pihenés.


Persze, nincs ehhez köze, csak azért írom, hogy ne csodálkozz, hogy ő máshogy gondolkodik, és nem feltétlenül rosszindulatból mondta. Kuncogj rajta magadban egy jót, aztán annyi. Ha máskor is tenne ilyen megjegyzést, mondd meg neki, hogy "dehát anyuka, most akartam nekiállni takarítani!" vagy hasonlók. Erre biztos békén hagy.

2013. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szabadságon vagyok.... Jövő héttől már ismét dolgozom...

Egyébként azért sem pofázhatna, ha htb lennék, mert ő évekig nem dolgozott, de a gyerekét elküldte dolgozni, aki ezért az egyetemről is kimaradt...

2013. jún. 27. 16:26
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

küld el a fenébe:-)))


am szabin vagy jár neked a pihenés ha nem lenne ebéd vagy takarítás akkor sem lennél az


spec a páros is végezhetne némi házimunkát ha nem is annyit mint te de pl szemét kivivés apróságok

2013. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Ha szabin vagy, akkor meg pláne jár a pihenés, TV nézés, olvasás, stb., hiszen erre van a szabadság, hogy pihenj.

Az anyós beszólása meg csak azt jelenti, hogy egy sárkány, eszembe nem jutna ilyet mondani a menyemnek.

2013. jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Ne hagyd, hogy az anyósod ossza be az idődet. Azt tegye meg a sajátjával. Elsősorban magadnak, és utána a férjednek tartozol számadással a szabadidődet illetően. Utóbbinak is csak akkor, ha valami lényeges dolgot elmulasztottál.
2013. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
65%
Az anyósok ilyenek... Más korban születtek, más körülmények között voltak fiatalok, az idő múlásával pedig a legtöbben nem tudnak lépést tartani. Plusz a fiacskájuknak senki sem lehet elég jó, ők a hagyományos "asszony-képet" létják maguk előtt, aki szorgos-dolgos, sürög-forog a ház körül, kifulladásig, mert neki ez a dolga. Persze sokszor keményebb otthon lenni mint egy munkahelyen. Nem lehet az egész életünket ennek alárendelni, és az ő idejükben még nem volt olyan hogy filmnézés, csak krumplipucolás, csirkekopasztás meg mit tudom én. Ezeket a generációk közti feszültségeket lehetetlen kiegyenlíteni, a maradi emberek szemléletén pedig sajnos nem lehet változtatni. Nem vagy lusta, pont eleget csinálsz, csak ezt ő sosem fogja belátni, de a férjed biztosan megérti, és elég ha ti ketten tudjátok ezt. :) esetleg ketten próbáljátok elmagyarázni a kedves anyósnak.
2013. jún. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!