Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, ha olyan...

Ti mit tennétek, ha olyan emberekhez kéne költöznetek, akiket nem kedveltek, akik titeket sem szívelnek, de kényszerhelyzetben vagytok?

Figyelt kérdés

Nejem családja (anyósom és nejem kismértékű szellemi fogyatékos fivére) soha nem bírt igazán. Az a fajta vagyonnal rendelkező család, akiknek senki nem elég jó az ő kislányukhoz. Pedig egy izzik vérig becsületes, dolgos ember vagyok.

Nejem szinte menekült annakidején a szülői házból. Volt sok vitánk családjával az elmúlt 8 évben. De két imádnivaló gyermekünk miatt, ill. tekintettel rájuk nem vitáztunk az elmúlt években.

Jelenleg anyósom utolsó stádiumban lévő rákos beteg. Ápolásra szorul. Nejem orvos, ő ápolja anyukáját, és irányítgatja testvérét. Hetente többször átmegy, amikor csak tud munka, család mellett. Mivel két háztartást nem tudunk egy időben ellátni, és fivérét is irányítani, felügyelni kell (mindent megcsinál szinte, de meg kell neki mondani, mikor mit, miért), oda kell költöznünk hozzájuk.

Nekem egyáltalán nincs kedvem a dologhoz. Külön életet élünk, megvannak a saját problémáink, a gyerekek itt járnak óvodába, stb. És a fene büszkeségem is piszkál idebent!


2012. márc. 27. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én maradnék a 2 gyerekkel ahol vagy,a feleséged ingázzon,és legyen házi ápoló felvéve.


2 kisgyereket sem jó elrángatni,és azért a nagyi szenvedését nézni elég megrázó lenne nekik.


A kicsikre gndolj,miattuk én nem költöznék.

2012. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha utolsó stádiumban lévő rákos betegről van szó, akkor valószínű nem lesz hosszútávú ez az állapot. Talán pár hónap miatt nem kéne a gyerekeket kiszakítani a megszokott környezetükből.

Nem lehetne inkább anyóst és fiát magatokhoz venni?

Milyen állapotban van az anyós?

Van, aki gondoskodik majd a nejed testvéréről?


Most tedd félre a régi ellentéteket, és a büszkeségedet, hidd el, már nem számít.

2012. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ami benned van azt tedd félre most már ugyis mindegy. a gyerekeket nem vinném egy haldoklohoz hogy végig nézzék. és arra gondoltataok mi lesz a szellemi sérültel ha mama meghal, akkor meg öt veszitek magatokhoz?
2012. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3.válaszolóval teljesen egyetértek!!!
2012. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nejed felügyelje a házi ápoló munkáját (szerződtetitek egyúttal a sógorod mellé), de szerintem se költözzetek össze, mert abból katasztrófa lenne!
2012. márc. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!