Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósérkezés előtt ti is...

Anyósérkezés előtt ti is elkezditek sikálni a lakást?

Figyelt kérdés
Anyósomék tegnap estejelentették be, hogy jönnek délután. Azóta azt tervezem, hogy milyen sorrendben lesz a takarítás, főzés, sütés, vasalás, hajmosás, bepakolás a bőröndbe. Szerencsére csak pár órát maradnak, de aggódom kicsit, mivel párom dolgozik 6-ig, és ők előtte fognak ideérni. Ők visznek minket haza, szóval ilyen szempontból jófejek. Csak hát mikor legutóbb anyós itt volt, bement a kis szobába és elkezdett vasalni... Nem akart ő gonosz lenni velem, csak hát vettem a célzást.
2013. júl. 12. 07:10
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező, ha lesz unoka is majd nagyon fogsz örülni, hogy amikor alig állsz a lábadon, lesz aki kérdezés nélkül kivasal.

Legközelebb tedd a szekrénybe a vasalnivalót, és kész.

2013. júl. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
menj át az anyóshoz, te meg kezdj el nála porszívózni!
2013. júl. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

#10 vagyok.

Nem szokott kritizálni, soha szóvá nem tenné, ha valami nem tetszik neki.

Nyugdíjas, egyedül él, a három unoka a mindene, gondolom fél, hogy eltiltanánk őt tőlük.

Pedig ilyesmiről szó sincs, rendszeresen találkoznak/találkozunk, normális a viszonyunk.

36/N, 10 éve házas

2013. júl. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Ajaj! És az a baj, hogy általában szombat délelőtt szokott jönni, pont mikor az ember takarítana és nem épp a legtisztább a ház. Persze, mindig mondja, hogy ne takarítsak azért mert jön, de ha bárhol lát egy foltot egyből eplkezd törölgetni, amivel az őrületbe kerget. Mikor egyszer szóvá tettem, hogy nem szeretem ha elkezd takarítani nálunk kijelentette, hogy az ő háza, takaríthat, ha akar...(Igen, az ő háza, de rég nem lakik itt, van neki másik)
2013. júl. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egy utcában lakunk, bármikor jöhet.

Egyébként rend van, rendszeresen takarítva van, és minden nap felmosok, mielőtt elmegyünk a munkába.

Nem tudnék kifejezetten senki miatt extrán takarítani, mert elég nagy a ház. Így inkább vigyázok az egyszer kialakított rend örökös megtartására. Persze majd ha lesz gyerek, gondolom majd felborul minden. :)

Vasalni jöhetne, mert azt nagyon utálok...

2013. júl. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mi nem. Mindketten rendszeretőek vagyunk, igyekszünk folyamatosan rendben tartani a lakást. Persze előfordul, hogy vannak szanaszét hagyott homik, ezeket elpakolnám, ha jönne vendég, de amúgy tisztaság van.
2013. júl. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Csak ezért nem takaritok külön,nem élünk koszban,általános kupi van,de az megszokott.

Anyós egyszer kezdett el rendezkedni,hogy szerinte mit hogy kellene,akkor megmondtam,hogy haza lehet menni és ott rendezkedni,ez a mi lakásunk,itt kizárólag ketten rendezkedünk.

Azóta befogja a száját,és nem szól ha nem tetszik neki,hogy a poharak a száritóban száradnak,nem pedig eltörölve a helyén,vagy a mosott ruhák csak a fotelben várják hogy elpakoljuk őket.

Tudja hogy ha jönni akar továbbra is,akkor nem kötözködhet,mert nézegetheti fényképen az unokáját és a fiát.Ezt ráadásul nem én mondtam,hanem párom,aki utálja az anyja beteges rendmániáját. :)

2013. júl. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a párom ilyen tisztaságmániás. Képes reggel munka előtt porszívózni. Hiába mondom, hogy megcsinálom napközben (gyesen vagyok), ő akkori is, néha úgy érzem, hogy azért csinálja, mert nem elég jól takarítok. Egész napom abból áll, hogy ha alszik a baba, főzök, mosok, takarítok, vasalok, mint egy hü**e, folyton csillog a lakás, mert ha hazajön, és nincs minden rendben, ideges. Rájöttem közben, hogy nem rám, csak mániás. Talán abból fakad, hogy anyukája korán meghalt, és a rendetlen apja után is neki kellett folyton takarítania.

Após amilyen rendetlen, bejön hozzánk, nem kopog, nem csenget, csak vonul be, büdös lábával fölém áll, mikor etetem a babát, és elkezd b@*ztatni, hogy "látom már megint mostál! minek pazarolsz annyi vizet?"

Én meg ettől kapok agyvérzést. Meg szólt, hogy gyűjtsem össze az üres palackokat, ne dobjam ki. Bele is tettem egy táskába a konyhába, a párom meglátta és csapkodni kezdett, hogy minek ez a sok sz@r, minek gyűjtögetem, olyan vagyok, mint az apja.

Ez is felér egy sárkány anyóssal :DDD

2013. júl. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát én elkezdek, mert aztán.... Nincs velük bajom, de após borzalmas tud lenni. Ha én megyek hozzájuk, előtte szóljak, de ők jönnek hívás nélkül, általában akkor, amikor épp boltba megyek, így félúton találkozunk kocsival, persze fordulhatok vissza...


Szóval 4 gyerek mellett (a kicsik is csak fél évesek) nem egyszerű egy 2 szintes, 110 nm-es házat kitakarítani, sőt rendben tartani sem. Szélmalomharc, már csak a szétpakolt cuccok elrakása is.

Múltkor segített a lányom sütni. Ha én egyedül sütök, akkor is tiszta liszt leszek, meg a konyha, ehhez jött a teli mosogató, mivel főztünk is... Rámás papír a földön, fejjel lefelé, robotgép stb elől, már ott tartottam, hogy pakolás és mosok fel, erre megjelent após.... Hogy nem tudott fél órával később jönni... De hát ahol sütnek-főznek-élnek, ott az bizony meglátszik.. Bár a ko9nyhát így is naponta 2-szer mosom fel. Szóval 2 nappal később már hallottam vissza, hogy látszik, hogy nincs időm mindenre...

2013. júl. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Általában nálunk is rend van, de amióta kutyusunk lett, ő bizony rámol, behozza lentről a koszt, leveleket, földet, az erkélyről letépi a virágaim, a virágágyásban fetreng, majd körberohanja a lakást...:D Így ha pl. délután összetakarítok, akkor másnap délutánra olyan, mintha semmit nem porszívóztam, vagy mostam volna fel.. Szóval ha jönnek párom szülei, alap, hogy előtte gyorsan mindent megcsinálok, de azért nem suvickolok mindent csillogó-villogóra, mert amúgy is rend és tisztaság van azért. Max, a ruhákat elteszem, meg elmosogatok ha épp nincs, ilyesmik.

Mondjuk egyszer volt, hogy akkor állítottak be amikor nem voltam még otthon, hazaértem, és mit ne mondjak, a párom cuccai szanaszét, rendetlenség (ő szabadnapos volt)..hát, gondolhatjátok, hogy az volt az első gondolatom, hogy na most mit gondolhatnak a leendő anyósomék, hogy ilyen rendetlenség fogadta őket..:D Meg is mondtam a távozásuk után a páromnak, hogy azért legalább a dolgait elpakolhatta volna. :D De szerencsére nem szólnak ilyesmiért, ők rendetlenek azért..:)

2013. júl. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!