Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósérkezés előtt ti is...

Anyósérkezés előtt ti is elkezditek sikálni a lakást?

Figyelt kérdés
Anyósomék tegnap estejelentették be, hogy jönnek délután. Azóta azt tervezem, hogy milyen sorrendben lesz a takarítás, főzés, sütés, vasalás, hajmosás, bepakolás a bőröndbe. Szerencsére csak pár órát maradnak, de aggódom kicsit, mivel párom dolgozik 6-ig, és ők előtte fognak ideérni. Ők visznek minket haza, szóval ilyen szempontból jófejek. Csak hát mikor legutóbb anyós itt volt, bement a kis szobába és elkezdett vasalni... Nem akart ő gonosz lenni velem, csak hát vettem a célzást.
2013. júl. 12. 07:10
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Én takarítok ha jönnek, de még sosem sikerült úgy, hogy ne találjon valamit. A múltkor egy hétig sikáltam a lakást, csillogott-villogott minden, erre felhívta a figyelmemet, hogy az ablakredőnyön kívül van egy pókháló :)
2013. júl. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
32%

Lányok, azt áruljátok már el nekem, hogy miért olyan nagy kihívás rendben tartani egy panellakást (max 60 nm), ahol se kert, se háziállat, se gyerek, se semmi. Nem másznak arrébb a dolgok, nincsenek sáros tappancsok, és kábé álló helyzetből elérsz mindent. Szerintem max 2 óra lehet egy nagyobb takarítás, plusz 1 óra, ha ablakot is tisztítasz, és akkor már csilivili minden. Sohasem fogom megérteni ezt a nagy nyűglődést, ami a környezetemben is megy, 45 nm-en élő, egyedülálló nőktől.

Nem bántásból kérdezem, csak régóta érdekel, önálló kérdést pedig nem ér meg a dolog.

2013. júl. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Jajj, látom, vannak itt az enyémnél sokkal érdekesebb helyzetek! :D Köszi, hogy írtatok! :)


Utolsó! Nekem csak a meleggel van a bajom... Egy szál bugyiban takarítok, vasalok, főzök... 50 négyzetméteres lakást nyilván nem kihívás kitakarítani, van amikor kifejezetten kedvem is van hozzá, órákat szöszmöszölök a fűszerek címkézésével, ilyesmi... :) Aki nem lakott még panelban, az nem tudja, micsoda pokol. Meg hát azért nem vagyok valami tapasztalt háziasszony még, 1 éve élünk együtt, 20 éves vagyok. Még szoknom kell, hogy én csinálok mindent a lakásban, plusz tanulok, plusz alkalmi munkát végzek, plusz legyek jófej mindenkivel. Nem panaszkodni akarok, csak mondom, hogy ez a helyzet. Meg tudom, hogy ha lesz gyerek, jóval nehezebb lesz, de nekem az még messze van, suli, karrier, stb... Igazából nem is bánom, hogy jönnek, mert akartam egyet nagytakarítani a napokban, most legalább van motiváció. :)

2013. júl. 12. 10:23
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Pont qz a baj, hogy kicsi, semmibek nm találom a helyet, egyszerüen nem fér el annyi szekrény ahova el tudnk pakolni...a konyháról ne is beszéljünk 1, 7 nm...én meg álandóan főzök, főznék, a x millióféle süti, tortadormá a flafonig pakolva, szó sztint, csak tolóajtók mindenhol.

A melegge

Van a gond...

1 szál bugyi... A porszvózás kín, nm kapok levegőt utána, mivel ha kinn 28 fok van, itt nálunk benn 32' amikor kinn 35 fok meleg vot, a lakásban mértem 37 volt, semmi nem használ.. 1 hétig otthon voltam a szői házra figyelni...

Komolyan mondom elüdülés volt takarítani a 160 nm es házat, a krtbnet is bekappáltam főztem meggyet tettem el, kovászost, még sütöttem is 2 naponta, mentem segíteni a nagyszülőknek is befőzni, plusz a szőlőben is dolgoztam... És mt állatok is vannak...

Nem fáradtam el annyira, mint itthon az 1-2 óra takarításban...


Nekm nagy problémám a rend megtartása. Ksz amúgy nincs, mert szenvedés ide vagy oda még a 8.on is naponta kellene de csak 2 naponta porszívózok, izztt nincs állat, sÁr, de van 30 % os pÁratartalom, ami azt jelenti, hogy napi szinten qkkora por van h csak nah.....az ablaknál konkrétan fekete a párkány minden nap..

Én is zat hittem hogy könnyebb, amíg nem laktam panelban, alig várom, hogy kertesbe menjünk...

2013. júl. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Bocs a hibákért...rmélem érthető, siettem és érintőképernyőm van..

(Szülői házra,)

2013. júl. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap jelentette be anyósom,hogy jön (mióta megismerkedtünk most jön 3adszor,szóval nem viszi túlzásba) és is az egész lakást padlótól a plafonig kitakarítottam,pedig mindig rendvolt ha jött, egy ceruza nem volt a padlón pl,erre azt kaptuk meg,hogy rendetlenek vagyunk, nem igényesen öltözködünk,majdnem azt mondta,hogy koszosan,szakadtan járunk.
2013. júl. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sikálok ezerrel. Még ha 1-2 nappal ezelott volt nagytakarítás, akkor is. Nálam is váratlanul állítanak be. Néha sül a képemről a bor, mert a férjem otthon van a 2,5 éves lányunkkal (éjszaka dolgozik minden nap) és borzasztó kupit tudnak csinálni. Ott áll az egész napos mosatlan stb. En is dolgozok, délután 4 után érek haza, 25 hetes terhes vagyok és nem mindég tudom magamat utolérni.
2013. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Gyönyörű rendet csináltam, finom kenyérlángost, sütit. De ők nem voltak éhesek, mert "otthon is van kaja". "Remélik, hogy nincs sok cuccunk, mert kevés a hely a kocsiban." --> Egyértelműen rám vonatkozott, páromnak egy hátizsákja volt... Plusz anyós bőszen érdeklődött, hogy mi van a munkával... Itthon párom nem az ő káposztáját ette, hanem az én kenyérlángosomat meg sütimet. Láttam a szemén, hogy meg tudna fojtani... Egyből elő is keresett valami pogácsa receptet, hogy holnap megcsinálja...
2013. júl. 12. 20:31
 29/31 anonim ***** válasza:

:D:D:D:D

hááát kitartást kívánok...

2013. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Én igen :)))

Mert anyósom olyan, hogy a legutóbbi lakásunkból mikor költöztünk felmostunk, feltakarítottunk és amikor megérkezett még egyszer neki is rá kellett menni...


Ettől fggetlenül én szívesen látnám őket, de elég ritkán jönnek...Idén még nem is voltak...

2013. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!