Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költözés csak az anyósék...

Költözés csak az anyósék miatt? Ti költöznétek?

Figyelt kérdés

Most egy városban élünk.

Ennek pozitivumai: Mindkettőnknek normális munka,ami akár nyugdíjas munka is lehet,nyugis.Ismerősök itt vannak,ezen a környéken nőttünk fel.Pár év múlva ha szülök,erre a munkahelyre biztosan visszavesznek.

Negatívum: anyósék 10km-re,és állandóan harcolni kell velük,ha hagynánk,nem lenne egy perc nyugtunk sem,próbálnak beleszólni mindebe,ami bár nem sikerül,de fárasztó állandóan leszerelni őket.Az ország északkeleti része,amikor még nem ismertem a páromat,el akartam költözni.


Költözés előnyei:anyósék messze,maximum telefonon érnek el,de az ugye kikapcsolható.Új város,új élet,lehet hogy jobb lehetőségek.

Hátrányai:mi van ha nem találok olyan munkahelyet,ahova majd gyed után is szivesen visszavárnak,normális légkörrel? Munkát találunk,ettől nem félek,a milyet a kérdés.


Jelenleg albérletben élünk,lassan megvan egy lakás árának az értéke spórolva,de ezen vacilálva nem nézelődtünk lakásokat.


Ti mit tennétek?



2013. júl. 17. 12:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
62%

Csak saját tapasztalatom, tehát nem mindenkire igaz.

Nálunk anyósomék közelsége, a beleszólás mindenbe de még a legapróbb hülyeségekbe is, teljesen tönkretette a kapcsolatomat a férjemmel. Hogy miért? Mert soha nem védett meg, hiába állította ezt, ha gond volt, csupa általános semmit mondó dolgot mondott rá, nem kerek perec, hogy ezt nem kellene, meg ezzel engem bántanak. Csak olyanokat, amiből anyósék nem értették meg, hogy mi vagyis én hogyan élem meg. Ez folytatódott, muszáj volt nekem szólnom, amitől pedig megutáltak de nagyon. Ez után még keservesebb volt minden.

Mi is eljöttünk, de nagyon késő volt már. A kapcsolatunkat nem tudtuk helyre hozni.

2013. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Szerencsére párom nem ilyen.

Simán karonragadta az anyját és kitette az ajtón,amikor beszólt nekem 5 percen belül már harmadjára (első kettőre egyszer én,egyszer párom kértük meg szépen,hogy fejezze be).

Ha azon kattog anyós,hogy épp mit nem csinálunk jól,és az biztos az én hibám,akkor is megmondja neki,hogy keressen magának más elfoglaltságot,MI így akarjuk,nem az ő dolga.

És rengeteg hasonló.

Amiből havi 1-en mosolyognék,de napi szintű rengeteg aprónak tűnő,és már fárasztó.

2013. júl. 17. 13:36
 13/22 acelsziv ***** válasza:
62%
Addig költözzetek, amíg idegekkel bírjátok. Nézzetek ki egy célvárost és igyekezzetek munkát találni, hogy mire költöztök már legyen valami alap. Legalább pár interjú.
2013. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha ilyen, akkor ha messzire mentek, akkor folyton telefonálgatni, levelezni, emailezni fog, SŐT szabadidejében majd meglátogat és nem összefuttok majd, hanem beállít hétvégére, egy hétre stb.

Ha igaz, hogy a fiuk helyre teszi őket, de nem hat, akkor a távolság se fog segíteni. Sőt, mondom, akkor majd nem folyton kicsit kapsz belőlük, hanem talán ritkábban (de a modern technika miatt így is folyton ott lesz, ha nem veszitek fel majd sms-t írogat, azt úgy is megkapjátok) de biztos, hogy kapsz majd belőlük koncentráltan is.

meg az enyém azt csinálta, mikor messzire költöztünk, hogy hirtelen minden szar miatt "családi" ünnepséget akart tartani, és folyton már 1-2 hónappal előre próbálta lefoglalni az összes hétvégénket, mert "szüjinap jesz" meg "hjosszúú hétyvégére tyertek ej" meg "átyhívjuk a Józit is éc ünnyeplünyk" (nem vicc így beszél, pedig nem beszédhibás). Szerencsére veszi a lapot, és a férjem le tudja állítani már bele is törődött mindenbe és sose kellett addig elmenni, hogy kitenni stb.

De ha a tiéd ilyen, akkor messziről is hülye lesz, és messziről se ért majd meg semmit, csak majd messzebbről rinyál ugyanannyit és ha elmegy hozzátok, akkor tovább marad.


Én nem adnám fel összes ismerősöm, barátomat, környezetemet, azért 10 kilométer nem olyan közeli, hiába egy város, az én szüleim is ennyire laknak, mégse járnak a nyakunkra, anyós meg 120 kilométerről igyekszik mindent megtudni, meg onnan szervezi a programot. Szóval, aki olyan, olyan. Anyám anyósa meg 300 kilométerről ült fel a vonatra és jelent meg, mikor eszébe jutott és hogy lehet neki nemet mondani, mikor tényleg nem volt semmi programunk, ami miatt ne jöhetett volna és olyan messze van, most csak azért nem mondhattuk neki, hogy ne jöjjön, mert idegesítő. Így viszont rosszabb volt, mint 15 perces kocsi útra lakni tőle, mert akkor nem telepedett be napokra bámulni minket, meg mindenről megkérdezni mennyibe kerül, és miért olyan és miért úgy csináljuk és miért ez van itthon és az nincs stb.


Másrészt viszont olyan, hogy nyugdíjas állás nincs. egyszerűen nincs. Átszervezik, leépítik, megszüntetik, átalakítják, elköltöztetik, csődbe megy(viszik) stb.

2013. júl. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Ismerve magamat és páromat,ha hivatlanul állítana be,akkor 300km-ről is feltennénk a következő vonatra ami hazaviszi.

Hétvégéket most is próbálja beosztani,de simán megmondjuk,hogy nem,most például augusztusig egyszer sem megynk,voltunk múlt héten pár órára,következő hétvégék vagy otthon édes kettesben vagy megyünk valamerre kirándulni.

2013. júl. 17. 15:39
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

Nem hívatlanul, de mit mondtok majd neki, ha menni akar? Ne tessék sose jönni, mert idegesít minket?


Amúgy ez egyrészt jó neked, hogy "kidobja" az anyját, ha beállít, de azért én kicsit megbotránkoznék rajta, hogy mire számítsak tőle, ha a saját anyját képes csak úgy kihajítani.

2013. júl. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Azt amit most mondunk,ha jönni akar.Hétköznap munka után pihenünk.Hétvégén ritkán vagyunk otthon,sokat járunk túrázni.Így ha nem akarjuk,hogy jöjjön,akkor megmondjuk,hogy de már programunk van,majd jövőhéten vagy utána,ahogy eredetileg is meg volt beszélve.Havi egynél többször nem szeretem ha jön.
2013. júl. 18. 08:32
 18/22 A kérdező kommentje:

Ahogy az anyja viselkedett,megérdemelte,hogy ajtón kívülre kerüljön.volt kérve szépen,hogy fejezze be,nem tette,így járt.

Olyan stilust senki nem tolerálna sokáig.

Tudom mire számíthatok a páromtól.Imád,de olyan stilust mint az anyjától,tőlem se viselné el,ahogy én se tőle.

2013. júl. 18. 08:37
 19/22 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy, hogy a párodat nem rontotta el annyira az anyja, mint az enyémet. Meggyőződésem, hogy az anyja nevelte annyira félre (esetleg ez az elkényeztetés eredménye és mivel folyton durván kiszolgálta, így magához láncolta), hogy képtelen kiállni a szülein kívül másért.

Úgyhogy az elviselhetetlen anyósodat legalább kompenzálja az erélyes és erényes férjed.

2013. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 acelsziv ***** válasza:
Mellesleg tényleg nem muszáj tudnia az anyósnak, hogy hová költöztök. Esetleg meg is lehet mondani telefonba, hogy mindez miatta történt és a marhadágai miatt. Majd innentől akkor lát benneteket, ha ti úgy akarjátok és eljöttök meglátogatni.
2013. júl. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!